Tartu Kivisild, Richard Kaljo Richard Kaljo lõpetas kunstikooli “Pallas" 1940. a. graafika erialal. Tema kunsntikuanne avaldus varakult, kuid enne oma tõelise kutsumuse juurde jõudmist, õppis kunstnik skulptuuri A. Starkopfi juures ja maali A. Vardi ateljees. Kõigilt oma õpetajatelt saadud teadmised liitis ta ühtseks sümbioosiks oma hilisemas graafikaloomingus. Kaljo lõi arvukalt graafilisi lehti erinevates tehnikates, kus peamisteks teemadeks olid portreed, figuraalkompositsioonid ja linnavaated. Lisaks sellele tegutses ta ka illustraatorina ning kujundas arvukalt eksliibriseid. Tänapäeval on kunstnik jäänud ebaõiglaselt üsna unustusse, temast on vähe kirjutatud ning tema loomingu viimane suurim näitus toimus 1960. aastate esimesel poolel. Graafilisel lehel “Kivisild" on kunstnik jäädvustanud ühte Tartule ainuomast sümbolit vaid aasta pärast selle hävinemist II maailmasõja päevil. Antud motiivi kohtab kunstniku loomingus rohkem kui korra, alati on need teostatud Kaljole omaselt detailirikkas maneeris, meheliku ja ekspressiivse joonega. Sõjaeelsele rahulikule meeleolule viitavad jalutavad ning loodust nautlevad inimfiguurid. E-Kunstisalongi XXI oksjon Tartu Kivisild, Richard Kaljo E-kunstisalongis Kaljo Richard
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni.
Tartu Kivisild, Richard Kaljo E-kunstisalongis

Tartu Kivisild

1942 Puulõige Plm 21,5x 21,5
Alghind: 7 000/ € 447
24. E-Kunstisalongi XXIV oksjon
28.04.2010 Tallinn, hotell Olümpia

Richard Kaljo lõpetas kunstikooli “Pallas" 1940.a. graafika erialal. Tema kunsntikuanne avaldus varakult, kuid enne oma tõelise kutsumuse juurde jõudmist, õppis kunstnik skulptuuri A. Starkopfi juures ja maali A. Vardi ateljees. Kõigilt oma õpetajatelt saadud teadmised liitis ta ühtseks sümbioosiks oma hilisemas graafikaloomingus.Kaljo lõi arvukalt graafilisi lehti erinevates tehnikates, kus peamisteks teemadeks olid portreed, figuraalkompositsioonid ja linnavaated. Lisaks sellele tegutses ta ka illustraatorina ning kujundas arvukalt eksliibriseid. Tänapäeval on kunstnik jäänud ebaõiglaselt üsna unustusse, temast on vähe kirjutatud ning tema loomingu viimane suurim näitus toimus 1960. aastate esimesel poolel.Graafilisel lehel “Kivisild" on kunstnik jäädvustanud ühte Tartule ainuomast sümbolit vaid aasta pärast selle hävinemist II maailmasõja päevil. Antud motiivi kohtab kunstniku loomingus rohkem kui korra, alati on need teostatud Kaljole omaselt detailirikkas maneeris, meheliku ja ekspressiivse joonega. Sõjaeelsele rahulikule meeleolule viitavad jalutavad ning loodust nautlevad inimfiguurid.Richard Kaljo
Sündinud 1914. aastal Peterburis, surnud 1978 Tallinnas. Õppis Pallases graafikaerialal, lõpetas selle 1940. aastal. Töötas Tartus vabakunstnikuna ja 1944-1948 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis õppejõuna. Alates 1945. aastast Kunstnike Liidu liige.Viljeles figuurikompositsiooni, linnavaadet, akti ja portreed, tehnikaist peamiselt puugravüüri, vähem linoollõiget ja kuivnõela. Varaseis teoseis kujutanud ekspressiivselt ja groteskselt värvikaid agulitüüpe. 1940. aastate loomingus kajastub nii otseselt kui ka kaudsemalt kaasaeg - poliitikasündmused, II maailmasõda ja taastamistöö.Kümnendi lõpus asendus ekspressiivne laad karge eepilisega. 1950. aastail objektiivsustaotlus süvenes, figuurid taandusid stafaa¾iks. Vabagraafikaloomingu uus kõrgaeg oli 1950. aastate lõpp. Kaljost kujunes oma aja meisterlikem kõrgtrükitehnikate valdaja, tema teoseis ühinevad toongravüüri varjundirikkus, musta ja valge pinna kontrastsus ning isikupärane kontuur. Viljeles kõrvuti vabagraafikaga kogu aeg raamatuillustratsiooni.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Tartu Kivisild, Richard Kaljo

Richard Kaljo Tartu Kivisild 1942 Puulõige Plm 21,5x 21,5 Alghind: 7 000/ € 447 24 E-Kunstisalongi XXIV oksjon 28 Richard Kaljo lõpetas kunstikooli “Pallas" 1940.a. graafika erialal. Tema kunsntikuanne avaldus varakult, kuid enne oma tõelise kutsumuse juurde jõudmist, õppis kunstnik skulptuuri A. Starkopfi juures ja maali A. Vardi ateljees. Kõigilt oma õpetajatelt saadud teadmised liitis ta ühtseks sümbioosiks oma hilisemas graafikaloomingus.Kaljo lõi arvukalt graafilisi lehti erinevates tehnikates, kus peamisteks teemadeks olid portreed, figuraalkompositsioonid ja linnavaated. Lisaks sellele tegutses ta ka illustraatorina ning kujundas arvukalt eksliibriseid. Tänapäeval on kunstnik jäänud ebaõiglaselt üsna unustusse, temast on vähe kirjutatud ning tema loomingu viimane suurim näitus toimus 1960. aastate esimesel poolel.Graafilisel lehel “Kivisild" on kunstnik jäädvustanud ühte Tartule ainuomast sümbolit vaid aasta pärast selle hävinemist II maailmasõja päevil. Antud motiivi kohtab kunstniku loomingus rohkem kui korra, alati on need teostatud Kaljole omaselt detailirikkas maneeris, meheliku ja ekspressiivse joonega. Sõjaeelsele rahulikule meeleolule viitavad jalutavad ning loodust nautlevad inimfiguurid.

Tartu Kivisild, Richard Kaljo E-kunstisalongis

Kaljo Richard
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük