Tulbid, Lola Liivat-Makarova E-kunstisalongis Liivat õppis Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis ning lõpetas selle 1954. aastal Johannes Võerahansu õpilasena maali erialal. Lola Liivati looming muutus 1960. aastatel oluliselt: sel perioodil võttis ta omaks abstraktse kunstikeele ning kujunes välja talle omane koloriit ultramariini, valge, punase ja kollase kombinatsioonis. Ka lillemaali ¾anri lahendas Liivat intensiivsete toonidega ning osalt abstraktsusesse kalduva ekspressiivse vormiga. Intervjuus Kaire Nurgaga vastas Liivat küsimusele: "Kuidas sa siis lõpuks sõnastad lillemaali tõe?" nõnda: "Aga seal ma sain tõesti maalida. Lillede abil saad sa väga hästi komponeerida . . . õiget ja ilusat . . . või head. " 2000 Tulbid, Lola Liivat-Makarova E-kunstisalongis Liivat-Makarova Lola
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Tulbid, Lola Liivat-Makarova E-kunstisalongis
Lola Liivat-Makarova (sünd 1928)

Tulbid

1986 Õli, vineer. Signatuuriga. 67x48
Alghind: € €800, lõpphind: € 800
34. E-Kunstisalongi XXXIV oksjon
28.03.2015 Tartu galeriis kell 15

Liivat õppis Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis ning lõpetas selle
1954. aastal Johannes Võerahansu õpilasena maali erialal. Lola
Liivati looming muutus 1960. aastatel oluliselt: sel perioodil
võttis ta omaks abstraktse kunstikeele ning kujunes välja talle
omane koloriit ultramariini, valge, punase ja kollase kombinatsioonis.
Ka lillemaali ¾anri lahendas Liivat intensiivsete toonidega
ning osalt abstraktsusesse kalduva ekspressiivse vormiga.
Intervjuus Kaire Nurgaga vastas Liivat küsimusele: "Kuidas sa
siis lõpuks sõnastad lillemaali tõe?" nõnda: "Aga seal ma sain
tõesti maalida. Lillede abil saad sa väga hästi komponeerida ...
õiget ja ilusat ... või head."Lola Liivat-Makarova (sünd 1928)
Maalikunstnik Lola Liivat-Makarova on sündinud 1928. aastal Tallinnas. Ta lõpetas 1951. aastal Tartu Töölisnoorte Keskkooli. Alustas kunstiõpinguid 1948 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis, lõpetas 1954. aastal ERKI. On töötanud õppejõuna Tartu Kunstikoolis ja Tartu Ülikoolis, juhatanud Rüütli galeriid ja töötanud vabakutselisena. Kuulub Eesti Kunstnike Liitu alates 1960. aastast. On valitud Eesti Kunstnike Liidu auliikmeks.Viljelenud maastiku-, lille- ja portreemaali. 1957. aastast ka nonfiguratiivset maali. 1960. aastate II poolel hakkas kasutama pastoosset faktuuri, millele lisanud valmiskujundeid. Tema kujunemisel oli pöördelise tähtsusega sündmuseks 1957. aastal Moskvas toimunud rahvusvaheline noorsoofestival, kus kunstnik omandas esimesed abstraktse maali kogemused.Sellest ajast on Lola Liivat-Makarova tuntud kui üks järjekindlamaid ekspressionismi viljelejaid meie kunstis. Kunstnik on aeg-ajalt ikka pöördunud ka looduslähedasema laadi poole, tema koloriit jääb aga ikka jõuliseks.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Tulbid, Lola Liivat-Makarova E-kunstisalongis

Lola Liivat-Makarova (sünd 1928) Tulbid 1986 Õli, vineer Signatuuriga Liivat õppis Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis ning lõpetas selle1954. aastal Johannes Võerahansu õpilasena maali erialal. LolaLiivati looming muutus 1960. aastatel oluliselt: sel perioodilvõttis ta omaks abstraktse kunstikeele ning kujunes välja talleomane koloriit ultramariini, valge, punase ja kollase kombinatsioonis.Ka lillemaali ¾anri lahendas Liivat intensiivsete toonideganing osalt abstraktsusesse kalduva ekspressiivse vormiga.Intervjuus Kaire Nurgaga vastas Liivat küsimusele: "Kuidas sasiis lõpuks sõnastad lillemaali tõe?" nõnda: "Aga seal ma saintõesti maalida. Lillede abil saad sa väga hästi komponeerida ...õiget ja ilusat ... või head."

Tulbid, Lola Liivat-Makarova E-kunstisalongis

Liivat-Makarova Lola
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük