Ema lapsega, Anton Starkopf Pallase üks asutajaid ning skulptuuriateljee esimene juhataja Anton Starkopf omandas esimesed kunstiteadmised Münchenis Anton A¾be ja Hans Schwegerle ateljeekoolis. Skulptuuriõpingud jätkusid Pariisis Académie Russe’is. Kunstiajaloolane Voldemar Erm on kirjutanud: „Vastastikust kiindumust kujutab Starkopfi loomingu üks juhtmotiive – kompositsioon „Ema lapsega“. Starkopfile on iseloomulik esitada naist lapsi hoidva ja armastava madonnana. Nende keraamiliste reljeefide lähtealuseks on kujuri noorpõlve joonistused, vormikäsitluses on tunda fantaasia vaba lendu ja nooruslikku hoogu. “ Meistrilt meistrile Ema lapsega, Anton Starkopf E-kunstisalongis Starkopf Anton
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997. Galerii korraldab oksjone (Tallinnas, Tartus, Pärnus), tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Ema lapsega, Anton Starkopf E-kunstisalongis
Anton Starkopf (1889–1966)

Ema lapsega

21. IX 1962. Põletatud keraamika. 32x14. Taga dateering.
Alghind: € €600, lõpphind: € 700
47. E-Kunstisalongi XLVII oksjon
17.04.2021 Tartu galeriis kell 13

Pallase üks asutajaid ning skulptuuriateljee esimene juhataja Anton Starkopf omandas esimesed kunstiteadmised Münchenis Anton A¾be ja Hans Schwegerle ateljeekoolis. Skulptuuriõpingud jätkusid Pariisis Académie Russe’is. Kunstiajaloolane Voldemar Erm on kirjutanud: „Vastastikust kiindumust kujutab Starkopfi loomingu üks juhtmotiive – kompositsioon „Ema lapsega“. Starkopfile on iseloomulik esitada naist lapsi hoidva ja armastava madonnana. Nende keraamiliste reljeefide lähtealuseks on kujuri noorpõlve joonistused, vormikäsitluses on tunda fantaasia vaba lendu ja nooruslikku hoogu.“Anton Starkopf (1889–1966)
Kujur, sündinud 1889. aastal Harjumaal ning suri 1966 Tartus. Kunstihariduse omandas 1911–1912 Münchenis A.A¾be kunstikoolis ning 1912–1913 Pariisis Académie Russe'is ja Académie de la Grande Chaumière'is, õppides seal joonistamist ja modelleerimist. Osales 1919. aastal Pallase kunstikooli asutamises ning oli ka aastatel 1929–1940 Pallase direktor. Kunstnike Liidu liige aastast 1945.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Ema lapsega, Anton Starkopf

Anton Starkopf (1889–1966) Ema lapsega 21 IX 1962 Pallase üks asutajaid ning skulptuuriateljee esimene juhataja Anton Starkopf omandas esimesed kunstiteadmised Münchenis Anton A¾be ja Hans Schwegerle ateljeekoolis. Skulptuuriõpingud jätkusid Pariisis Académie Russe’is. Kunstiajaloolane Voldemar Erm on kirjutanud: „Vastastikust kiindumust kujutab Starkopfi loomingu üks juhtmotiive – kompositsioon „Ema lapsega“. Starkopfile on iseloomulik esitada naist lapsi hoidva ja armastava madonnana. Nende keraamiliste reljeefide lähtealuseks on kujuri noorpõlve joonistused, vormikäsitluses on tunda fantaasia vaba lendu ja nooruslikku hoogu.“

Ema lapsega, Anton Starkopf E-kunstisalongis

Starkopf Anton
www.e-kunstisalong.ee © 2023 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük