sügis, Johannes Saal E-kunstisalongis Johannes Saali töid liigub tänasel kunstiturul haruharva, kuid tema keeruka sisemaailmaga isiksus ning sellest johtuvalt ka tema looming, pakuvad jätkuvalt huvi nii kunstipublikule kui ka -teadlastele. Saal õppis vaheaegadega "Pallases“ aastatel 1933-1943. Tema loomingu kõrgaeg algas õpingu viimastel aastatel, sinna langes ka esmaesinemine kunstinäitusel. Juba siis ei jäänud Saal kriitikutel märkamata. Tolle aja üks nimekamaid kunstiarvustajaid Helmi Üprus kirjutas 1943. a. Postimehes: "/---/ Tema kunst ei ole esteetiline lõbu, vaid võitlus elu eest“. Ühtlasi lisab, et Saali looming on pühitsetud tugeva maalija temperamendiga. Johannes Saali loominguline tee oli väga intensiivne. Erinevalt paljudest tema kaasaegsetest, kes rasketel nõukogude aastatel kunstist eemaldusid, maalis Saal pidevalt. Kunstnikul puudusid selged loomeperioodid või suuremad tõusud ja langused. Läbivalt on tema loomingus tajutav meeleolu heitlikkusest tingitud melanhoolsus, mis on äratuntav ka antud maalil “Sügis". Meistri puudutus sügis, Johannes Saal E-kunstisalongis Saal Johannes
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
sügis, Johannes Saal E-kunstisalongis

sügis

1943 Õli, vineer 34 x 44
Alghind: 36 000/ € 2301, lõpphind: € 57 000/ 3643
24. E-Kunstisalongi XXIV oksjon
28.04.2010 Tallinn, hotell Olümpia

Johannes Saali töid liigub tänasel kunstiturul haruharva, kuid tema keeruka sisemaailmaga isiksus ning sellest johtuvalt ka tema looming, pakuvad jätkuvalt huvi nii kunstipublikule kui ka -teadlastele.
Saal õppis vaheaegadega "Pallases“ aastatel 1933-1943. Tema loomingu kõrgaeg algas õpingu viimastel aastatel, sinna langes ka esmaesinemine kunstinäitusel. Juba siis ei jäänud Saal kriitikutel märkamata. Tolle aja üks nimekamaid kunstiarvustajaid Helmi Üprus kirjutas 1943.a. Postimehes: "/---/ Tema kunst ei ole esteetiline lõbu, vaid võitlus elu eest“. Ühtlasi lisab, et Saali looming on pühitsetud tugeva maalija temperamendiga.
Johannes Saali loominguline tee oli väga intensiivne. Erinevalt paljudest tema kaasaegsetest, kes rasketel nõukogude aastatel kunstist eemaldusid, maalis Saal pidevalt. Kunstnikul puudusid selged loomeperioodid või suuremad tõusud ja langused. Läbivalt on tema loomingus tajutav meeleolu heitlikkusest tingitud melanhoolsus, mis on äratuntav ka antud maalil “Sügis".Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

sügis, Johannes Saal E-kunstisalongis

Johannes Saal sügis 1943 Õli, vineer 34 x 44 Alghind: 36 000/ € 2301, lõpphind: € 57 000/ 3643 24 E-Kunstisalongi XXIV oksjon 28 Johannes Saali töid liigub tänasel kunstiturul haruharva, kuid tema keeruka sisemaailmaga isiksus ning sellest johtuvalt ka tema looming, pakuvad jätkuvalt huvi nii kunstipublikule kui ka -teadlastele. Saal õppis vaheaegadega "Pallases“ aastatel 1933-1943. Tema loomingu kõrgaeg algas õpingu viimastel aastatel, sinna langes ka esmaesinemine kunstinäitusel. Juba siis ei jäänud Saal kriitikutel märkamata. Tolle aja üks nimekamaid kunstiarvustajaid Helmi Üprus kirjutas 1943.a. Postimehes: "/---/ Tema kunst ei ole esteetiline lõbu, vaid võitlus elu eest“. Ühtlasi lisab, et Saali looming on pühitsetud tugeva maalija temperamendiga.Johannes Saali loominguline tee oli väga intensiivne. Erinevalt paljudest tema kaasaegsetest, kes rasketel nõukogude aastatel kunstist eemaldusid, maalis Saal pidevalt. Kunstnikul puudusid selged loomeperioodid või suuremad tõusud ja langused. Läbivalt on tema loomingus tajutav meeleolu heitlikkusest tingitud melanhoolsus, mis on äratuntav ka antud maalil “Sügis".

sügis, Johannes Saal E-kunstisalongis

Saal Johannes
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük