Rohelisel taustal II pool Paralleelselt sürrealistliku loominguga uuris Sooster ka abstraktseid vorme. 1950. aastate lõpuks jõudsid Soosteri loomingusse action paintingu võtted – paberile tilgutatud ja laiali puhutud või muul moel töödeldud värvid. Kunstiajaloolane Sirje Helme kirjutab abstraktse kunsti esile kerkimisest 1950. aastate lõpus: „Võib-olla ei oleks abstraktsest kunstist kujunenud nii olulist nähtust, kui seda poleks promootorina pidevalt innustanud Ülo Sooster, kes julgustas oma mõttekaaslasi nii Tartus kui ka Tallinnas. “ E-Kunstisalongi XXVI oksjon Rohelisel taustal. II pool Akt, Ülo Sooster E-kunstisalongis Sooster Ülo
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Rohelisel taustal. II pool Akt, Ülo Sooster E-kunstisalongis

Rohelisel taustal. II pool Akt

1959. Segatehnika, paber. Lm 26,9x19,6. Signatuuriga
Alghind: €1600
43. E-Kunstisalongi XLIII oksjon
30.03.2019 Tartu galeriis kell 13

Paralleelselt sürrealistliku loominguga uuris Sooster ka abstraktseid vorme. 1950. aastate lõpuks jõudsid Soosteri loomingusse action paintingu võtted – paberile tilgutatud ja laiali puhutud või muul moel töödeldud värvid. Kunstiajaloolane Sirje Helme kirjutab abstraktse kunsti esile kerkimisest 1950. aastate lõpus: „Võib-olla ei oleks abstraktsest kunstist kujunenud nii olulist nähtust, kui seda poleks promootorina pidevalt innustanud Ülo Sooster, kes julgustas oma mõttekaaslasi nii Tartus kui ka Tallinnas.“Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Rohelisel taustal II pool

Ülo Sooster Rohelisel taustal II pool Akt 1959 Paralleelselt sürrealistliku loominguga uuris Sooster ka abstraktseid vorme. 1950. aastate lõpuks jõudsid Soosteri loomingusse action paintingu võtted – paberile tilgutatud ja laiali puhutud või muul moel töödeldud värvid. Kunstiajaloolane Sirje Helme kirjutab abstraktse kunsti esile kerkimisest 1950. aastate lõpus: „Võib-olla ei oleks abstraktsest kunstist kujunenud nii olulist nähtust, kui seda poleks promootorina pidevalt innustanud Ülo Sooster, kes julgustas oma mõttekaaslasi nii Tartus kui ka Tallinnas.“

Rohelisel taustal. II pool Akt, Ülo Sooster E-kunstisalongis

Sooster Ülo
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük