Palve, Anton Starkopf E-kunstisalongis Starkopf oli mitmekülgne skulptor, kes töötas vabalt erinevate materjalidega: pronks, puit, marmor, liivakivi, graniit jne. Viimasel loomeperioodil eelistas Starkopf tehnikatest keraamikat. Nõnda valmisid mitmed reljeefid, millel on kujutatud nii loomi kui ka portreid. Kõige põnevama osa moodustavad just keraamilised plaadid, mis on inspiratsiooni saanud kunstniku nooruspõlve joonistustest, nagu ka käesolev reljeef. Need ekspressiivsed pliiatsi- või tu¹ijoonistused, millega ta 20. sajandi esimesel veerandil eesti kunstinäitustel üles astus, esitasid fantaasiarikkaid kompositsioone, kus tihti esinesid naisfiguurid. Voldemar Erm on kirjutanud: "Vastandina Starkopfi ümarplastikas domineerivale kompositsiooni suletud kompaktsusele ja staatikale näeme tema reljeefides sageli hoogsat liikumist, võitlust ja ekstaatilisi tundepuhanguid. " Meistrilt meistrile Palve, Anton Starkopf E-kunstisalongis Starkopf Anton
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Palve, Anton Starkopf E-kunstisalongis

Palve

14. XII 1960 Põletatud keraamika, reljeef. Signatuurita. 37 x 27.
Alghind: € 1 000
35. E-Kunstisalongi XXXV oksjon
07.11.2015 Tartu galeriis kell 15

Starkopf oli mitmekülgne skulptor, kes töötas vabalt erinevate materjalidega: pronks, puit, marmor, liivakivi, graniit jne. Viimasel loomeperioodil eelistas Starkopf tehnikatest keraamikat. Nõnda valmisid mitmed reljeefid, millel on kujutatud nii loomi kui ka portreid. Kõige põnevama osa moodustavad just keraamilised plaadid, mis on inspiratsiooni saanud kunstniku nooruspõlve joonistustest, nagu ka käesolev reljeef. Need ekspressiivsed pliiatsi- või tu¹ijoonistused, millega ta 20. sajandi esimesel veerandil eesti kunstinäitustel üles astus, esitasid fantaasiarikkaid kompositsioone, kus tihti esinesid naisfiguurid. Voldemar Erm on kirjutanud: "Vastandina Starkopfi ümarplastikas domineerivale kompositsiooni suletud kompaktsusele ja staatikale näeme tema reljeefides sageli hoogsat liikumist, võitlust ja ekstaatilisi tundepuhanguid."Anton Starkopf
Kujur, sündinud 1889. aastal Harjumaal ning suri 1966 Tartus. Kunstihariduse omandas 1911–1912 Münchenis A.A¾be kunstikoolis ning 1912–1913 Pariisis Académie Russe'is ja Académie de la Grande Chaumière'is, õppides seal joonistamist ja modelleerimist. Osales 1919. aastal Pallase kunstikooli asutamises ning oli ka aastatel 1929–1940 Pallase direktor. Kunstnike Liidu liige aastast 1945.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Palve, Anton Starkopf E-kunstisalongis

Anton Starkopf Palve 14 XII 1960 Põletatud keraamika, reljeef Starkopf oli mitmekülgne skulptor, kes töötas vabalt erinevate materjalidega: pronks, puit, marmor, liivakivi, graniit jne. Viimasel loomeperioodil eelistas Starkopf tehnikatest keraamikat. Nõnda valmisid mitmed reljeefid, millel on kujutatud nii loomi kui ka portreid. Kõige põnevama osa moodustavad just keraamilised plaadid, mis on inspiratsiooni saanud kunstniku nooruspõlve joonistustest, nagu ka käesolev reljeef. Need ekspressiivsed pliiatsi- või tu¹ijoonistused, millega ta 20. sajandi esimesel veerandil eesti kunstinäitustel üles astus, esitasid fantaasiarikkaid kompositsioone, kus tihti esinesid naisfiguurid. Voldemar Erm on kirjutanud: "Vastandina Starkopfi ümarplastikas domineerivale kompositsiooni suletud kompaktsusele ja staatikale näeme tema reljeefides sageli hoogsat liikumist, võitlust ja ekstaatilisi tundepuhanguid."

Palve, Anton Starkopf E-kunstisalongis

Starkopf Anton
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük