Karksi Ürgorg, Lepo Mikko Lepo Mikko kuulub samasse põlvkonda Elmar Kitse ja Alfred Kongoga, kes jõudsid lõpetada Pallase enne sõda. Ta õppis Nikolai Triigi juures, kes juba kooliajal märkas Mikko oskust näha ja kujutada ümbritsevat loodust eepiliselt. Pärast kooli lõpetamist suundus Mikko Tallinnasse ja töötas aastaid Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis õppejõuna. Eesti maalikunstis tuli 1950ndate teisel poolel uus suund suurema vormilise ja üldistusteni. Sellest mõjutatuna muutusid Mikko maastikud karmikoelisteks, neid iseloomustab tugev joonterütm ja peaaegu monokroomne, enamasti rohekas või pruunikas koloriit. Need jooned jäid tema loomingusse ka edaspidi. Lepo Mikko on kõnelenud: "Ma ei armasta lähivaadet maalida, armastan laia, panoraamset vaadet, tahan tabada iseloomulikku. /---/ Maa, mets, vesi, taevas peavad moodustama lahutamatu terviku. Nagu mets kasvab maast, nii kasvab maastik minust läbi. “ Maal "Karksi Ürgorg“ kuulub vaieldamatult kunstniku maastikumaali tugevamate hulka. Tähelepanuväärne on, et vaatamata utreeritud vormikeelele ei kaugene kunstnik natuurist. Sellest nähtub Mikko tugev kompositsioonivaist ja võime tabada looduse suurust. Meistri puudutus Karksi Ürgorg, Lepo Mikko E-kunstisalongis Mikko Lepo
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Karksi Ürgorg, Lepo Mikko E-kunstisalongis

Karksi Ürgorg

1975 Õli, lõuend. 50x 73. Signeeritud.
Alghind: 1780
28. E-Kunstisalongi XXVIII oksjon
22.04.2012 kell 15 Tartu galerii

Lepo Mikko kuulub samasse põlvkonda Elmar Kitse ja Alfred Kongoga, kes jõudsid lõpetada Pallase enne sõda. Ta õppis Nikolai Triigi juures, kes juba kooliajal märkas Mikko oskust näha ja kujutada ümbritsevat loodust eepiliselt. Pärast kooli lõpetamist suundus Mikko Tallinnasse ja töötas aastaid Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis õppejõuna.
Eesti maalikunstis tuli 1950ndate teisel poolel uus suund suurema vormilise ja üldistusteni. Sellest mõjutatuna muutusid Mikko maastikud karmikoelisteks, neid iseloomustab tugev joonterütm ja peaaegu monokroomne, enamasti rohekas või pruunikas koloriit. Need jooned jäid tema loomingusse ka edaspidi. Lepo Mikko on kõnelenud: "Ma ei armasta lähivaadet maalida, armastan laia, panoraamset vaadet, tahan tabada iseloomulikku. /---/ Maa, mets, vesi, taevas peavad moodustama lahutamatu terviku. Nagu mets kasvab maast, nii kasvab maastik minust läbi.“
Maal "Karksi Ürgorg“ kuulub vaieldamatult kunstniku maastikumaali tugevamate hulka. Tähelepanuväärne on, et vaatamata utreeritud vormikeelele ei kaugene kunstnik natuurist. Sellest nähtub Mikko tugev kompositsioonivaist ja võime tabada looduse suurust.Lepo Mikko
Maalikunstnik Lepo Mikko (Leonid Mikk) sündis 01.12.1911 Viljandimaal Arukülas taluniku perekonnas. Suri 06.12.1978 Tallinnas.
Pärast Tuhalaane Algkooli lõpetamist õppis 1927-1930 Tallinnas Riigi Kunsttööstuskoolis dekoratsioonimaali eriala, kus tema õpetajateks olid A. Jansen ja R. Nyman. 1931-32 ja alates 1936 aastast taas õppis Tartus "Pallases" N. Triigi ateljees maalimist. Lõpetas "Pallase" 1939. aastal.
Aastatel 1932-1935 töötas maalrina, fotograafina ja maamõõtjana. Aastatel 1940-1941 tegutses Eesti Kunstnike Kooperatoovi Tartu osakonna asjaajajana ja 1941. aastal K. Mäe nimelise Riigi Kõrgema Kunstikooli õppejõuna. 1944. aastal siirdus Tallinnasse ja asus tööle ERKI maaliõppejõuna, kuhu ta jäi aastakümneteks. Ta oli üks neid kunstnikke, kes tõi pallaslikud maalitraditsioonid Eesti Riiklikku Kunstiinstuuti.
Kuulus kunstiühingusse "Pallas" alates 1939. aastast ning Eesti Kunstnike Liitu alates 1944. aastast. Lepo Mikko loomelaadi kujunemist mõjutasid oluliselt N. Triigi vormi loov joonistus- ja sünteesitaotlus, kontuuri-, valguse- ja värvikäsitlus ja prantsuse kunstnike loomingus.Viljeles kõiki maali¾anre, enim figuurikompositsiooni ja natüürmorti.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Karksi Ürgorg, Lepo Mikko

Lepo Mikko Karksi Ürgorg 1975 Õli, lõuend 50x 73 Lepo Mikko kuulub samasse põlvkonda Elmar Kitse ja Alfred Kongoga, kes jõudsid lõpetada Pallase enne sõda. Ta õppis Nikolai Triigi juures, kes juba kooliajal märkas Mikko oskust näha ja kujutada ümbritsevat loodust eepiliselt. Pärast kooli lõpetamist suundus Mikko Tallinnasse ja töötas aastaid Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis õppejõuna. Eesti maalikunstis tuli 1950ndate teisel poolel uus suund suurema vormilise ja üldistusteni. Sellest mõjutatuna muutusid Mikko maastikud karmikoelisteks, neid iseloomustab tugev joonterütm ja peaaegu monokroomne, enamasti rohekas või pruunikas koloriit. Need jooned jäid tema loomingusse ka edaspidi. Lepo Mikko on kõnelenud: "Ma ei armasta lähivaadet maalida, armastan laia, panoraamset vaadet, tahan tabada iseloomulikku. /---/ Maa, mets, vesi, taevas peavad moodustama lahutamatu terviku. Nagu mets kasvab maast, nii kasvab maastik minust läbi.“Maal "Karksi Ürgorg“ kuulub vaieldamatult kunstniku maastikumaali tugevamate hulka. Tähelepanuväärne on, et vaatamata utreeritud vormikeelele ei kaugene kunstnik natuurist. Sellest nähtub Mikko tugev kompositsioonivaist ja võime tabada looduse suurust.

Karksi Ürgorg, Lepo Mikko E-kunstisalongis

Mikko Lepo
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük