Autoportree, Johannes Saal E-kunstisalongis Johannes Saal esindab siinses kunstiloos vangoghilikku kunstnikutüüpi - endasse tõmbunud looja, loominguliselt ekspressiivsusele kalduv, inimeste elusid jälgiv ning isiklikku maalilaadi järgiv kunstnik, kes kannatas psüühiliste häirete all. Samuti saabus tõeline tunnustus ja tormijooks tema isikupärasele loomingule alles kaasajal. Saal asus Pallasesse õppima 1933. aastal ning lõpetamiseni jõudis kümme aastat hiljem. Ta kuuletus oma õpetajatele, kuid samas murdis välja toonastest traditsioonidest. Saalil oli maalimisel oma vaatenurk ja lähenemisviis, millele ta lõpuni truuks jäi. 1943. aastal tsiteeris ta kirjas abikaasale Märt Roosmaa sõnu: ". . . kui sa ei ole praegu moes, ära lase end eksitada, käi oma teed, sa ei ole neist taga, vaid ees. " Ta ei püüdnud ega soovinud järgida hetke kunstitrende, mistõttu ta oma eluajal suurt tunnustust ei leidnud. Ehk võib selles peituda ka üks tema raskemeelsuse algeid, mis viis ta 1940ndate lõpul vaimse murdumiseni ja süngestas tema maalide meeleolusid. Saali on huvitanud inimkarakterite jäädvustamine, sealjuures on ta jooksvalt autoportreteerinud ka ennast. Kunstiloolane Mare Joonsalu on kirjutanud, et iseenda kujutamisel kasutab Saal värvikamat karakteriseeringut ning et tihti on ta neis enesepeegeldustes rahulolev ja isegi lõbus. Teos on reprodutseeritud kunstniku monograafias "Johannes Saal. Elu metamorfoosid" (koostanud Tiiu Talvistu, 2007) leheküljel 9. Meistri puudutus Autoportree, Johannes Saal E-kunstisalongis Saal Johannes
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Autoportree, Johannes Saal E-kunstisalongis

Autoportree

1943 Õli, papp 30 x 41. Signatuuriga
Alghind: 2 370, lõpphind: € 2 370
27. E-Kunstisalongi XXVII oksjon
27.11.2011 kell 15.00 Tartu galeriis

Johannes Saal esindab siinses kunstiloos vangoghilikku kunstnikutüüpi - endasse tõmbunud looja, loominguliselt ekspressiivsusele kalduv, inimeste elusid jälgiv ning isiklikku maalilaadi järgiv kunstnik, kes kannatas psüühiliste häirete all. Samuti saabus tõeline tunnustus ja tormijooks tema isikupärasele loomingule alles kaasajal.
Saal asus Pallasesse õppima 1933. aastal ning lõpetamiseni jõudis kümme aastat hiljem. Ta kuuletus oma õpetajatele, kuid samas murdis välja toonastest traditsioonidest. Saalil oli maalimisel oma vaatenurk ja lähenemisviis, millele ta lõpuni truuks jäi. 1943. aastal tsiteeris ta kirjas abikaasale Märt Roosmaa sõnu: "... kui sa ei ole praegu moes, ära lase end eksitada, käi oma teed, sa ei ole neist taga, vaid ees."
Ta ei püüdnud ega soovinud järgida hetke kunstitrende, mistõttu ta oma eluajal suurt tunnustust ei leidnud. Ehk võib selles peituda ka üks tema raskemeelsuse algeid, mis viis ta 1940ndate lõpul vaimse murdumiseni ja süngestas tema maalide meeleolusid.
Saali on huvitanud inimkarakterite jäädvustamine, sealjuures on ta jooksvalt autoportreteerinud ka ennast. Kunstiloolane Mare Joonsalu on kirjutanud, et iseenda kujutamisel kasutab Saal värvikamat karakteriseeringut ning et tihti on ta neis enesepeegeldustes rahulolev ja isegi lõbus.
Teos on reprodutseeritud kunstniku monograafias "Johannes Saal. Elu metamorfoosid" (koostanud Tiiu Talvistu, 2007) leheküljel 9.Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Autoportree, Johannes Saal E-kunstisalongis

Johannes Saal Autoportree 1943 Õli, papp 30 x 41 Signatuuriga Alghind: 2 370, lõpphind: € 2 370 27 Johannes Saal esindab siinses kunstiloos vangoghilikku kunstnikutüüpi - endasse tõmbunud looja, loominguliselt ekspressiivsusele kalduv, inimeste elusid jälgiv ning isiklikku maalilaadi järgiv kunstnik, kes kannatas psüühiliste häirete all. Samuti saabus tõeline tunnustus ja tormijooks tema isikupärasele loomingule alles kaasajal.Saal asus Pallasesse õppima 1933. aastal ning lõpetamiseni jõudis kümme aastat hiljem. Ta kuuletus oma õpetajatele, kuid samas murdis välja toonastest traditsioonidest. Saalil oli maalimisel oma vaatenurk ja lähenemisviis, millele ta lõpuni truuks jäi. 1943. aastal tsiteeris ta kirjas abikaasale Märt Roosmaa sõnu: "... kui sa ei ole praegu moes, ära lase end eksitada, käi oma teed, sa ei ole neist taga, vaid ees."Ta ei püüdnud ega soovinud järgida hetke kunstitrende, mistõttu ta oma eluajal suurt tunnustust ei leidnud. Ehk võib selles peituda ka üks tema raskemeelsuse algeid, mis viis ta 1940ndate lõpul vaimse murdumiseni ja süngestas tema maalide meeleolusid.Saali on huvitanud inimkarakterite jäädvustamine, sealjuures on ta jooksvalt autoportreteerinud ka ennast. Kunstiloolane Mare Joonsalu on kirjutanud, et iseenda kujutamisel kasutab Saal värvikamat karakteriseeringut ning et tihti on ta neis enesepeegeldustes rahulolev ja isegi lõbus.Teos on reprodutseeritud kunstniku monograafias "Johannes Saal. Elu metamorfoosid" (koostanud Tiiu Talvistu, 2007) leheküljel 9.

Autoportree, Johannes Saal E-kunstisalongis

Saal Johannes
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük