Linnavaade, Aleksander Pilar E-kunstisalongis Aleksander Pilarit võib liialdamata nimetada eesti kunstiajaloo üheks tugevamaks akvarellistiks, keda ka kaasajal tuuakse eeskujuks noortele kunstnikele. Kunstiajaloolane Juta Kivimäe on temast ja ta akvarellidest kirjutanud: “Praegu kuuekümnendais maalijad meenutavad vanahärra Pilarit galantse härrasmehena. Nõukogude tegelikkuses sosistati ta aadlipäritolust ja imetleti akvarelle, mis 1960. aastate teisest poolest ilmusid alati ülevaatenäitustele. Võiks öelda, et tema mõõduka üldistusega akvarellid kuulusid samuti liikumisse eesti kunstis, mida Sirje Helme on nimetanud tabavalt modernistlikuks realismiks. " Tõsisemalt alustas Pilar kunstiõpingutega 1930. aastatel A. Kaigorodovi maalistuudios ning seejärel 1938-1941 Riigi Kunsttööstuskoolis. Alates 1944. aastast oli ta Kunstnike Liidu liige ning samal aastal pühendus kunstnik püsivamalt akvarellitehnikale. Tema teemaderingi kuulusid nii maastikud, linnavaated, natüürmordid kui ka portreed, mida ta lõi realistlikus võtmes ja peamiselt jahedamas koloriidis. Nimetatud jooned on tuntavad ka oksjonil esitatud vanameistri tööl “Linnavaade". 2003 Linnavaade, Aleksander Pilar E-kunstisalongis Pilar Aleksander
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Linnavaade, Aleksander Pilar E-kunstisalongis
Aleksander Pilar (1912–1989)

Linnavaade

1947 Akvarell,paber. Km. 40x30. Signatuuriga.
Alghind: € 600€(9387.96EEK)
26. E-Kunstisalongi XXVI oksjon
30.04.2011 Tartu galerii

Aleksander Pilarit võib liialdamata nimetada eesti kunstiajaloo üheks tugevamaks akvarellistiks, keda ka kaasajal tuuakse eeskujuks noortele kunstnikele. Kunstiajaloolane Juta Kivimäe on temast ja ta akvarellidest kirjutanud: “Praegu kuuekümnendais maalijad meenutavad vanahärra Pilarit galantse härrasmehena. Nõukogude tegelikkuses sosistati ta aadlipäritolust ja imetleti akvarelle, mis 1960. aastate teisest poolest ilmusid alati ülevaatenäitustele. Võiks öelda, et tema mõõduka üldistusega akvarellid kuulusid samuti liikumisse eesti kunstis, mida Sirje Helme on nimetanud tabavalt modernistlikuks realismiks."
Tõsisemalt alustas Pilar kunstiõpingutega 1930. aastatel A. Kaigorodovi maalistuudios ning seejärel 1938-1941 Riigi Kunsttööstuskoolis. Alates 1944. aastast oli ta Kunstnike Liidu liige ning samal aastal pühendus kunstnik püsivamalt akvarellitehnikale. Tema teemaderingi kuulusid nii maastikud, linnavaated, natüürmordid kui ka portreed, mida ta lõi realistlikus võtmes ja peamiselt jahedamas koloriidis. Nimetatud jooned on tuntavad ka oksjonil esitatud vanameistri tööl “Linnavaade".Aleksander Pilar (1912–1989)
Akvarellist, sündinud 1912. aastal Sevastopolis. Suri 1989. aastal Tallinnas. Asus Eestisse elama 1922. Kunstiõpingud algasid 1930. aastal A. Kaigorodovi maalistuudios, seejärel 1938–1941 Riigi Kunsttööstuskoolis. Aastast 1944 Kunstnike Liidu liige. Loonud plakateid, postkaarte, olustikulisi karikatuure ja lavakujundusi, kavandanud kostüüme, illustratsioone lasteraamatutele. Peaalal – akvarellis – viljeles linnavaadet, maastikku, sh tööstusmaastikku, ka natüürmorti ja portreed.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Linnavaade, Aleksander Pilar E-kunstisalongis

Aleksander Pilar (1912–1989) Linnavaade 1947 Akvarell,paber Km Aleksander Pilarit võib liialdamata nimetada eesti kunstiajaloo üheks tugevamaks akvarellistiks, keda ka kaasajal tuuakse eeskujuks noortele kunstnikele. Kunstiajaloolane Juta Kivimäe on temast ja ta akvarellidest kirjutanud: “Praegu kuuekümnendais maalijad meenutavad vanahärra Pilarit galantse härrasmehena. Nõukogude tegelikkuses sosistati ta aadlipäritolust ja imetleti akvarelle, mis 1960. aastate teisest poolest ilmusid alati ülevaatenäitustele. Võiks öelda, et tema mõõduka üldistusega akvarellid kuulusid samuti liikumisse eesti kunstis, mida Sirje Helme on nimetanud tabavalt modernistlikuks realismiks."Tõsisemalt alustas Pilar kunstiõpingutega 1930. aastatel A. Kaigorodovi maalistuudios ning seejärel 1938-1941 Riigi Kunsttööstuskoolis. Alates 1944. aastast oli ta Kunstnike Liidu liige ning samal aastal pühendus kunstnik püsivamalt akvarellitehnikale. Tema teemaderingi kuulusid nii maastikud, linnavaated, natüürmordid kui ka portreed, mida ta lõi realistlikus võtmes ja peamiselt jahedamas koloriidis. Nimetatud jooned on tuntavad ka oksjonil esitatud vanameistri tööl “Linnavaade".

Linnavaade, Aleksander Pilar E-kunstisalongis

Pilar Aleksander
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük