Kollased lilled, Lepo Mikko Lepo Mikko kuulub samasse põlvkonda Elmar Kitse, Endel Kõksi ja Alfred Kongoga, kes kõik lõpetasid "Pallase“ enne sõda. Mikko siirdus 1944. a. Tallinnasse ning oli üks neid kunstnikke, kes tõi pallaslikud maalitraditsioonid Eesti Riiklikku Kunstiinstituuti, kus ta töötas aastaid õppejõuna. Mikko andelaad oli sünteesi ja vormiüldistust taotlev, tema looming sai uut innustust 1950ndate lõpust, mil kujunes välja meistri hilisem maalikäekiri. Mikko andelaadile sobis nii maastik kui ka figuraalne kompositsioon, kuid ta pööras alati tähelepanu ka natüürmordile. Tema vaikelud on hea kompositsioonilise ülesehitusega, kus iga ese, isegi lilled, on antud edasi selguse ja lihtsusega. "Kollased lilled“ on suurepärane näide mikolikust maalilaadist, kus esemed on mehiselt paika pandud ning jäädvustatud tugevate värviaktsentidega. 2012 kell 15 Tartu galerii Kollased lilled, Lepo Mikko E-kunstisalongis Mikko Lepo
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Kollased lilled, Lepo Mikko E-kunstisalongis
Lepo Mikko (1911-1978)

Kollased lilled

1966 Õli, lõuend papil. 50,5 x 34,7. Signatuuriga.
Alghind: € 18000/€1150
15. Meistri puudutus
09.11.2005 Tallinn, Mustpeade maja

Lepo Mikko kuulub samasse põlvkonda Elmar Kitse, Endel Kõksi ja Alfred Kongoga, kes kõik lõpetasid "Pallase“ enne sõda. Mikko siirdus 1944.a. Tallinnasse ning oli üks neid kunstnikke, kes tõi pallaslikud maalitraditsioonid Eesti Riiklikku Kunstiinstituuti, kus ta töötas aastaid õppejõuna. Mikko andelaad oli sünteesi ja vormiüldistust taotlev, tema looming sai uut innustust 1950ndate lõpust, mil kujunes välja meistri hilisem maalikäekiri. Mikko andelaadile sobis nii maastik kui ka figuraalne kompositsioon, kuid ta pööras alati tähelepanu ka natüürmordile. Tema vaikelud on hea kompositsioonilise ülesehitusega, kus iga ese, isegi lilled, on antud edasi selguse ja lihtsusega. "Kollased lilled“ on suurepärane näide mikolikust maalilaadist, kus esemed on mehiselt paika pandud ning jäädvustatud tugevate värviaktsentidega.Lepo Mikko (1911-1978)
Maalikunstnik Lepo Mikko (Leonid Mikk) sündis 01.12.1911 Viljandimaal Arukülas taluniku perekonnas. Suri 06.12.1978 Tallinnas.
Pärast Tuhalaane Algkooli lõpetamist õppis 1927-1930 Tallinnas Riigi Kunsttööstuskoolis dekoratsioonimaali eriala, kus tema õpetajateks olid A. Jansen ja R. Nyman. 1931-32 ja alates 1936 aastast taas õppis Tartus "Pallases" N. Triigi ateljees maalimist. Lõpetas "Pallase" 1939. aastal.
Aastatel 1932-1935 töötas maalrina, fotograafina ja maamõõtjana. Aastatel 1940-1941 tegutses Eesti Kunstnike Kooperatoovi Tartu osakonna asjaajajana ja 1941. aastal K. Mäe nimelise Riigi Kõrgema Kunstikooli õppejõuna. 1944. aastal siirdus Tallinnasse ja asus tööle ERKI maaliõppejõuna, kuhu ta jäi aastakümneteks. Ta oli üks neid kunstnikke, kes tõi pallaslikud maalitraditsioonid Eesti Riiklikku Kunstiinstuuti.
Kuulus kunstiühingusse "Pallas" alates 1939. aastast ning Eesti Kunstnike Liitu alates 1944. aastast. Lepo Mikko loomelaadi kujunemist mõjutasid oluliselt N. Triigi vormi loov joonistus- ja sünteesitaotlus, kontuuri-, valguse- ja värvikäsitlus ja prantsuse kunstnike loomingus.Viljeles kõiki maali¾anre, enim figuurikompositsiooni ja natüürmorti.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kollased lilled, Lepo Mikko

Lepo Mikko (1911-1978) Kollased lilled 1966 Õli, lõuend papil 50,5 x 34,7 Lepo Mikko kuulub samasse põlvkonda Elmar Kitse, Endel Kõksi ja Alfred Kongoga, kes kõik lõpetasid "Pallase“ enne sõda. Mikko siirdus 1944.a. Tallinnasse ning oli üks neid kunstnikke, kes tõi pallaslikud maalitraditsioonid Eesti Riiklikku Kunstiinstituuti, kus ta töötas aastaid õppejõuna. Mikko andelaad oli sünteesi ja vormiüldistust taotlev, tema looming sai uut innustust 1950ndate lõpust, mil kujunes välja meistri hilisem maalikäekiri. Mikko andelaadile sobis nii maastik kui ka figuraalne kompositsioon, kuid ta pööras alati tähelepanu ka natüürmordile. Tema vaikelud on hea kompositsioonilise ülesehitusega, kus iga ese, isegi lilled, on antud edasi selguse ja lihtsusega. "Kollased lilled“ on suurepärane näide mikolikust maalilaadist, kus esemed on mehiselt paika pandud ning jäädvustatud tugevate värviaktsentidega.

Kollased lilled, Lepo Mikko E-kunstisalongis

Mikko Lepo
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük