Rehe all, Ida Anton-Agu Ida Anton-Agu teemade ringi kuulus külaolustik, teda tuntakse kui vanade talumajade interjööride maalijat. 1940-ndad aastad tõid meie kunsti armastuse temaatiliste figuraalsete kompositsioonide vastu, kuna neid soosis ametlik kunstipoliitika. I. Anton-Agu tunneb ka oma figuraalsetes stseenides huvi lihtsa inimese vastu. Püsima jääb kunstniku poetiseeriv teemakäsitlus. Kompositsioonis “Rehe all" on interjöör maalitud kunstnikule omases tume-pruunikas koloriidis. Helenduvateks aktsentideks maalis on naise valkjas pluus ja tema süles olev kollakas viljavihk. Linnar Priimägi on oma artiklis sotsialistlikust biidermeierist pööranud tähelepanu ka sellele Ida Anton-Agu maalile (Kogumik. “Sotsialistliku realismi võidukäik Eestis". Tartu Kunstimuuseum, 2003) 1999 teater "Vanemuine" Rehe all, Ida Anton-Agu E-kunstisalongis Anton-Agu Ida
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Rehe all, Ida Anton-Agu E-kunstisalongis
Ida Anton-Agu (1904–1993)

Rehe all

1958 Õli, vineer. Signatuur tagaküljel. 94 x 79
Alghind: € 22000/€1406, lõpphind: € 22 000/ 1 406
8. Meistrilt rahvale
06.10.2002 Tartu Linnamuuseum

Ida Anton-Agu teemade ringi kuulus külaolustik, teda tuntakse kui vanade talumajade interjööride maalijat. 1940-ndad aastad tõid meie kunsti armastuse temaatiliste figuraalsete kompositsioonide vastu, kuna neid soosis ametlik kunstipoliitika. I. Anton-Agu tunneb ka oma figuraalsetes stseenides huvi lihtsa inimese vastu. Püsima jääb kunstniku poetiseeriv teemakäsitlus. Kompositsioonis “Rehe all" on interjöör maalitud kunstnikule omases tume-pruunikas koloriidis. Helenduvateks aktsentideks maalis on naise valkjas pluus ja tema süles olev kollakas viljavihk. Linnar Priimägi on oma artiklis sotsialistlikust biidermeierist pööranud tähelepanu ka sellele Ida Anton-Agu maalile (Kogumik. “Sotsialistliku realismi võidukäik Eestis". Tartu Kunstimuuseum, 2003)Ida Anton-Agu (1904–1993)
Maalikunstnik ja pedagoog Anton-Agu sündis 1904. aastal Viljandimaal. Suri 1993. aastal Tartus. Lõpetas 1926 Valga Tütarlastegümnaasiumi, 1935. aastal Pallase Ado Vabbe õpilasena. Töötas 1947–51 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis assistendina ja 1952–60 Tartu kuulmishäiretega laste internaatkoolis õpetajana. Aastast 1936 EKKKÜ ja aastast 1944 Kunstnike Liidu liige (1956–58 nimekirjast kustutatud).Kujutanud valdavalt realistlikke, sumeda koloriidiga maalidel vanutalumaju, elus osatuks jäänud inimesi ja lihtsat kodumaastikku, interjööre. Loonud ka lillemaale.Esmaesinemine näitustel 1935. aastal Tartus, 1937. aastal eesti kunstinäitused Riias ja Kaunases.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Rehe all, Ida Anton-Agu

Ida Anton-Agu (1904–1993) Rehe all 1958 Õli, vineer Signatuur tagaküljel Ida Anton-Agu teemade ringi kuulus külaolustik, teda tuntakse kui vanade talumajade interjööride maalijat. 1940-ndad aastad tõid meie kunsti armastuse temaatiliste figuraalsete kompositsioonide vastu, kuna neid soosis ametlik kunstipoliitika. I. Anton-Agu tunneb ka oma figuraalsetes stseenides huvi lihtsa inimese vastu. Püsima jääb kunstniku poetiseeriv teemakäsitlus. Kompositsioonis “Rehe all" on interjöör maalitud kunstnikule omases tume-pruunikas koloriidis. Helenduvateks aktsentideks maalis on naise valkjas pluus ja tema süles olev kollakas viljavihk. Linnar Priimägi on oma artiklis sotsialistlikust biidermeierist pööranud tähelepanu ka sellele Ida Anton-Agu maalile (Kogumik. “Sotsialistliku realismi võidukäik Eestis". Tartu Kunstimuuseum, 2003)

Rehe all, Ida Anton-Agu E-kunstisalongis

Anton-Agu Ida
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük