Natüürmort kipstorsoga, Valdemar Väli Valdemar Väli õppis Pallases aastatel 1938-1943. Tal ei tulnud läbida ettevalmistusklassi ning juba 1939. aastal tudeeris ta Ado Vabbe maaliateljees, mis viitab kunstniku edusammudele õppetöös. 1942. aastast hakkas ta aktiivselt osalema näitustel, kus äratas kohe kriitikute tähelepanu. Väli looming on sarnaselt paljudele tolleaja pallaslastele tugevalt puudutatud prantsuse maalikultuurist, mille mõjujälgi näeb kogu tema varasemas õpinguteaegses loomingus. Maal "Natüürmort kipstorsoga“ on tõenäoliselt valminud veel kunstniku viimasel õppeaastal koolimaja ateljees. Arvestades, et suurem osa toonastest Väli töödest hävis sõjas, on eriline rõõm kohata tema 1940ndate aastate loomingut. Maal on ära toodud Valdemar Väli monograafias teoste nimestikus (1943. aasta). Töö pärineb kunstiteadlase Helmi Üpruse kogust, kelle õde oli ka modelliks samal aastal valminud Väli kuulsale maalile kübaraga daamist. "Hilda Üpruse portree“ ehib ka maalikunstnik Valdemar Väli monograafia (2004) esikaant. 2000 Natüürmort kipstorsoga, Valdemar Väli E-kunstisalongis Väli Valdemar
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Natüürmort kipstorsoga, Valdemar Väli E-kunstisalongis
Valdemar Väli (sünd 1909)

Natüürmort kipstorsoga

1943 Õli, vineer. 35x 24. Signeeritud
Alghind: € 900
28. E-Kunstisalongi XXVIII oksjon
22.04.2012 kell 15 Tartu galerii

Valdemar Väli õppis Pallases aastatel 1938-1943. Tal ei tulnud läbida ettevalmistusklassi ning juba 1939. aastal tudeeris ta Ado Vabbe maaliateljees, mis viitab kunstniku edusammudele õppetöös. 1942. aastast hakkas ta aktiivselt osalema näitustel, kus äratas kohe kriitikute tähelepanu. Väli looming on sarnaselt paljudele tolleaja pallaslastele tugevalt puudutatud prantsuse maalikultuurist, mille mõjujälgi näeb kogu tema varasemas õpinguteaegses loomingus.
Maal "Natüürmort kipstorsoga“ on tõenäoliselt valminud veel kunstniku viimasel õppeaastal koolimaja ateljees. Arvestades, et suurem osa toonastest Väli töödest hävis sõjas, on eriline rõõm kohata tema 1940ndate aastate loomingut.
Maal on ära toodud Valdemar Väli monograafias teoste nimestikus (1943.aasta). Töö pärineb kunstiteadlase Helmi Üpruse kogust, kelle õde oli ka modelliks samal aastal valminud Väli kuulsale maalile kübaraga daamist. "Hilda Üpruse portree“ ehib ka maalikunstnik Valdemar Väli monograafia (2004) esikaant.Valdemar Väli (sünd 1909)
Sündinud 1909. a. Õppis 1930-37 Tallinna erastuudiotes ja kolled¾is ning 1938. aastast "Pallases" A. Vabbe juures, lõpetas Kõrgemad Kujutava Kunsti Kursused 1943. 1947-48 oli ERKI õppejõud. KL-i liige astast 1945. Meelisteemad on portree ja maastikumaal.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Natüürmort kipstorsoga, Valdemar Väli

Valdemar Väli (sünd 1909) Natüürmort kipstorsoga 1943 Õli, vineer 35x 24 Valdemar Väli õppis Pallases aastatel 1938-1943. Tal ei tulnud läbida ettevalmistusklassi ning juba 1939. aastal tudeeris ta Ado Vabbe maaliateljees, mis viitab kunstniku edusammudele õppetöös. 1942. aastast hakkas ta aktiivselt osalema näitustel, kus äratas kohe kriitikute tähelepanu. Väli looming on sarnaselt paljudele tolleaja pallaslastele tugevalt puudutatud prantsuse maalikultuurist, mille mõjujälgi näeb kogu tema varasemas õpinguteaegses loomingus. Maal "Natüürmort kipstorsoga“ on tõenäoliselt valminud veel kunstniku viimasel õppeaastal koolimaja ateljees. Arvestades, et suurem osa toonastest Väli töödest hävis sõjas, on eriline rõõm kohata tema 1940ndate aastate loomingut. Maal on ära toodud Valdemar Väli monograafias teoste nimestikus (1943.aasta). Töö pärineb kunstiteadlase Helmi Üpruse kogust, kelle õde oli ka modelliks samal aastal valminud Väli kuulsale maalile kübaraga daamist. "Hilda Üpruse portree“ ehib ka maalikunstnik Valdemar Väli monograafia (2004) esikaant.

Natüürmort kipstorsoga, Valdemar Väli E-kunstisalongis

Väli Valdemar
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük