Natüürmort, Lepo Mikko E-kunstisalongis Mikko lõpetas Pallase vahetult enne II maailmasõda põlvkonnas, kuhu kuulusid ka Kits, Kõks ja Kongo. "Mikko tõusis 1950ndate teisel poolel alanud kunstilise vabanemise liidriks esmalt artistlike natüürmortidega, mis kõnelevad ühelt poolt huvist kubismist lähtuvate võimaluste vastu (mosaiikne pinnajaotus, geometriseeriv vormikäsitlus) ning teiselt poolt naudingust, mida pakub esemete täiuslik vorm ning ilusad mahud. Varase perioodiga võrreldes on Mikko veelgi dekoratiivsem ja tasapinnalisem, kargeid ja puhtaid värvipindu ümbritseb ilus kontuurjoon, maale läbib eksimatu rütm, milles sageli vastanduvad ovaalsed ja nurgelised vormid,“ on kirjeldanud kunstiajaloolane Tõnis Tatar Mikko loomingus vaikelu ¾anri. Meistri puudutus Natüürmort, Lepo Mikko E-kunstisalongis Mikko Lepo
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni.
Natüürmort, Lepo Mikko E-kunstisalongis

Natüürmort

1964 Õli, lõuend. Signatuuriga. 61x46
Alghind: € 2 700, lõpphind: € 9 400
41. E-Kunstisalongi XLI oksjon
07.04.2018 Tartu galeriis kell 15

Mikko lõpetas Pallase vahetult enne II maailmasõda põlvkonnas, kuhu kuulusid ka Kits, Kõks ja Kongo. "Mikko tõusis 1950ndate teisel poolel alanud kunstilise vabanemise liidriks esmalt artistlike natüürmortidega, mis kõnelevad ühelt poolt huvist kubismist lähtuvate võimaluste vastu (mosaiikne pinnajaotus, geometriseeriv vormikäsitlus) ning teiselt poolt naudingust, mida pakub esemete täiuslik vorm ning ilusad mahud. Varase perioodiga võrreldes on Mikko veelgi dekoratiivsem ja tasapinnalisem, kargeid ja puhtaid värvipindu ümbritseb ilus kontuurjoon, maale läbib eksimatu rütm, milles sageli vastanduvad ovaalsed ja nurgelised vormid,“ on kirjeldanud kunstiajaloolane Tõnis Tatar Mikko loomingus vaikelu ¾anri.Lepo Mikko
Maalikunstnik Lepo Mikko (Leonid Mikk) sündis 01.12.1911 Viljandimaal Arukülas taluniku perekonnas. Suri 06.12.1978 Tallinnas.
Pärast Tuhalaane Algkooli lõpetamist õppis 1927-1930 Tallinnas Riigi Kunsttööstuskoolis dekoratsioonimaali eriala, kus tema õpetajateks olid A. Jansen ja R. Nyman. 1931-32 ja alates 1936 aastast taas õppis Tartus "Pallases" N. Triigi ateljees maalimist. Lõpetas "Pallase" 1939. aastal.
Aastatel 1932-1935 töötas maalrina, fotograafina ja maamõõtjana. Aastatel 1940-1941 tegutses Eesti Kunstnike Kooperatoovi Tartu osakonna asjaajajana ja 1941. aastal K. Mäe nimelise Riigi Kõrgema Kunstikooli õppejõuna. 1944. aastal siirdus Tallinnasse ja asus tööle ERKI maaliõppejõuna, kuhu ta jäi aastakümneteks. Ta oli üks neid kunstnikke, kes tõi pallaslikud maalitraditsioonid Eesti Riiklikku Kunstiinstuuti.
Kuulus kunstiühingusse "Pallas" alates 1939. aastast ning Eesti Kunstnike Liitu alates 1944. aastast. Lepo Mikko loomelaadi kujunemist mõjutasid oluliselt N. Triigi vormi loov joonistus- ja sünteesitaotlus, kontuuri-, valguse- ja värvikäsitlus ja prantsuse kunstnike loomingus.Viljeles kõiki maali¾anre, enim figuurikompositsiooni ja natüürmorti.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Natüürmort, Lepo Mikko E-kunstisalongis

Lepo Mikko Natüürmort 1964 Õli, lõuend Signatuuriga Mikko lõpetas Pallase vahetult enne II maailmasõda põlvkonnas, kuhu kuulusid ka Kits, Kõks ja Kongo. "Mikko tõusis 1950ndate teisel poolel alanud kunstilise vabanemise liidriks esmalt artistlike natüürmortidega, mis kõnelevad ühelt poolt huvist kubismist lähtuvate võimaluste vastu (mosaiikne pinnajaotus, geometriseeriv vormikäsitlus) ning teiselt poolt naudingust, mida pakub esemete täiuslik vorm ning ilusad mahud. Varase perioodiga võrreldes on Mikko veelgi dekoratiivsem ja tasapinnalisem, kargeid ja puhtaid värvipindu ümbritseb ilus kontuurjoon, maale läbib eksimatu rütm, milles sageli vastanduvad ovaalsed ja nurgelised vormid,“ on kirjeldanud kunstiajaloolane Tõnis Tatar Mikko loomingus vaikelu ¾anri.

Natüürmort, Lepo Mikko E-kunstisalongis

Mikko Lepo
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük