Keskpäev, Gustav Mägi E-kunstisalongis Gustav Mägi loomingu maaletoojaks Eestis võib pidada E-Kunstisalongi, kes 2006. aasta alguses tutvustas tema töid Pärnus Ammende Villas ja seejärel Tallinnas. G. Mägi alustas kunstiõpinguid Tartus “Pallases" õppides Anton Starkopfi juures. 1944. lahkus ta Eestist ja asus elama Rootsi. Tema sidemed sealse eesti kunstnikkonnaga olid küllaltki nõrgad, kuid ta osales kahel suuremal ühisesinemisel 1954. a. Stockholmi Kungshallenis ja 1963. a. Svea galeriis. Aastatega süvenes kunstniku huvi sürrealistliku kunsti vastu, mis Rootsis oli leidnud laiemat kõlapinda. Annela Raud Selge kirjutas “Pärnu Postimehes": “Esemed kord taanduvad, kord tõusevad jälle esile. Seal kus kaovad kujundid, mängivad olulisemat rolli värvid ja nende omavaheline suhe. " Maalis “Keskpäev" kasutab Mägi paksu faktuuri ja üksteisest läbikumavaid pindu. Helenduvast foonist eralduvad maagilised kujundid, üks hõõguvalt punane, teine sinkja külma tooniga, need kujundid annavad kompositsioonile spirituaalse varjundi. Meistri puudutus Keskpäev, Gustav Mägi E-kunstisalongis Mägi Gustav
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Keskpäev, Gustav Mägi E-kunstisalongis
Gustav Mägi (1914-1994)

Keskpäev

1964 Õli, lõuend. Signatuuriga. 51 x 97
Alghind: 12000/€767, lõpphind: € 12 000/ 767
17. Meistri kiituseks
11.10.2006 Tallinn, Mustpeade Maja

Gustav Mägi loomingu maaletoojaks Eestis võib pidada E-Kunstisalongi, kes 2006. aasta alguses tutvustas tema töid Pärnus Ammende Villas ja seejärel Tallinnas.


G. Mägi alustas kunstiõpinguid Tartus “Pallases" õppides Anton Starkopfi juures. 1944. lahkus ta Eestist ja asus elama Rootsi. Tema sidemed sealse eesti kunstnikkonnaga olid küllaltki nõrgad, kuid ta osales kahel suuremal ühisesinemisel 1954.a. Stockholmi Kungshallenis ja 1963.a. Svea galeriis.


Aastatega süvenes kunstniku huvi sürrealistliku kunsti vastu, mis Rootsis oli leidnud laiemat kõlapinda. Annela Raud Selge kirjutas “Pärnu Postimehes": “Esemed kord taanduvad, kord tõusevad jälle esile. Seal kus kaovad kujundid, mängivad olulisemat rolli värvid ja nende omavaheline suhe." Maalis “Keskpäev" kasutab Mägi
paksu faktuuri ja üksteisest läbikumavaid pindu. Helenduvast
foonist eralduvad maagilised kujundid, üks hõõguvalt punane,
teine sinkja külma tooniga, need kujundid annavad
kompositsioonile spirituaalse varjundi.Gustav Mägi (1914-1994)
Gustav Mägi elas aastatel 1914-1994. Mägi alustas kunstiõpinguid Tartus Pallases, õppides Anton Starkopfi juures. Oma esmaesinemiseni jõudis ta 1939. aastal. 1944. aastal lahkus kunstnik Eestist ja asus elama Rootsi. Tema sidemed sealse eesti kunstnikkonnaga olid küllaltki nõrgad, kuid ta osales kahel suuremal ühisesinemisel 1954. aastal Stockholmi Kunsthallenis ja 1963. aastal Svea galeriis. 1950. aastatel olid tal personaalnäitused Karlskronas, Linköpingis ja Olofstromis. Aastatega kunstniku loomelaad muutus ning huvid pöördusid enam sürrealistide poole. Rootsis tegutses peale sõda mitmeid sürrealistide rühmitusi ning huvi nende loomingu vastu oli suur.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Keskpäev, Gustav Mägi E-kunstisalongis

Gustav Mägi (1914-1994) Keskpäev 1964 Õli, lõuend Signatuuriga Gustav Mägi loomingu maaletoojaks Eestis võib pidada E-Kunstisalongi, kes 2006. aasta alguses tutvustas tema töid Pärnus Ammende Villas ja seejärel Tallinnas.
G. Mägi alustas kunstiõpinguid Tartus “Pallases" õppides Anton Starkopfi juures. 1944. lahkus ta Eestist ja asus elama Rootsi. Tema sidemed sealse eesti kunstnikkonnaga olid küllaltki nõrgad, kuid ta osales kahel suuremal ühisesinemisel 1954.a. Stockholmi Kungshallenis ja 1963.a. Svea galeriis.
Aastatega süvenes kunstniku huvi sürrealistliku kunsti vastu, mis Rootsis oli leidnud laiemat kõlapinda. Annela Raud Selge kirjutas “Pärnu Postimehes": “Esemed kord taanduvad, kord tõusevad jälle esile. Seal kus kaovad kujundid, mängivad olulisemat rolli värvid ja nende omavaheline suhe." Maalis “Keskpäev" kasutab Mägipaksu faktuuri ja üksteisest läbikumavaid pindu. Helenduvastfoonist eralduvad maagilised kujundid, üks hõõguvalt punane,teine sinkja külma tooniga, need kujundid annavadkompositsioonile spirituaalse varjundi.

Keskpäev, Gustav Mägi E-kunstisalongis

Mägi Gustav
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük