Kevadine motiiv, Lüüdia Vallimäe-Mark Kunstiteadlane Ene Asu-Õunas on kirjutanud Vallimäe-Margi loodusmotiivi valiku kohta: "Oma lüüriliste looduspiltide jaoks valib L. Vallimäe-Mark pehmema maalilisema käsitluslaadi, mille abil looduselamust poeetilisemalt edasi anda. /. . . / Ükski motiiv pole temale liialt tähtsusetu, et seda mitte maalida või sellest märkamatult mööda libiseda, ja ikka on maalitud objekti taga aimata vaimustust selle olemasolust üldse. " Ka käesoleva maali aineks valitud maastik pole eriti tüüpiline. Ootamatu rohelusenurgake on aga Vallimäe-Margi käe all edasi antuna värskusest tulvil kevadekuulutus. Meistrite tsunft Kevadine motiiv, Lüüdia Vallimäe-Mark E-kunstisalongis Vallimäe-Mark Lüüdia
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Kevadine motiiv, Lüüdia Vallimäe-Mark E-kunstisalongis

Kevadine motiiv

1974 Õli,papp. 49 x 46. Signatuuriga.
Alghind: € €850, lõpphind: € 850
36. E-Kunstisalongi XXXVI oksjon
02.04.2016 Tartu galeriis kell 15

Kunstiteadlane Ene Asu-Õunas on kirjutanud Vallimäe-Margi loodusmotiivi valiku kohta: "Oma lüüriliste looduspiltide jaoks valib L. Vallimäe-Mark pehmema maalilisema käsitluslaadi, mille abil looduselamust poeetilisemalt edasi anda. /.../ Ükski motiiv pole temale liialt tähtsusetu, et seda mitte maalida või sellest märkamatult mööda libiseda, ja ikka on maalitud objekti taga aimata vaimustust selle olemasolust üldse." Ka käesoleva maali aineks valitud maastik pole eriti tüüpiline. Ootamatu rohelusenurgake on aga Vallimäe-Margi käe all edasi antuna värskusest tulvil kevadekuulutus.Lüüdia Vallimäe-Mark (1925-2004)
Maalikunstnik sündis 1925. aastal Tartus. Suri 2004. aastal. Õppis 1943-1944 "Pallases" ja aastast 1944 Tartu Riiklikus Kunstiistituudis, lõpetas selle 1949. aastal. Kunstnike Liidu liige aastast 1957. Näitustel osalenud alates 1956. aastast.Viljelenud portreed, maastiku- ja aktimaali, figuurikompositsiooni ja linnavaadet. Teinud ka lasteraamatutele illustratsioone, milles ühendanud muinasjutumaailma poeesia õnnestunult tõelisusega.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kevadine motiiv, Lüüdia Vallimäe-Mark

Lüüdia Vallimäe-Mark (1925-2004) Kevadine motiiv 1974 Õli,papp 49 x 46 Kunstiteadlane Ene Asu-Õunas on kirjutanud Vallimäe-Margi loodusmotiivi valiku kohta: "Oma lüüriliste looduspiltide jaoks valib L. Vallimäe-Mark pehmema maalilisema käsitluslaadi, mille abil looduselamust poeetilisemalt edasi anda. /.../ Ükski motiiv pole temale liialt tähtsusetu, et seda mitte maalida või sellest märkamatult mööda libiseda, ja ikka on maalitud objekti taga aimata vaimustust selle olemasolust üldse." Ka käesoleva maali aineks valitud maastik pole eriti tüüpiline. Ootamatu rohelusenurgake on aga Vallimäe-Margi käe all edasi antuna värskusest tulvil kevadekuulutus.

Kevadine motiiv, Lüüdia Vallimäe-Mark E-kunstisalongis

Vallimäe-Mark Lüüdia
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük