Krimmi maastik, Johannes Saal Johannes Saali töid liigub kunstiturul erakordselt harva. Tegu on aga omanäolise kunstnikuga, kelle looming oli teravas vastuolus nõukogude ametlike kunstiteemadega. Kunstihariduse omandas Saal Tartus "Pallases“, kus ta õppis oma nõrga tervise tõttu lünkadega, jõudes lõpudiplomini alles 1943. aastal. Paljud kunstnikud külastasid erinevaid loomingulisi baase erinevates Venemaa paikades. Saal sõitis Krimmi, kus kunstnikul valmis mitmeid joonistusi ja akvarelle, mille motiivid hiljem leidsid kasutamist õlimaalides. Kunstniku meeleolud kodust kaugel, võõraste inimeste keskel on närvilised, tema inimpelglikule loomusele ei sobinud sealne keskkond. Joonistus "Krimmi maastik“ kujutab külakest mägede keskel. Kunstniku heitlikest meeleoludest annab tunnistust närviline pliiatsiviirutus. Motiivi tabamisel on Saal osav ning lõunamaise maastiku eripära on jäädvustatud meisterlikult. E-Kunstisalongi XXIV oksjon Krimmi maastik, Johannes Saal E-kunstisalongis Saal Johannes
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Krimmi maastik, Johannes Saal E-kunstisalongis

Krimmi maastik

1951 Pliiats. 20X27,2. Signatuuriga.
Alghind: 7 000/ € 447, lõpphind: € 7 500/ 479
15. Meistri puudutus
09.11.2005 Tallinn, Mustpeade maja

Johannes Saali töid liigub kunstiturul erakordselt harva. Tegu on aga omanäolise kunstnikuga, kelle looming oli teravas vastuolus nõukogude ametlike kunstiteemadega. Kunstihariduse omandas Saal Tartus "Pallases“, kus ta õppis oma nõrga tervise tõttu lünkadega, jõudes lõpudiplomini alles 1943. aastal. Paljud kunstnikud külastasid erinevaid loomingulisi baase erinevates Venemaa paikades. Saal sõitis Krimmi, kus kunstnikul valmis mitmeid joonistusi ja akvarelle, mille motiivid hiljem leidsid kasutamist õlimaalides. Kunstniku meeleolud kodust kaugel, võõraste inimeste keskel on närvilised, tema inimpelglikule loomusele ei sobinud sealne keskkond.

Joonistus "Krimmi maastik“ kujutab külakest mägede keskel. Kunstniku heitlikest meeleoludest annab tunnistust närviline pliiatsiviirutus. Motiivi tabamisel on Saal osav ning lõunamaise maastiku eripära on jäädvustatud meisterlikult.Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Krimmi maastik, Johannes Saal

Johannes Saal Krimmi maastik 1951 Pliiats 20X27,2 Johannes Saali töid liigub kunstiturul erakordselt harva. Tegu on aga omanäolise kunstnikuga, kelle looming oli teravas vastuolus nõukogude ametlike kunstiteemadega. Kunstihariduse omandas Saal Tartus "Pallases“, kus ta õppis oma nõrga tervise tõttu lünkadega, jõudes lõpudiplomini alles 1943. aastal. Paljud kunstnikud külastasid erinevaid loomingulisi baase erinevates Venemaa paikades. Saal sõitis Krimmi, kus kunstnikul valmis mitmeid joonistusi ja akvarelle, mille motiivid hiljem leidsid kasutamist õlimaalides. Kunstniku meeleolud kodust kaugel, võõraste inimeste keskel on närvilised, tema inimpelglikule loomusele ei sobinud sealne keskkond.
Joonistus "Krimmi maastik“ kujutab külakest mägede keskel. Kunstniku heitlikest meeleoludest annab tunnistust närviline pliiatsiviirutus. Motiivi tabamisel on Saal osav ning lõunamaise maastiku eripära on jäädvustatud meisterlikult.

Krimmi maastik, Johannes Saal E-kunstisalongis

Saal Johannes
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük