Laulasmaa rand, Agu Pihelga Agu Pihelga on Riigi Kunsttööstuskooli kasvandik, kus ta õppis aastatel 1928-1934 dekoratiivmaali. Tema õpetajateks koolis olid August Jansen ja Roman Nyman. Lõpetamisele järgnenud aastatel täiendas kunstnik end Soomes, mille õhkkond oli oma olemuselt kodusem ja vabameelsem. Sealt leidis kunstnik veel enam inspiratsiooni jätkata kunstnikuteed ning naastes kodumaale alustas ta aastatepikkust õppejõu tööd Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis. Maalilaadilt on talle omane impressionistlik ja diskreetne värvikäsitlus, temaatikalt kohtab peamiselt maastikke ja linnavaateid. Hilisemas loomingus pööras kunstnik järjest enam pilgu linnamelust vaikusesse, inimtühadele randadele, mida ta jäädvustas teatava üldistuse ja hilisimpressionistlikul moel. "Laulasmaa rand“ on üks näide selle sarja töödest, kus Pihelga on jätnud kõrvale detailid ja keskendunud looduse avaruse ning lainetava mere jäädvustamisele. Meistritöö Laulasmaa rand, Agu Pihelga E-kunstisalongis Pihelga Agu
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Laulasmaa rand, Agu Pihelga E-kunstisalongis
Agu Pihelga (1910–1998)

Laulasmaa rand

1974 Õli, lõuend. 54x 73. Signeeritud
Alghind: 690, lõpphind: € 720
28. E-Kunstisalongi XXVIII oksjon
22.04.2012 kell 15 Tartu galerii

Agu Pihelga on Riigi Kunsttööstuskooli kasvandik, kus ta õppis aastatel 1928-1934 dekoratiivmaali. Tema õpetajateks koolis olid August Jansen ja Roman Nyman. Lõpetamisele järgnenud aastatel täiendas kunstnik end Soomes, mille õhkkond oli oma olemuselt kodusem ja vabameelsem. Sealt leidis kunstnik veel enam inspiratsiooni jätkata kunstnikuteed ning naastes kodumaale alustas ta aastatepikkust õppejõu tööd Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis.
Maalilaadilt on talle omane impressionistlik ja diskreetne värvikäsitlus, temaatikalt kohtab peamiselt maastikke ja linnavaateid. Hilisemas loomingus pööras kunstnik järjest enam pilgu linnamelust vaikusesse, inimtühadele randadele, mida ta jäädvustas teatava üldistuse ja hilisimpressionistlikul moel. "Laulasmaa rand“ on üks näide selle sarja töödest, kus Pihelga on jätnud kõrvale detailid ja keskendunud looduse avaruse ning lainetava mere jäädvustamisele.Agu Pihelga (1910–1998)
Maalikunstnik Agu Pihelga sündis 1910. aastal Harjumaal. Suri 1998. aastal. Õppis alates 1928. aastast Riigi Kunsttööstuskoolis dekoratiivmaali eriala Roman Nymani ja August Janseni juhatusel, lõpetas kooli 1934. aastal. Pärast ajateenistust jätkas õpinguid 1936–1939 Helsingis Soome Kunstiühingu koolis, kus tema põhiliseks õpetajaks oli Lönnberg.Töötas 1946–1980 ERKI-s õppejõuna. Kunstnike Liidu liige alates 1956. aastast.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Laulasmaa rand, Agu Pihelga

Agu Pihelga (1910–1998) Laulasmaa rand 1974 Õli, lõuend 54x 73 Agu Pihelga on Riigi Kunsttööstuskooli kasvandik, kus ta õppis aastatel 1928-1934 dekoratiivmaali. Tema õpetajateks koolis olid August Jansen ja Roman Nyman. Lõpetamisele järgnenud aastatel täiendas kunstnik end Soomes, mille õhkkond oli oma olemuselt kodusem ja vabameelsem. Sealt leidis kunstnik veel enam inspiratsiooni jätkata kunstnikuteed ning naastes kodumaale alustas ta aastatepikkust õppejõu tööd Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis.Maalilaadilt on talle omane impressionistlik ja diskreetne värvikäsitlus, temaatikalt kohtab peamiselt maastikke ja linnavaateid. Hilisemas loomingus pööras kunstnik järjest enam pilgu linnamelust vaikusesse, inimtühadele randadele, mida ta jäädvustas teatava üldistuse ja hilisimpressionistlikul moel. "Laulasmaa rand“ on üks näide selle sarja töödest, kus Pihelga on jätnud kõrvale detailid ja keskendunud looduse avaruse ning lainetava mere jäädvustamisele.

Laulasmaa rand, Agu Pihelga E-kunstisalongis

Pihelga Agu
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük