Piir XII, Andres Tolts Pärast keskkooli lõpetamist läksid klassivennad Tolts ja Ando Keskküla koos ERKIsse disaini õppima. 1969. aastal rajasid Tolts, Keskküla ja Leonhard Lapin legendaarse kunstirühmituse Soup’69, mille liikmete looming lähtus popkunsti esteetikast. Pärast kooli lõpetamist töötas Tolts almanahhi Kunst ja Kodu koostaja ja kujundajana ning kujunes Eesti kontseptuaalse maalikunsti juhtfiguuriks. Kunstiteadlane Leili Parhomenko on kirjutanud: "Toltsis ei ole pessimismi ega meeleheidet. Tema piltides valitseb rahu ja tasakaal, seesmine vabadus. Vahel tundub, et ta võib olla külm kõrvalvaataja. Disaineri täpsuse ja ratsionaalsusega ehitab ta oma piltide näiliselt lihtsaid kompositsioone, kasutades sageli võtet "pilt pildis“, "kujund kujundis“ või "pind pinnas“. “ 2017 Piir XII, Andres Tolts E-kunstisalongis Tolts Andres
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Piir XII, Andres Tolts E-kunstisalongis
Andres Tolts (1949-2014)

Piir XII

1997 Õli, lõuend. Signatuuriga. 110x110
Alghind: € €5200
37. E-Kunstisalongi XXXVII oksjon
05.11.2016 Tartu galeriis kell 15

Pärast keskkooli lõpetamist läksid klassivennad Tolts ja Ando Keskküla koos ERKIsse disaini õppima. 1969. aastal rajasid Tolts, Keskküla ja Leonhard Lapin legendaarse kunstirühmituse Soup’69, mille liikmete looming lähtus popkunsti esteetikast. Pärast kooli lõpetamist töötas Tolts almanahhi Kunst ja Kodu koostaja ja kujundajana ning kujunes Eesti kontseptuaalse maalikunsti juhtfiguuriks. Kunstiteadlane Leili Parhomenko on kirjutanud: "Toltsis ei ole pessimismi ega meeleheidet. Tema piltides valitseb rahu ja tasakaal, seesmine vabadus. Vahel tundub, et ta võib olla külm kõrvalvaataja. Disaineri täpsuse ja ratsionaalsusega ehitab ta oma piltide näiliselt lihtsaid kompositsioone, kasutades sageli võtet "pilt pildis“, "kujund kujundis“ või "pind pinnas“.“Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Piir XII, Andres Tolts

Andres Tolts (1949-2014) Piir XII 1997 Õli, lõuend Signatuuriga Pärast keskkooli lõpetamist läksid klassivennad Tolts ja Ando Keskküla koos ERKIsse disaini õppima. 1969. aastal rajasid Tolts, Keskküla ja Leonhard Lapin legendaarse kunstirühmituse Soup’69, mille liikmete looming lähtus popkunsti esteetikast. Pärast kooli lõpetamist töötas Tolts almanahhi Kunst ja Kodu koostaja ja kujundajana ning kujunes Eesti kontseptuaalse maalikunsti juhtfiguuriks. Kunstiteadlane Leili Parhomenko on kirjutanud: "Toltsis ei ole pessimismi ega meeleheidet. Tema piltides valitseb rahu ja tasakaal, seesmine vabadus. Vahel tundub, et ta võib olla külm kõrvalvaataja. Disaineri täpsuse ja ratsionaalsusega ehitab ta oma piltide näiliselt lihtsaid kompositsioone, kasutades sageli võtet "pilt pildis“, "kujund kujundis“ või "pind pinnas“.“

Piir XII, Andres Tolts E-kunstisalongis

Tolts Andres
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük