Vallikraavi tänav, Aleksander Pilar Aleksander Pilar omandas esmased kunstiteadmised Anatoli Kaigorodovi maalistuudios Tallinnas. 1938-41 õppis ta Riigi Kunsttööstuskoolis. Pilari loomingu põhiosa moodustab akvarell, milles ta on kujutanud nii linnavaateid, maastikku, natüürmorte kui ka portreid. Varasemates akvarellides - 1940. aastatel - on ülekaalus lüüriline ning impressionistlik laad, kus värvid on pehmelt sulatatud. Ka teos "Vallikraavi tänav“ on valminud 1947. aastal, väljendades õrna värvigammaga maja siseõuevaate intiimsust. Pilar ise on maalimisprotsessist arvanud nii: "Maalides maastikke ei joonista ma kunagi ette. Maalimine looduses eeldab suurt meisterlikkust. Vahe diletandi ja professionaali vahel seisneb selles, et diletant võitleb tehniliste raskustega, professionaal aga oma võtete arsenaliga interpreteerib loodust. “ Baltisaksa meistritest tänapäeva kunstini Vallikraavi tänav, Aleksander Pilar E-kunstisalongis Pilar Aleksander
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Vallikraavi tänav, Aleksander Pilar E-kunstisalongis
Aleksander Pilar (1912–1989)

Vallikraavi tänav

1947 Akvarell, paber. Signatuuriga. Säilinud originaalraam. Lm. 29,3 x 39,4
Alghind: 675€
32. E-Kunstisalongi XXXII oksjon
05.04.2014 Tartu galeriis kell 15

Aleksander Pilar omandas esmased kunstiteadmised Anatoli Kaigorodovi maalistuudios Tallinnas. 1938-41 õppis ta Riigi Kunsttööstuskoolis. Pilari loomingu põhiosa moodustab akvarell, milles ta on kujutanud nii linnavaateid, maastikku, natüürmorte kui ka portreid. Varasemates akvarellides - 1940. aastatel - on ülekaalus lüüriline ning impressionistlik laad, kus värvid on pehmelt sulatatud. Ka teos "Vallikraavi tänav“ on valminud 1947. aastal, väljendades õrna värvigammaga maja siseõuevaate intiimsust. Pilar ise on maalimisprotsessist arvanud nii: "Maalides maastikke ei joonista ma kunagi ette. Maalimine looduses eeldab suurt meisterlikkust. Vahe diletandi ja professionaali vahel seisneb selles, et diletant võitleb tehniliste raskustega, professionaal aga oma võtete arsenaliga interpreteerib loodust.“Aleksander Pilar (1912–1989)
Akvarellist, sündinud 1912. aastal Sevastopolis. Suri 1989. aastal Tallinnas. Asus Eestisse elama 1922. Kunstiõpingud algasid 1930. aastal A. Kaigorodovi maalistuudios, seejärel 1938–1941 Riigi Kunsttööstuskoolis. Aastast 1944 Kunstnike Liidu liige. Loonud plakateid, postkaarte, olustikulisi karikatuure ja lavakujundusi, kavandanud kostüüme, illustratsioone lasteraamatutele. Peaalal – akvarellis – viljeles linnavaadet, maastikku, sh tööstusmaastikku, ka natüürmorti ja portreed.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Vallikraavi tänav, Aleksander Pilar

Aleksander Pilar (1912–1989) Vallikraavi tänav 1947 Akvarell, paber Signatuuriga Aleksander Pilar omandas esmased kunstiteadmised Anatoli Kaigorodovi maalistuudios Tallinnas. 1938-41 õppis ta Riigi Kunsttööstuskoolis. Pilari loomingu põhiosa moodustab akvarell, milles ta on kujutanud nii linnavaateid, maastikku, natüürmorte kui ka portreid. Varasemates akvarellides - 1940. aastatel - on ülekaalus lüüriline ning impressionistlik laad, kus värvid on pehmelt sulatatud. Ka teos "Vallikraavi tänav“ on valminud 1947. aastal, väljendades õrna värvigammaga maja siseõuevaate intiimsust. Pilar ise on maalimisprotsessist arvanud nii: "Maalides maastikke ei joonista ma kunagi ette. Maalimine looduses eeldab suurt meisterlikkust. Vahe diletandi ja professionaali vahel seisneb selles, et diletant võitleb tehniliste raskustega, professionaal aga oma võtete arsenaliga interpreteerib loodust.“

Vallikraavi tänav, Aleksander Pilar E-kunstisalongis

Pilar Aleksander
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük