Lapsed mere ääres, Vive Vive Tolli loomupärane andekus, omanäoline maailmapilt ning töökus on hoidnud teda eesti graafikakunsti tipus nüüdseks juba üle 50 aasta. Kunstiõpinguid alustas ta keraamika alal, kuid peagi mõistis, et see seab liiga kitsad piirid tema fantaasiale ja eneseväljendusele. Tolli vajas suuremaid pindu ja võimalusi, mida leidis graafikast. Ta lõpetas 1953. aastal Eesti Riikliku Kunstiinstituudi. Kunstiloolase Mai Levini sõnul esindab Tolli looming eesti graafika naiselikku alget. Seal on lüürilisust, intiimsust ning müütilisust ja müstilisust. Tolli loodud kompositsioonides võib tajuda maalähedast hoiakut ning empaatilist kaasaelamist inimelu saatusele. Tema graafilised lehed vajavad aega süvenemiseks, sest neis peituvad detailid, mis esmapilgul võivad jääda märkamata. Vive Tolli on pühendanud suure ja olulise peatüki oma loometeel ka rannakülade ja kalurite eluolu jäädvustamisele. Ta ise on rõhutanud, et kõik kohad ja tegelased selle ajajärgu töödes on otse elust võetud. Kunstnikul on tänini alles ka natuurist tehtud visandid ja etüüdid. Nimetatud teemade sarja kuulub ka graafiline leht "Lapsed mere ääres". Kujutatud stseenis on tajutav helgus ja kergus, mida annavad edasi laste muretu olek ning suvine päev. Töö tutvustab Tolli väljakujunenud käekirja, millele on iseloomulik figuuride nurgelisus, detailidele rõhumine ning üldine poeetiline meeleolu. Teos on reprodutseeritud Vive Tolli tööde kataloogis (koostanud Lehti Viiroja, 1975) järjekorranumbri all 6. Teos pärineb Inge ja Gustav Liivi kunstikogust. 2015 Lapsed mere ääres, Vive Tolli E-kunstisalongis Tolli Vive
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Lapsed mere ääres, Vive Tolli E-kunstisalongis
Vive Tolli (1928-2020)

Lapsed mere ääres

1962 Söövitus, paber plm 43 x 47,5. Signatuuriga
Alghind: € 450
27. E-Kunstisalongi XXVII oksjon
27.11.2011 kell 15.00 Tartu galeriis

Vive Tolli loomupärane andekus, omanäoline maailmapilt ning töökus on hoidnud teda eesti graafikakunsti tipus nüüdseks juba üle 50 aasta. Kunstiõpinguid alustas ta keraamika alal, kuid peagi mõistis, et see seab liiga kitsad piirid tema fantaasiale ja eneseväljendusele. Tolli vajas suuremaid pindu ja võimalusi, mida leidis graafikast. Ta lõpetas 1953. aastal Eesti Riikliku Kunstiinstituudi.
Kunstiloolase Mai Levini sõnul esindab Tolli looming eesti graafika naiselikku alget. Seal on lüürilisust, intiimsust ning müütilisust ja müstilisust. Tolli loodud kompositsioonides võib tajuda maalähedast hoiakut ning empaatilist kaasaelamist inimelu saatusele. Tema graafilised lehed vajavad aega süvenemiseks, sest neis peituvad detailid, mis esmapilgul võivad jääda märkamata.
Vive Tolli on pühendanud suure ja olulise peatüki oma loometeel ka rannakülade ja kalurite eluolu jäädvustamisele. Ta ise on rõhutanud, et kõik kohad ja tegelased selle ajajärgu töödes on otse elust võetud. Kunstnikul on tänini alles ka natuurist tehtud visandid ja etüüdid. Nimetatud teemade sarja kuulub ka graafiline leht "Lapsed mere ääres". Kujutatud stseenis on tajutav helgus ja kergus, mida annavad edasi laste muretu olek ning suvine päev. Töö tutvustab Tolli väljakujunenud käekirja, millele on iseloomulik figuuride nurgelisus, detailidele rõhumine ning üldine poeetiline meeleolu. Teos on reprodutseeritud Vive Tolli tööde kataloogis (koostanud Lehti Viiroja, 1975) järjekorranumbri all 6.
Teos pärineb Inge ja Gustav Liivi kunstikogust.Vive Tolli (1928-2020)
On sündinud 1928. aastal. Aastast 1947 õppis ta kaks aastat Tallinna Riiklikus Tarbekunsti Instituudis keraamikat. Lõpetas 1953. aastal Eesti Riikliku Kunstiinstituudi graafika erialal. Täiendanud end mitmel pool, sh Jugoslaavias ja Kanadas. Töötanud Tallinnas 1953-82 vabakunstnikuna ja seejärel TKÜ õppejõuna. Ta on aastast 1957 Kunstnike Liidu liige ja aastast 1972 Soome Kalevala seltsi auliige.Tolli on silmapaistvamaid eesti graafikuid, 1950. aastate lõpu ja 1960. aastate eesti graafika uuendajaid. Loonud vaba- ja raamatugraafikat ning eksliibrideid. Tehnikaist kasutanud peamiselt söövitust. Omased on poeetilisus, mahe lürism ja teoseti soe huumor. Loomingus valdavad üldinimlikud teemad - inimese saatus, tema tundeilm ja unistused. Suri 2020. aastal.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Lapsed mere ääres, Vive

Vive Tolli (1928-2020) Lapsed mere ääres 1962 Söövitus, paber plm 43 x 47,5 Signatuuriga Alghind: € 450 27 Vive Tolli loomupärane andekus, omanäoline maailmapilt ning töökus on hoidnud teda eesti graafikakunsti tipus nüüdseks juba üle 50 aasta. Kunstiõpinguid alustas ta keraamika alal, kuid peagi mõistis, et see seab liiga kitsad piirid tema fantaasiale ja eneseväljendusele. Tolli vajas suuremaid pindu ja võimalusi, mida leidis graafikast. Ta lõpetas 1953. aastal Eesti Riikliku Kunstiinstituudi.Kunstiloolase Mai Levini sõnul esindab Tolli looming eesti graafika naiselikku alget. Seal on lüürilisust, intiimsust ning müütilisust ja müstilisust. Tolli loodud kompositsioonides võib tajuda maalähedast hoiakut ning empaatilist kaasaelamist inimelu saatusele. Tema graafilised lehed vajavad aega süvenemiseks, sest neis peituvad detailid, mis esmapilgul võivad jääda märkamata. Vive Tolli on pühendanud suure ja olulise peatüki oma loometeel ka rannakülade ja kalurite eluolu jäädvustamisele. Ta ise on rõhutanud, et kõik kohad ja tegelased selle ajajärgu töödes on otse elust võetud. Kunstnikul on tänini alles ka natuurist tehtud visandid ja etüüdid. Nimetatud teemade sarja kuulub ka graafiline leht "Lapsed mere ääres". Kujutatud stseenis on tajutav helgus ja kergus, mida annavad edasi laste muretu olek ning suvine päev. Töö tutvustab Tolli väljakujunenud käekirja, millele on iseloomulik figuuride nurgelisus, detailidele rõhumine ning üldine poeetiline meeleolu. Teos on reprodutseeritud Vive Tolli tööde kataloogis (koostanud Lehti Viiroja, 1975) järjekorranumbri all 6.Teos pärineb Inge ja Gustav Liivi kunstikogust.

Lapsed mere ääres, Vive Tolli E-kunstisalongis

Tolli Vive
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük