Eeltöö Laiuse Vabadussõja mälestusmärgile, Anton Starkopf õppis skulptuuri esmalt A. Azbé kunstikoolis Münchenis, seejärel Pariisis ja I maailmasõja ajal töötas saksa kujuri Fr. Metzneri juures. Naastes kodumaale sattus ta meie riigi jaoks oluliste ajaloosündmuste keerisesse. 1918. a. oli ta seotud kunstiühing "Pallas" asutamisega ning aasta hiljem samanimelise kunstikooli rajamisega. A. Starkopf oli läbi kogu "Pallase" kunstikooli arengu skulptuuri ateljee juhatajaks ning hiljem ka direktoriks. Kunstniku esimesed teadaolevad skulptuurid jäävad 1920-ndate aastate algusesse ning neis on märgata saksa ekspressionismi mõjusid. Starkopfi köidab kõige enam figuuriplastika, ta oli mitmete hauamonumentide ja samuti Vabadussõja mälestusmärkide autoriks. Laiuse Vabadussõja sammas valmis 1925. aastal, selle keskmes olevale figuurile tegi kavandi Anton Starkopf, kuid kuju viis materjali Ferdi Sannamees. Neil aastail oli Starkopfi laad dekoratiivselt üldistav, lamava sõdalase figuur on teostatud kena voolava juugendliku joonega. Samba lõppvariandis on lamaval figuuril pea suunatud üles, antud töö on ilmselt üks variantidest, mis ei teostunud. Laiuse sammas lõhuti esimest korda 1941. a. ja seejärel lõplikult 1952. a. Meistrilt meistrile Eeltöö Laiuse Vabadussõja mälestusmärgile, Anton Starkopf E-kunstisalongis Starkopf Anton
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Eeltöö Laiuse Vabadussõja mälestusmärgile, Anton Starkopf E-kunstisalongis
Anton Starkopf (1889–1966)

Eeltöö Laiuse Vabadussõja mälestusmärgile

1920-ndad Patineeritud kips. Signatuurita. 31 x 80 x 10
Alghind: 35000/€2237
17. Meistri kiituseks
11.10.2006 Tallinn, Mustpeade Maja

Anton Starkopf õppis skulptuuri esmalt A. Azbé kunstikoolis
Münchenis, seejärel Pariisis ja I maailmasõja ajal töötas saksa kujuri Fr. Metzneri juures. Naastes kodumaale sattus ta meie riigi jaoks oluliste ajaloosündmuste keerisesse. 1918.a. oli ta seotud kunstiühing "Pallas" asutamisega ning aasta hiljem samanimelise kunstikooli rajamisega. A. Starkopf oli läbi kogu "Pallase" kunstikooli arengu skulptuuri ateljee juhatajaks ning hiljem ka direktoriks. Kunstniku esimesed teadaolevad skulptuurid jäävad
1920-ndate aastate algusesse ning neis on märgata saksa
ekspressionismi mõjusid. Starkopfi köidab kõige enam
figuuriplastika, ta oli mitmete hauamonumentide ja samuti
Vabadussõja mälestusmärkide autoriks. Laiuse Vabadussõja
sammas valmis 1925. aastal, selle keskmes olevale figuurile tegi kavandi Anton Starkopf, kuid kuju viis materjali Ferdi Sannamees. Neil aastail oli Starkopfi laad dekoratiivselt üldistav, lamava sõdalase figuur on teostatud kena voolava juugendliku joonega. Samba lõppvariandis on lamaval figuuril pea suunatud üles, antud töö on ilmselt üks variantidest, mis ei teostunud.


Laiuse sammas lõhuti esimest korda 1941.a. ja seejärel lõplikult 1952.a.Anton Starkopf (1889–1966)
Kujur, sündinud 1889. aastal Harjumaal ning suri 1966 Tartus. Kunstihariduse omandas 1911–1912 Münchenis A.A¾be kunstikoolis ning 1912–1913 Pariisis Académie Russe'is ja Académie de la Grande Chaumière'is, õppides seal joonistamist ja modelleerimist. Osales 1919. aastal Pallase kunstikooli asutamises ning oli ka aastatel 1929–1940 Pallase direktor. Kunstnike Liidu liige aastast 1945.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Eeltöö Laiuse Vabadussõja mälestusmärgile,

Anton Starkopf (1889–1966) Eeltöö Laiuse Vabadussõja mälestusmärgile 1920-ndad Patineeritud kips Signatuurita Anton Starkopf õppis skulptuuri esmalt A. Azbé kunstikoolisMünchenis, seejärel Pariisis ja I maailmasõja ajal töötas saksa kujuri Fr. Metzneri juures. Naastes kodumaale sattus ta meie riigi jaoks oluliste ajaloosündmuste keerisesse. 1918.a. oli ta seotud kunstiühing "Pallas" asutamisega ning aasta hiljem samanimelise kunstikooli rajamisega. A. Starkopf oli läbi kogu "Pallase" kunstikooli arengu skulptuuri ateljee juhatajaks ning hiljem ka direktoriks. Kunstniku esimesed teadaolevad skulptuurid jäävad1920-ndate aastate algusesse ning neis on märgata saksaekspressionismi mõjusid. Starkopfi köidab kõige enamfiguuriplastika, ta oli mitmete hauamonumentide ja samutiVabadussõja mälestusmärkide autoriks. Laiuse Vabadussõjasammas valmis 1925. aastal, selle keskmes olevale figuurile tegi kavandi Anton Starkopf, kuid kuju viis materjali Ferdi Sannamees. Neil aastail oli Starkopfi laad dekoratiivselt üldistav, lamava sõdalase figuur on teostatud kena voolava juugendliku joonega. Samba lõppvariandis on lamaval figuuril pea suunatud üles, antud töö on ilmselt üks variantidest, mis ei teostunud.
Laiuse sammas lõhuti esimest korda 1941.a. ja seejärel lõplikult 1952.a.

Eeltöö Laiuse Vabadussõja mälestusmärgile, Anton Starkopf E-kunstisalongis

Starkopf Anton
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük