Lilled, Lola Liivat-Makarova E-kunstisalongis Maalikunstnik ja pedagoog Lola Liivat-Makarova lõpetas ERKI 1954. aastal Johannes Võerahansu õpilasena. Töötanud õppejõuna Tartu Kunstikoolis ja Tartu Ülikoolis. Kunstiteadlane Eha Komissarov on kirjutanud: „Abstraktse ekspressionismi rütmikalt pulseeriva maalikeele mõjutustel kujundas Liivat barokselt dünaamilise maalistiili, mis esitab vorme nende liikumises ja rõhutab meeleolu. Meeleolukus väljendub Liivati maalides värvikirevate maalikäikudega ja silmapaistvate intensiivsete toonide rohkusega. “ 1998. aastal pälvis kunstnik Ado Vabbe nimelise kunstipreemia ning 2008. aastal Konrad Mäe preemia. Meistriklass Ammende villas Lilled, Lola Liivat-Makarova E-kunstisalongis Liivat-Makarova Lola
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Lilled, Lola Liivat-Makarova E-kunstisalongis
Lola Liivat-Makarova (sünd 1928)

Lilled

1976. Õli, papp. 80x50. Signatuuriga
Alghind: €1100
43. E-Kunstisalongi XLIII oksjon
30.03.2019 Tartu galeriis kell 13

Maalikunstnik ja pedagoog Lola Liivat-Makarova lõpetas ERKI 1954. aastal Johannes Võerahansu õpilasena. Töötanud õppejõuna Tartu Kunstikoolis ja Tartu Ülikoolis. Kunstiteadlane Eha Komissarov on kirjutanud: „Abstraktse ekspressionismi rütmikalt pulseeriva maalikeele mõjutustel kujundas Liivat barokselt dünaamilise maalistiili, mis esitab vorme nende liikumises ja rõhutab meeleolu. Meeleolukus väljendub Liivati maalides värvikirevate maalikäikudega ja silmapaistvate intensiivsete toonide rohkusega.“ 1998. aastal pälvis kunstnik Ado Vabbe nimelise kunstipreemia ning 2008. aastal Konrad Mäe preemia.Lola Liivat-Makarova (sünd 1928)
Maalikunstnik Lola Liivat-Makarova on sündinud 1928. aastal Tallinnas. Ta lõpetas 1951. aastal Tartu Töölisnoorte Keskkooli. Alustas kunstiõpinguid 1948 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis, lõpetas 1954. aastal ERKI. On töötanud õppejõuna Tartu Kunstikoolis ja Tartu Ülikoolis, juhatanud Rüütli galeriid ja töötanud vabakutselisena. Kuulub Eesti Kunstnike Liitu alates 1960. aastast. On valitud Eesti Kunstnike Liidu auliikmeks.Viljelenud maastiku-, lille- ja portreemaali. 1957. aastast ka nonfiguratiivset maali. 1960. aastate II poolel hakkas kasutama pastoosset faktuuri, millele lisanud valmiskujundeid. Tema kujunemisel oli pöördelise tähtsusega sündmuseks 1957. aastal Moskvas toimunud rahvusvaheline noorsoofestival, kus kunstnik omandas esimesed abstraktse maali kogemused.Sellest ajast on Lola Liivat-Makarova tuntud kui üks järjekindlamaid ekspressionismi viljelejaid meie kunstis. Kunstnik on aeg-ajalt ikka pöördunud ka looduslähedasema laadi poole, tema koloriit jääb aga ikka jõuliseks.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Lilled, Lola Liivat-Makarova E-kunstisalongis

Lola Liivat-Makarova (sünd 1928) Lilled 1976 Õli, papp Maalikunstnik ja pedagoog Lola Liivat-Makarova lõpetas ERKI 1954. aastal Johannes Võerahansu õpilasena. Töötanud õppejõuna Tartu Kunstikoolis ja Tartu Ülikoolis. Kunstiteadlane Eha Komissarov on kirjutanud: „Abstraktse ekspressionismi rütmikalt pulseeriva maalikeele mõjutustel kujundas Liivat barokselt dünaamilise maalistiili, mis esitab vorme nende liikumises ja rõhutab meeleolu. Meeleolukus väljendub Liivati maalides värvikirevate maalikäikudega ja silmapaistvate intensiivsete toonide rohkusega.“ 1998. aastal pälvis kunstnik Ado Vabbe nimelise kunstipreemia ning 2008. aastal Konrad Mäe preemia.

Lilled, Lola Liivat-Makarova E-kunstisalongis

Liivat-Makarova Lola
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük