Campanulad, Ida Anton-Agu E-kunstisalongis Oma eluloos on Ida Anton-Agu kirjutanud: "Vanemad olid rändajad põllutöölised, vahetades sageli elukohti ning peremehi Viljandi- ja Valgamaal. Olgugi, et mu vanemate laual puudus sageli leib, mäletan varajast lapsepõlve helge ja päikesepaistelisena. " Diskreetset soojust leiab pallalase Ida Anton-Agu loomingust nii tema arvukatest talutoa interjööridest kui ka lihtsatest lillepiltidest. Töös "Campanulad" interjöör on jäädvustatud mahedas soojas hallikass koloriidis, kus aknast tulvav valgus toob esile laual ümaravormilises vaasis olevad lilled. Värvigamma diskreetsus meenutab 1950ndate I poole sotsrealismile omaseid summutatud toone. Antud vaikelus nõuab endale põhitähelepanu vaasis olev bukett, kus lillakate ja valkjate kellukatega õiekobarate raskus paneb oksad nõtkelt koolduma. Motiivist õhkub meelerahu ja kodu soojust. 1999 teater "Vanemuine" Campanulad, Ida Anton-Agu E-kunstisalongis Anton-Agu Ida
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Campanulad, Ida Anton-Agu E-kunstisalongis
Ida Anton-Agu (1904–1993)

Campanulad

1956 Õli,lõuend 98 x 86
Alghind: € 49500/€3164
21. E-Kunstisalongi XXI oksjon
01.12.2008 Tallinna galerii

Oma eluloos on Ida Anton-Agu kirjutanud: "Vanemad olid rändajad põllutöölised, vahetades sageli elukohti ning peremehi Viljandi- ja Valgamaal. Olgugi, et mu vanemate laual puudus sageli leib, mäletan varajast lapsepõlve helge ja päikesepaistelisena."
Diskreetset soojust leiab pallalase Ida Anton-Agu loomingust nii tema arvukatest talutoa interjööridest kui ka lihtsatest lillepiltidest. Töös "Campanulad" interjöör on jäädvustatud mahedas soojas hallikass koloriidis, kus aknast tulvav valgus toob esile laual ümaravormilises vaasis olevad lilled. Värvigamma diskreetsus meenutab 1950ndate I poole sotsrealismile omaseid summutatud toone. Antud vaikelus nõuab endale põhitähelepanu vaasis olev bukett, kus lillakate ja valkjate kellukatega õiekobarate raskus paneb oksad nõtkelt koolduma. Motiivist õhkub meelerahu ja kodu soojust.Ida Anton-Agu (1904–1993)
Maalikunstnik ja pedagoog Anton-Agu sündis 1904. aastal Viljandimaal. Suri 1993. aastal Tartus. Lõpetas 1926 Valga Tütarlastegümnaasiumi, 1935. aastal Pallase Ado Vabbe õpilasena. Töötas 1947–51 Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis assistendina ja 1952–60 Tartu kuulmishäiretega laste internaatkoolis õpetajana. Aastast 1936 EKKKÜ ja aastast 1944 Kunstnike Liidu liige (1956–58 nimekirjast kustutatud).Kujutanud valdavalt realistlikke, sumeda koloriidiga maalidel vanutalumaju, elus osatuks jäänud inimesi ja lihtsat kodumaastikku, interjööre. Loonud ka lillemaale.Esmaesinemine näitustel 1935. aastal Tartus, 1937. aastal eesti kunstinäitused Riias ja Kaunases.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Campanulad, Ida Anton-Agu E-kunstisalongis

Ida Anton-Agu (1904–1993) Campanulad 1956 Õli,lõuend 98 x 86 Alghind: € 49500/€3164 21 E-Kunstisalongi XXI oksjon 01 Oma eluloos on Ida Anton-Agu kirjutanud: "Vanemad olid rändajad põllutöölised, vahetades sageli elukohti ning peremehi Viljandi- ja Valgamaal. Olgugi, et mu vanemate laual puudus sageli leib, mäletan varajast lapsepõlve helge ja päikesepaistelisena." Diskreetset soojust leiab pallalase Ida Anton-Agu loomingust nii tema arvukatest talutoa interjööridest kui ka lihtsatest lillepiltidest. Töös "Campanulad" interjöör on jäädvustatud mahedas soojas hallikass koloriidis, kus aknast tulvav valgus toob esile laual ümaravormilises vaasis olevad lilled. Värvigamma diskreetsus meenutab 1950ndate I poole sotsrealismile omaseid summutatud toone. Antud vaikelus nõuab endale põhitähelepanu vaasis olev bukett, kus lillakate ja valkjate kellukatega õiekobarate raskus paneb oksad nõtkelt koolduma. Motiivist õhkub meelerahu ja kodu soojust.

Campanulad, Ida Anton-Agu E-kunstisalongis

Anton-Agu Ida
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük