Sürrealistlik kompositsioon, Gustav Mägi Viimased oksjonid on tutvustanud kunstihuvilistele paljude Eestist 1944. aastal lahkunud kunstnike loomingut. Gustav Mägi kuulub nende nimede hulka, keda senini Eestis teatakse küllaltki vähe, kuid need üksikud kohtumised on tekitanud huvi meistri loomingu vastu. Kunstiõpinguid alustas G. Mägi juba Eestis "Pallases“. Rootsis osales ta üksikuil näitustel, tema läbikäimine väliseesti kunstnikkonnaga oli juhuslik. Ta jälgis aga tähelepanelikult kunstimaailmas toimuvaid muudatusi, tehes ka ise katsetusi erinevais laadides. 1940ndatel aastatel tugevnes Rootsis huvi sürrealistliku kunsti vastu. Tekkisid erinevad kunstnike rühmitused. Neist mõjutustest ei jäänud puutumata ka Gustav Mägi looming. Teda köitis nende töis valitsev irratsionaalne maailm. G. Mägi oma tugeva kompositsioonitunnetusega oskas neid nägemuslikke kompositsioone ohjes hoida. Neis töis esineb nii objekte reaalelust kui fantaasia maailmast. Värvikiht on õhuke, kohati justkui nühkunud, kohati läbikumav. Gustav Mägi pildid tekitavad huvi andeka ja omanäolise looja vastu. Meistrite paraad Sürrealistlik kompositsioon, Gustav Mägi E-kunstisalongis Mägi Gustav
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Sürrealistlik kompositsioon, Gustav Mägi E-kunstisalongis
Gustav Mägi (1914-1994)

Sürrealistlik kompositsioon

1970/75 Õli, lõuend. 109,5 x 60,7. Signatuuriga.
Alghind: € 14000/€895, lõpphind: € 14 000/ 895
15. Meistri puudutus
09.11.2005 Tallinn, Mustpeade maja

Viimased oksjonid on tutvustanud kunstihuvilistele paljude Eestist 1944. aastal lahkunud kunstnike loomingut. Gustav Mägi kuulub nende nimede hulka, keda senini Eestis teatakse küllaltki vähe, kuid need üksikud kohtumised on tekitanud huvi meistri loomingu vastu. Kunstiõpinguid alustas G. Mägi juba Eestis "Pallases“. Rootsis osales ta üksikuil näitustel, tema läbikäimine väliseesti kunstnikkonnaga oli juhuslik. Ta jälgis aga tähelepanelikult kunstimaailmas toimuvaid muudatusi, tehes ka ise katsetusi erinevais laadides. 1940ndatel aastatel tugevnes Rootsis huvi sürrealistliku kunsti vastu. Tekkisid erinevad kunstnike rühmitused. Neist mõjutustest ei jäänud puutumata ka Gustav Mägi looming. Teda köitis nende töis valitsev irratsionaalne maailm. G. Mägi oma tugeva kompositsioonitunnetusega oskas neid nägemuslikke kompositsioone ohjes hoida. Neis töis esineb nii objekte reaalelust kui fantaasia maailmast. Värvikiht on õhuke, kohati justkui nühkunud, kohati läbikumav. Gustav Mägi pildid tekitavad huvi andeka ja omanäolise looja vastu.Gustav Mägi (1914-1994)
Gustav Mägi elas aastatel 1914-1994. Mägi alustas kunstiõpinguid Tartus Pallases, õppides Anton Starkopfi juures. Oma esmaesinemiseni jõudis ta 1939. aastal. 1944. aastal lahkus kunstnik Eestist ja asus elama Rootsi. Tema sidemed sealse eesti kunstnikkonnaga olid küllaltki nõrgad, kuid ta osales kahel suuremal ühisesinemisel 1954. aastal Stockholmi Kunsthallenis ja 1963. aastal Svea galeriis. 1950. aastatel olid tal personaalnäitused Karlskronas, Linköpingis ja Olofstromis. Aastatega kunstniku loomelaad muutus ning huvid pöördusid enam sürrealistide poole. Rootsis tegutses peale sõda mitmeid sürrealistide rühmitusi ning huvi nende loomingu vastu oli suur.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Sürrealistlik kompositsioon, Gustav Mägi

Gustav Mägi (1914-1994) Sürrealistlik kompositsioon 1970/75 Õli, lõuend 109,5 x 60,7 Viimased oksjonid on tutvustanud kunstihuvilistele paljude Eestist 1944. aastal lahkunud kunstnike loomingut. Gustav Mägi kuulub nende nimede hulka, keda senini Eestis teatakse küllaltki vähe, kuid need üksikud kohtumised on tekitanud huvi meistri loomingu vastu. Kunstiõpinguid alustas G. Mägi juba Eestis "Pallases“. Rootsis osales ta üksikuil näitustel, tema läbikäimine väliseesti kunstnikkonnaga oli juhuslik. Ta jälgis aga tähelepanelikult kunstimaailmas toimuvaid muudatusi, tehes ka ise katsetusi erinevais laadides. 1940ndatel aastatel tugevnes Rootsis huvi sürrealistliku kunsti vastu. Tekkisid erinevad kunstnike rühmitused. Neist mõjutustest ei jäänud puutumata ka Gustav Mägi looming. Teda köitis nende töis valitsev irratsionaalne maailm. G. Mägi oma tugeva kompositsioonitunnetusega oskas neid nägemuslikke kompositsioone ohjes hoida. Neis töis esineb nii objekte reaalelust kui fantaasia maailmast. Värvikiht on õhuke, kohati justkui nühkunud, kohati läbikumav. Gustav Mägi pildid tekitavad huvi andeka ja omanäolise looja vastu.

Sürrealistlik kompositsioon, Gustav Mägi E-kunstisalongis

Mägi Gustav
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük