Zooloogiamuuseumis, Lüüdia Vallimäe-Mark E-kunstisalongis Kunstiõpingud algasid Vallimäe-Margil 1943. aastal Pallases ja jätkusid aasta hiljem Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis, mille ta lõpetas 1949. aastal. Noore kunstniku peamised õpetajad olid Ado Vabbe ja Elmar Kits, kelle juhendamisel sai temast juba õpingute ajal paljulubav portretist. Hiljem lisandusid Vallimäe-Margi loomingusse ka maastiku- ja linnavaated ning figuurikompositsioonid, kuid portree vallas saavutas kunstnik siiski erakordse originaalsuse. Ka käesolevat kompositsiooni saab vaadelda kui grupiportreed, kus ilmneb kunstniku suurepärane oskus emotsioone vahetult kujutada - imestunud, uudishimulikud ning põnevil lapsenäod Tartu Ülikooli zooloogiamuuseumi külastusel on tõelisuse poeesia maalikunstis. Meistrite tsunft Zooloogiamuuseumis, Lüüdia Vallimäe-Mark E-kunstisalongis Vallimäe-Mark Lüüdia
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Zooloogiamuuseumis, Lüüdia Vallimäe-Mark E-kunstisalongis

Zooloogiamuuseumis

1958 Õli,lõuend. 105,5 x 140. Signatuuriga.
Alghind: € €2700
36. E-Kunstisalongi XXXVI oksjon
02.04.2016 Tartu galeriis kell 15

Kunstiõpingud algasid Vallimäe-Margil 1943. aastal Pallases ja jätkusid aasta hiljem Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis, mille ta lõpetas 1949. aastal. Noore kunstniku peamised õpetajad olid Ado Vabbe ja Elmar Kits, kelle juhendamisel sai temast juba õpingute ajal paljulubav portretist. Hiljem lisandusid Vallimäe-Margi loomingusse ka maastiku- ja linnavaated ning figuurikompositsioonid, kuid portree vallas saavutas kunstnik siiski erakordse originaalsuse. Ka käesolevat kompositsiooni saab vaadelda kui grupiportreed, kus ilmneb kunstniku suurepärane oskus emotsioone vahetult kujutada - imestunud, uudishimulikud ning põnevil lapsenäod Tartu Ülikooli zooloogiamuuseumi külastusel on tõelisuse poeesia maalikunstis.Lüüdia Vallimäe-Mark (1925-2004)
Maalikunstnik sündis 1925. aastal Tartus. Suri 2004. aastal. Õppis 1943-1944 "Pallases" ja aastast 1944 Tartu Riiklikus Kunstiistituudis, lõpetas selle 1949. aastal. Kunstnike Liidu liige aastast 1957. Näitustel osalenud alates 1956. aastast.Viljelenud portreed, maastiku- ja aktimaali, figuurikompositsiooni ja linnavaadet. Teinud ka lasteraamatutele illustratsioone, milles ühendanud muinasjutumaailma poeesia õnnestunult tõelisusega.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Zooloogiamuuseumis, Lüüdia Vallimäe-Mark E-kunstisalongis

Lüüdia Vallimäe-Mark (1925-2004) Zooloogiamuuseumis 1958 Õli,lõuend 105,5 x 140 Kunstiõpingud algasid Vallimäe-Margil 1943. aastal Pallases ja jätkusid aasta hiljem Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis, mille ta lõpetas 1949. aastal. Noore kunstniku peamised õpetajad olid Ado Vabbe ja Elmar Kits, kelle juhendamisel sai temast juba õpingute ajal paljulubav portretist. Hiljem lisandusid Vallimäe-Margi loomingusse ka maastiku- ja linnavaated ning figuurikompositsioonid, kuid portree vallas saavutas kunstnik siiski erakordse originaalsuse. Ka käesolevat kompositsiooni saab vaadelda kui grupiportreed, kus ilmneb kunstniku suurepärane oskus emotsioone vahetult kujutada - imestunud, uudishimulikud ning põnevil lapsenäod Tartu Ülikooli zooloogiamuuseumi külastusel on tõelisuse poeesia maalikunstis.

Zooloogiamuuseumis, Lüüdia Vallimäe-Mark E-kunstisalongis

Vallimäe-Mark Lüüdia
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük