Naine peegliga, Ülo Sooster Ülo Sooster tegutses alates 1950. aastast Moskvas ning tekitas sealses nõukogulikus kunstielus ärevust oma avangardistliku meelestatusega. Soosteri loomingus on mitu eri tahku ning ilmet, kuid neis kõigis on ühtne vabaduse poole püüdlemine - nii poliitiliselt kui loominguliselt. Ta esindas üheaegselt oma iseloomu ja kunstiga arginorme hülgavat mentaliteeti, kompis piire ja oli aldis uuendustele, mis torkas Nõukogude Liidu rangelt relgementeeritud kunstielus tervalt silma. Kunstniku abikaasa Lidia Serh-Sooster on oma memuaarides iseloomustanud Soosteri omanäolist temperamenti: “Rohkem kui kord seisis Ülo paduvihmas, kuulatades äikese mürinat ja vaadates välkude sähvimist. Rohkem kui kord lamas ta kuni külmumiseni paksus lumes. Ükskord sidus ta ennast ööseks puu külge kinni: ta tahtis nimelt näha kuud ja tähti läbi une. Jumal küll, mis sellele hullule kunstnikule ainult pähe ei tulnud! Ta tahtis tabada tabamatut. Ülo jooksis nagu metsloom puuris, kurvastas häälekalt möirates, et teda ei mõisteta. " Joonistus "Naine peegliga“ on valminud 1962. aastal, mis oli kunstniku elus äärmiselt pinev aeg - esinemised mitmel avalikul näitusel tõid kaasa ühiskonna pahameele ja hukkamõistu, kunstniku väljaheitmise Kunstnike Liidust. Soosteri majanduslik olukord halvenes ning tuli töötada ka varjunime all. Loomingus ta järelandmisi ei teinud ning jätkas endise visadusega. Soosteri tu¹ijoonistustes on väiksem talle omane sümbolikeel, kuid tugevamalt on tajutav kunstniku eksperimenteeriv ning mänglev loomus. Kunstnik nautis loomis- ja mõttevabadust, mida must-valged jooned ja vormid talle pakkusid. Teos pärineb Soosteri koolikaaslase Valve Janovi kogust. E-Kunstisalongi XLIII oksjon Naine peegliga, Ülo Sooster E-kunstisalongis Sooster Ülo
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Naine peegliga, Ülo Sooster E-kunstisalongis

Naine peegliga

1962 Tu¹¹,paber. 27,1x19,1. Signatuuriga.
Alghind: 1 400 € (21 905.24 EEK)
26. E-Kunstisalongi XXVI oksjon
30.04.2011 Tartu galerii

Ülo Sooster tegutses alates 1950. aastast Moskvas ning tekitas sealses nõukogulikus kunstielus ärevust oma avangardistliku meelestatusega. Soosteri loomingus on mitu eri tahku ning ilmet, kuid neis kõigis on ühtne vabaduse poole püüdlemine - nii poliitiliselt kui loominguliselt. Ta esindas üheaegselt oma iseloomu ja kunstiga arginorme hülgavat mentaliteeti, kompis piire ja oli aldis uuendustele, mis torkas Nõukogude Liidu rangelt relgementeeritud kunstielus tervalt silma. Kunstniku abikaasa Lidia Serh-Sooster on oma memuaarides iseloomustanud Soosteri omanäolist temperamenti: “Rohkem kui kord seisis Ülo paduvihmas, kuulatades äikese mürinat ja vaadates välkude sähvimist. Rohkem kui kord lamas ta kuni külmumiseni paksus lumes. Ükskord sidus ta ennast ööseks puu külge kinni: ta tahtis nimelt näha kuud ja tähti läbi une. Jumal küll, mis sellele hullule kunstnikule ainult pähe ei tulnud! Ta tahtis tabada tabamatut. Ülo jooksis nagu metsloom puuris, kurvastas häälekalt möirates, et teda ei mõisteta."
Joonistus "Naine peegliga“ on valminud 1962.aastal, mis oli kunstniku elus äärmiselt pinev aeg - esinemised mitmel avalikul näitusel tõid kaasa ühiskonna pahameele ja hukkamõistu, kunstniku väljaheitmise Kunstnike Liidust. Soosteri majanduslik olukord halvenes ning tuli töötada ka varjunime all. Loomingus ta järelandmisi ei teinud ning jätkas endise visadusega. Soosteri tu¹ijoonistustes on väiksem talle omane sümbolikeel, kuid tugevamalt on tajutav kunstniku eksperimenteeriv ning mänglev loomus. Kunstnik nautis loomis- ja mõttevabadust, mida must-valged jooned ja vormid talle pakkusid. Teos pärineb Soosteri koolikaaslase Valve Janovi kogust.Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Naine peegliga, Ülo Sooster

Ülo Sooster Naine peegliga 1962 Tu¹¹,paber 27,1x19,1 Ülo Sooster tegutses alates 1950. aastast Moskvas ning tekitas sealses nõukogulikus kunstielus ärevust oma avangardistliku meelestatusega. Soosteri loomingus on mitu eri tahku ning ilmet, kuid neis kõigis on ühtne vabaduse poole püüdlemine - nii poliitiliselt kui loominguliselt. Ta esindas üheaegselt oma iseloomu ja kunstiga arginorme hülgavat mentaliteeti, kompis piire ja oli aldis uuendustele, mis torkas Nõukogude Liidu rangelt relgementeeritud kunstielus tervalt silma. Kunstniku abikaasa Lidia Serh-Sooster on oma memuaarides iseloomustanud Soosteri omanäolist temperamenti: “Rohkem kui kord seisis Ülo paduvihmas, kuulatades äikese mürinat ja vaadates välkude sähvimist. Rohkem kui kord lamas ta kuni külmumiseni paksus lumes. Ükskord sidus ta ennast ööseks puu külge kinni: ta tahtis nimelt näha kuud ja tähti läbi une. Jumal küll, mis sellele hullule kunstnikule ainult pähe ei tulnud! Ta tahtis tabada tabamatut. Ülo jooksis nagu metsloom puuris, kurvastas häälekalt möirates, et teda ei mõisteta."Joonistus "Naine peegliga“ on valminud 1962.aastal, mis oli kunstniku elus äärmiselt pinev aeg - esinemised mitmel avalikul näitusel tõid kaasa ühiskonna pahameele ja hukkamõistu, kunstniku väljaheitmise Kunstnike Liidust. Soosteri majanduslik olukord halvenes ning tuli töötada ka varjunime all. Loomingus ta järelandmisi ei teinud ning jätkas endise visadusega. Soosteri tu¹ijoonistustes on väiksem talle omane sümbolikeel, kuid tugevamalt on tajutav kunstniku eksperimenteeriv ning mänglev loomus. Kunstnik nautis loomis- ja mõttevabadust, mida must-valged jooned ja vormid talle pakkusid. Teos pärineb Soosteri koolikaaslase Valve Janovi kogust.

Naine peegliga, Ülo Sooster E-kunstisalongis

Sooster Ülo
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük