Tallinna vaade, Aleksander Pilar Anatoli Kaigorodovi maalistuudios ning Riigi Kunsttööstuskoolis kunstiteadmisi omandanud Aleksander Pilari peaalaks kujunes akvarell. Eriti on ta viljelenud linnavaadet. Kunstiteadlane Villem Raam on kirjutanud sellest nii: "Pilari õpiaastad ja loominguline tee on olnud lahutamatult seotud Tallinnaga. Virtuooslik akvarellitehnika, meeleolukalt vahelduv värvigamma ja julgelt üldistav vormikäsitlus on avanud viljakale meistrile rikkalikke võimalusi oma kodulinna lõppematuna tunduva motiivistiku transponeerimiseks kunstikeelde. " 1970. aastal avaldati Aleksander Pilari akvarellimapp "Tallinn", millest - nagu ka käesolevast teosest - on aimata kunstniku eriline huvi meie pealinna arhitektuurse terviku vastu. Baltisaksa meistritest tänapäeva kunstini Tallinna vaade, Aleksander Pilar E-kunstisalongis Pilar Aleksander
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Tallinna vaade, Aleksander Pilar E-kunstisalongis
Aleksander Pilar (1912–1989)

Tallinna vaade

1987 Akvarell, paber. Signatuuriga. Ava 39,9 x 46,6.
Alghind: € €525
35. E-Kunstisalongi XXXV oksjon
07.11.2015 Tartu galeriis kell 15

Anatoli Kaigorodovi maalistuudios ning Riigi Kunsttööstuskoolis kunstiteadmisi omandanud Aleksander Pilari peaalaks kujunes akvarell. Eriti on ta viljelenud linnavaadet. Kunstiteadlane Villem Raam on kirjutanud sellest nii: "Pilari õpiaastad ja loominguline tee on olnud lahutamatult seotud Tallinnaga. Virtuooslik akvarellitehnika, meeleolukalt vahelduv värvigamma ja julgelt üldistav vormikäsitlus on avanud viljakale meistrile rikkalikke võimalusi oma kodulinna lõppematuna tunduva motiivistiku transponeerimiseks kunstikeelde." 1970. aastal avaldati Aleksander Pilari akvarellimapp "Tallinn", millest - nagu ka käesolevast teosest - on aimata kunstniku eriline huvi meie pealinna arhitektuurse terviku vastu.Aleksander Pilar (1912–1989)
Akvarellist, sündinud 1912. aastal Sevastopolis. Suri 1989. aastal Tallinnas. Asus Eestisse elama 1922. Kunstiõpingud algasid 1930. aastal A. Kaigorodovi maalistuudios, seejärel 1938–1941 Riigi Kunsttööstuskoolis. Aastast 1944 Kunstnike Liidu liige. Loonud plakateid, postkaarte, olustikulisi karikatuure ja lavakujundusi, kavandanud kostüüme, illustratsioone lasteraamatutele. Peaalal – akvarellis – viljeles linnavaadet, maastikku, sh tööstusmaastikku, ka natüürmorti ja portreed.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Tallinna vaade, Aleksander Pilar

Aleksander Pilar (1912–1989) Tallinna vaade 1987 Akvarell, paber Signatuuriga Anatoli Kaigorodovi maalistuudios ning Riigi Kunsttööstuskoolis kunstiteadmisi omandanud Aleksander Pilari peaalaks kujunes akvarell. Eriti on ta viljelenud linnavaadet. Kunstiteadlane Villem Raam on kirjutanud sellest nii: "Pilari õpiaastad ja loominguline tee on olnud lahutamatult seotud Tallinnaga. Virtuooslik akvarellitehnika, meeleolukalt vahelduv värvigamma ja julgelt üldistav vormikäsitlus on avanud viljakale meistrile rikkalikke võimalusi oma kodulinna lõppematuna tunduva motiivistiku transponeerimiseks kunstikeelde." 1970. aastal avaldati Aleksander Pilari akvarellimapp "Tallinn", millest - nagu ka käesolevast teosest - on aimata kunstniku eriline huvi meie pealinna arhitektuurse terviku vastu.

Tallinna vaade, Aleksander Pilar E-kunstisalongis

Pilar Aleksander
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük