Abstraktsioon, Gustav Mägi E-kunstisalongis Väliseesti kunstniku Gustav Mägi looming on olnud aastaid eestlastele tundmatu, kuna sõjakeerises oli ta sunnitud lahkuma enne kui jõudis end kodumaal kunstnikuna tõestada. Kunstiõpinguid alustas ta "Pallases", õppides Anton Starkopfi käe all skulptuuri, kuid lahkus 1944. a. Eestist. Sel ajal oli Rootsis sürrealismi üks kõrghetki, mis oma maailmakäsitluse ja esoteerikaga köitsid koheselt Mägi tähelepanu. Kunstnik leidis endale sobiliku ja meelepärase laadi, milles valmis rida reaalsuse ja fantaasia piiril kulgevaid nägemusi. Siiski hoidis ta kunstielust kõrvale, suhtles kunstnikkonnaga minimaalselt ning elas eraklikult. Rootsi perioodil osales vaid üksikutel näitustel - 1950ndatel toimus Gustav Mägi kolm personaalnäitust, 1954. a. osales eesti kunstnikkonna ühisesinemisel Stockholmis Kungshallenis ja 1963. a. Svea galeriis. Gustav Mägi looming on läbi põimitud teatavast spirituaalsusest. See räägib kunstniku enda elutunnetusest ja kunsti kreedost - kõikjal me ümber on märgid ja sümbolid, mis lasevad aimata igapäevaelu sügavamaid tagamaid. Talle on iseloomulik tugev kompositsioonitunnetus, milles võib näha omajagu spontaansust, kuid samas tunda analüüsivat ning kaalutletavat meelt. Antud maalil "Abstaktsioon“ on näha kunstniku loomingus ikka ja jälle korduvaid kujundeid - päikest, kuud, tähti - mis viitavad unenäolisusele. Gustav Mägi looming on reaalse ja irreaalse maailma kokkupõrge. "Abstraktsioon“ annab hea ülevaate kunstnikule iseloomulikust maalilaadist, kus on kasutatud õrna värvikihti, mis muudab teose läbikumavaks ja hapraks. 2005 Abstraktsioon, Gustav Mägi E-kunstisalongis Mägi Gustav
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Abstraktsioon, Gustav Mägi E-kunstisalongis
Gustav Mägi (1914-1994)

Abstraktsioon

Õli, lõuend 120 x 99
Alghind: € 27500/€1757
22. E-Kunstisalongi XXII oksjon
28.06.2009 kell 16 Pärnus, Sunsetis (Rannahoone), Kapteni salongis

Väliseesti kunstniku Gustav Mägi looming on olnud aastaid eestlastele tundmatu, kuna sõjakeerises oli ta sunnitud lahkuma enne kui jõudis end kodumaal kunstnikuna tõestada. Kunstiõpinguid alustas ta "Pallases", õppides Anton Starkopfi käe all skulptuuri, kuid lahkus 1944. a. Eestist. Sel ajal oli Rootsis sürrealismi üks kõrghetki, mis oma maailmakäsitluse ja esoteerikaga köitsid koheselt Mägi tähelepanu. Kunstnik leidis endale sobiliku ja meelepärase laadi, milles valmis rida reaalsuse ja fantaasia piiril kulgevaid nägemusi. Siiski hoidis ta kunstielust kõrvale, suhtles kunstnikkonnaga minimaalselt ning elas eraklikult. Rootsi perioodil osales vaid üksikutel näitustel - 1950ndatel toimus Gustav Mägi kolm personaalnäitust, 1954.a. osales eesti kunstnikkonna ühisesinemisel Stockholmis Kungshallenis ja 1963.a. Svea galeriis.
Gustav Mägi looming on läbi põimitud teatavast spirituaalsusest. See räägib kunstniku enda elutunnetusest ja kunsti kreedost - kõikjal me ümber on märgid ja sümbolid, mis lasevad aimata igapäevaelu sügavamaid tagamaid. Talle on iseloomulik tugev kompositsioonitunnetus, milles võib näha omajagu spontaansust, kuid samas tunda analüüsivat ning kaalutletavat meelt.
Antud maalil "Abstaktsioon“ on näha kunstniku loomingus ikka ja jälle korduvaid kujundeid - päikest, kuud, tähti - mis viitavad unenäolisusele. Gustav Mägi looming on reaalse ja irreaalse maailma kokkupõrge. "Abstraktsioon“ annab hea ülevaate kunstnikule iseloomulikust maalilaadist, kus on kasutatud õrna värvikihti, mis muudab teose läbikumavaks ja hapraks.Gustav Mägi (1914-1994)
Gustav Mägi elas aastatel 1914-1994. Mägi alustas kunstiõpinguid Tartus Pallases, õppides Anton Starkopfi juures. Oma esmaesinemiseni jõudis ta 1939. aastal. 1944. aastal lahkus kunstnik Eestist ja asus elama Rootsi. Tema sidemed sealse eesti kunstnikkonnaga olid küllaltki nõrgad, kuid ta osales kahel suuremal ühisesinemisel 1954. aastal Stockholmi Kunsthallenis ja 1963. aastal Svea galeriis. 1950. aastatel olid tal personaalnäitused Karlskronas, Linköpingis ja Olofstromis. Aastatega kunstniku loomelaad muutus ning huvid pöördusid enam sürrealistide poole. Rootsis tegutses peale sõda mitmeid sürrealistide rühmitusi ning huvi nende loomingu vastu oli suur.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Abstraktsioon, Gustav Mägi E-kunstisalongis

Gustav Mägi (1914-1994) Abstraktsioon Õli, lõuend 120 x 99 Alghind: € 27500/€1757 22 E-Kunstisalongi XXII oksjon 28 Väliseesti kunstniku Gustav Mägi looming on olnud aastaid eestlastele tundmatu, kuna sõjakeerises oli ta sunnitud lahkuma enne kui jõudis end kodumaal kunstnikuna tõestada. Kunstiõpinguid alustas ta "Pallases", õppides Anton Starkopfi käe all skulptuuri, kuid lahkus 1944. a. Eestist. Sel ajal oli Rootsis sürrealismi üks kõrghetki, mis oma maailmakäsitluse ja esoteerikaga köitsid koheselt Mägi tähelepanu. Kunstnik leidis endale sobiliku ja meelepärase laadi, milles valmis rida reaalsuse ja fantaasia piiril kulgevaid nägemusi. Siiski hoidis ta kunstielust kõrvale, suhtles kunstnikkonnaga minimaalselt ning elas eraklikult. Rootsi perioodil osales vaid üksikutel näitustel - 1950ndatel toimus Gustav Mägi kolm personaalnäitust, 1954.a. osales eesti kunstnikkonna ühisesinemisel Stockholmis Kungshallenis ja 1963.a. Svea galeriis. Gustav Mägi looming on läbi põimitud teatavast spirituaalsusest. See räägib kunstniku enda elutunnetusest ja kunsti kreedost - kõikjal me ümber on märgid ja sümbolid, mis lasevad aimata igapäevaelu sügavamaid tagamaid. Talle on iseloomulik tugev kompositsioonitunnetus, milles võib näha omajagu spontaansust, kuid samas tunda analüüsivat ning kaalutletavat meelt. Antud maalil "Abstaktsioon“ on näha kunstniku loomingus ikka ja jälle korduvaid kujundeid - päikest, kuud, tähti - mis viitavad unenäolisusele. Gustav Mägi looming on reaalse ja irreaalse maailma kokkupõrge. "Abstraktsioon“ annab hea ülevaate kunstnikule iseloomulikust maalilaadist, kus on kasutatud õrna värvikihti, mis muudab teose läbikumavaks ja hapraks.

Abstraktsioon, Gustav Mägi E-kunstisalongis

Mägi Gustav
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük