Inimkala, Vive Tolli E-kunstisalongis Vive Tolli lõpetas Eesti Riikliku Kunstiinstituudi 1953. aastal graafika erialal. Pärast lõpetamist alustas Tolli raamatukujundajana ja töötas ühtaegu vabagraafikuna. Vive Tollist kujunes poeetilise laadi olulisim kunstnik, kes oskuslikult kasutas folkloorist ja muinasjuttudest pärit motiive õrna kadunud müütilise maailma konstrueerimisel. Tolli lüürilise ja unistusliku loomingu kesksel kohal on müstilised loodusmotiivid ühes inimfiguuridega. 2011 Inimkala, Vive Tolli E-kunstisalongis Tolli Vive
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Inimkala, Vive Tolli E-kunstisalongis
Vive Tolli (1928-2020)

Inimkala

1990. Söövitus, carborendum. Lm 79x53. Signatuuriga
Alghind: € €650, lõpphind: € 650
43. E-Kunstisalongi XLIII oksjon
30.03.2019 Tartu galeriis kell 13

Vive Tolli lõpetas Eesti Riikliku Kunstiinstituudi 1953. aastal graafika erialal. Pärast lõpetamist alustas Tolli raamatukujundajana ja töötas ühtaegu vabagraafikuna. Vive Tollist kujunes poeetilise laadi olulisim kunstnik, kes oskuslikult kasutas folkloorist ja muinasjuttudest pärit motiive õrna kadunud müütilise maailma konstrueerimisel. Tolli lüürilise ja unistusliku loomingu kesksel kohal on müstilised loodusmotiivid ühes inimfiguuridega.Vive Tolli (1928-2020)
On sündinud 1928. aastal. Aastast 1947 õppis ta kaks aastat Tallinna Riiklikus Tarbekunsti Instituudis keraamikat. Lõpetas 1953. aastal Eesti Riikliku Kunstiinstituudi graafika erialal. Täiendanud end mitmel pool, sh Jugoslaavias ja Kanadas. Töötanud Tallinnas 1953-82 vabakunstnikuna ja seejärel TKÜ õppejõuna. Ta on aastast 1957 Kunstnike Liidu liige ja aastast 1972 Soome Kalevala seltsi auliige.Tolli on silmapaistvamaid eesti graafikuid, 1950. aastate lõpu ja 1960. aastate eesti graafika uuendajaid. Loonud vaba- ja raamatugraafikat ning eksliibrideid. Tehnikaist kasutanud peamiselt söövitust. Omased on poeetilisus, mahe lürism ja teoseti soe huumor. Loomingus valdavad üldinimlikud teemad - inimese saatus, tema tundeilm ja unistused. Suri 2020. aastal.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Inimkala, Vive Tolli E-kunstisalongis

Vive Tolli (1928-2020) Inimkala 1990 Söövitus, carborendum Vive Tolli lõpetas Eesti Riikliku Kunstiinstituudi 1953. aastal graafika erialal. Pärast lõpetamist alustas Tolli raamatukujundajana ja töötas ühtaegu vabagraafikuna. Vive Tollist kujunes poeetilise laadi olulisim kunstnik, kes oskuslikult kasutas folkloorist ja muinasjuttudest pärit motiive õrna kadunud müütilise maailma konstrueerimisel. Tolli lüürilise ja unistusliku loomingu kesksel kohal on müstilised loodusmotiivid ühes inimfiguuridega.

Inimkala, Vive Tolli E-kunstisalongis

Tolli Vive
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük