Zooloogiamuuseumis, Lüüdia Vallimäe-Mark E-kunstisalongis Vallimäe-Mark lõpetas Tartu Riikliku Kunstiinstituudi 1949. aastal Ado Vabbe ja Elmar Kitse õpilasena. Kultuurihuvi sai noor maalikunstnik juba kodust kaasa – tema ema oli skulptor Kristine Mei, tädid Lydia ja Natalie Mei ning isa keeleteadlane Julius Mark. Eha Ratnik on kunstniku loomingust kirjutanud: „Grupiportree üheks paremaks esindajaks on Vallimäe-Mark, kelle puhas selge vorm, peenetooniline värvigamma ja sügav hingestatus loovad õnnestunud terviku. “ Kunstikriitik Mirjam Peil on kirjutanud Vallimäe-Margi sotsrealistlikest kompositsioonidest: „1950. aastate lõpuks jõuab kunstnik impressionismihõngulise maali juurest nõukoguliku temaatilise maali juurde. Seal, kus Vallimäe-Mark võtab aluseks argise motiivi või ¾anristseeni, seal sähvatab tõeline peen kunst. “ Meistrite tsunft Zooloogiamuuseumis, Lüüdia Vallimäe-Mark E-kunstisalongis Vallimäe-Mark Lüüdia
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Zooloogiamuuseumis, Lüüdia Vallimäe-Mark E-kunstisalongis

Zooloogiamuuseumis

1958. Õli, lõuend. 105,5x140. Signatuuriga.
Alghind: € €10000, lõpphind: € 10 000
47. E-Kunstisalongi XLVII oksjon
17.04.2021 Tartu galeriis kell 13

Vallimäe-Mark lõpetas Tartu Riikliku Kunstiinstituudi 1949. aastal Ado Vabbe ja Elmar Kitse õpilasena. Kultuurihuvi sai noor maalikunstnik juba kodust kaasa – tema ema oli skulptor Kristine Mei, tädid Lydia ja Natalie Mei ning isa keeleteadlane Julius Mark. Eha Ratnik on kunstniku loomingust kirjutanud: „Grupiportree üheks paremaks esindajaks on Vallimäe-Mark, kelle puhas selge vorm, peenetooniline värvigamma ja sügav hingestatus loovad õnnestunud terviku.“ Kunstikriitik Mirjam Peil on kirjutanud Vallimäe-Margi sotsrealistlikest kompositsioonidest: „1950. aastate lõpuks jõuab kunstnik impressionismihõngulise maali juurest nõukoguliku temaatilise maali juurde. Seal, kus Vallimäe-Mark võtab aluseks argise motiivi või ¾anristseeni, seal sähvatab tõeline peen kunst.“Lüüdia Vallimäe-Mark (1925-2004)
Maalikunstnik sündis 1925. aastal Tartus. Suri 2004. aastal. Õppis 1943-1944 "Pallases" ja aastast 1944 Tartu Riiklikus Kunstiistituudis, lõpetas selle 1949. aastal. Kunstnike Liidu liige aastast 1957. Näitustel osalenud alates 1956. aastast.Viljelenud portreed, maastiku- ja aktimaali, figuurikompositsiooni ja linnavaadet. Teinud ka lasteraamatutele illustratsioone, milles ühendanud muinasjutumaailma poeesia õnnestunult tõelisusega.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Zooloogiamuuseumis, Lüüdia Vallimäe-Mark E-kunstisalongis

Lüüdia Vallimäe-Mark (1925-2004) Zooloogiamuuseumis 1958 Õli, lõuend Vallimäe-Mark lõpetas Tartu Riikliku Kunstiinstituudi 1949. aastal Ado Vabbe ja Elmar Kitse õpilasena. Kultuurihuvi sai noor maalikunstnik juba kodust kaasa – tema ema oli skulptor Kristine Mei, tädid Lydia ja Natalie Mei ning isa keeleteadlane Julius Mark. Eha Ratnik on kunstniku loomingust kirjutanud: „Grupiportree üheks paremaks esindajaks on Vallimäe-Mark, kelle puhas selge vorm, peenetooniline värvigamma ja sügav hingestatus loovad õnnestunud terviku.“ Kunstikriitik Mirjam Peil on kirjutanud Vallimäe-Margi sotsrealistlikest kompositsioonidest: „1950. aastate lõpuks jõuab kunstnik impressionismihõngulise maali juurest nõukoguliku temaatilise maali juurde. Seal, kus Vallimäe-Mark võtab aluseks argise motiivi või ¾anristseeni, seal sähvatab tõeline peen kunst.“

Zooloogiamuuseumis, Lüüdia Vallimäe-Mark E-kunstisalongis

Vallimäe-Mark Lüüdia
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük