Karussell, Vive Tolli E-kunstisalongis Tolli astus 1947. aastal ERKI-sse keraamikat õppima, kuid siirdus hiljem graafika erialale, mille lõpetas 1953. aastal. Viljaka ja omanäolise loomingu eest graafika alal on Tolli pälvinud Kristjan Raua nimelise kunstipreemia, Wiiralti auhinna ja Eesti Rahvuskultuuri Fondi elutöö tänuauhinna. Mai Levin on Tolli Tallinna-teemalisest graafikast kirjutanud nii: "Tallinn - üks kunstniku lemmikobjekte. Vanalinn ei ole tema jaoks ainuüksi kivine ajalooraamat, vaid inspireeriv elukeskkond, kultuuri elav toiteallikas. /. . . / Põhiliselt jääb kõlama hommage linnale kui omaette ainulaadsele kunstiteosele. Tolli Tallinna vaated moodustavad ühe huvitavama ja terviklikuma peatüki eesti veduudikunstis. " Käesolev graafiline leht on ära toodud Mai Levini koostatud Vive Tolli kataloogi tööde nimestikus (2004, nr 201). omaette ainulaadsele kunstiteosele. Tolli Tallinna vaated moodustavad ühe huvitavama ja terviklikuma peatüki eesti veduudikunstis. " Käesolev graafiline leht on ära toodud Mai Levini koostatud Vive Tolli kataloogi tööde nimestikus (2004, nr 201). E-Kunstisalongi XXVII oksjon Karussell, Vive Tolli E-kunstisalongis Tolli Vive
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Karussell, Vive Tolli E-kunstisalongis
Vive Tolli (1928-2020)

Karussell

1987 Söövitus, paber. Signatuuriga. Lm 64x66,5
Alghind: €550
34. E-Kunstisalongi XXXIV oksjon
28.03.2015 Tartu galeriis kell 15

Tolli astus 1947. aastal ERKI-sse keraamikat õppima, kuid siirdus
hiljem graafika erialale, mille lõpetas 1953. aastal. Viljaka
ja omanäolise loomingu eest graafika alal on Tolli pälvinud
Kristjan Raua nimelise kunstipreemia, Wiiralti auhinna ja
Eesti Rahvuskultuuri Fondi elutöö tänuauhinna. Mai Levin on
Tolli Tallinna-teemalisest graafikast kirjutanud nii: "Tallinn -
üks kunstniku lemmikobjekte. Vanalinn ei ole tema jaoks ainuüksi
kivine ajalooraamat, vaid inspireeriv elukeskkond, kultuuri
elav toiteallikas./.../ Põhiliselt jääb kõlama hommage linnale kui
omaette ainulaadsele kunstiteosele. Tolli Tallinna vaated moodustavad
ühe huvitavama ja terviklikuma peatüki eesti veduudikunstis."
Käesolev graafiline leht on ära toodud Mai Levini koostatud
Vive Tolli kataloogi tööde nimestikus (2004, nr 201).
omaette ainulaadsele kunstiteosele. Tolli Tallinna vaated moodustavad
ühe huvitavama ja terviklikuma peatüki eesti veduudikunstis."
Käesolev graafiline leht on ära toodud Mai Levini koostatud
Vive Tolli kataloogi tööde nimestikus (2004, nr 201).Vive Tolli (1928-2020)
On sündinud 1928. aastal. Aastast 1947 õppis ta kaks aastat Tallinna Riiklikus Tarbekunsti Instituudis keraamikat. Lõpetas 1953. aastal Eesti Riikliku Kunstiinstituudi graafika erialal. Täiendanud end mitmel pool, sh Jugoslaavias ja Kanadas. Töötanud Tallinnas 1953-82 vabakunstnikuna ja seejärel TKÜ õppejõuna. Ta on aastast 1957 Kunstnike Liidu liige ja aastast 1972 Soome Kalevala seltsi auliige.Tolli on silmapaistvamaid eesti graafikuid, 1950. aastate lõpu ja 1960. aastate eesti graafika uuendajaid. Loonud vaba- ja raamatugraafikat ning eksliibrideid. Tehnikaist kasutanud peamiselt söövitust. Omased on poeetilisus, mahe lürism ja teoseti soe huumor. Loomingus valdavad üldinimlikud teemad - inimese saatus, tema tundeilm ja unistused. Suri 2020. aastal.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Karussell, Vive Tolli E-kunstisalongis

Vive Tolli (1928-2020) Karussell 1987 Söövitus, paber Signatuuriga Tolli astus 1947. aastal ERKI-sse keraamikat õppima, kuid siirdushiljem graafika erialale, mille lõpetas 1953. aastal. Viljakaja omanäolise loomingu eest graafika alal on Tolli pälvinudKristjan Raua nimelise kunstipreemia, Wiiralti auhinna jaEesti Rahvuskultuuri Fondi elutöö tänuauhinna. Mai Levin onTolli Tallinna-teemalisest graafikast kirjutanud nii: "Tallinn -üks kunstniku lemmikobjekte. Vanalinn ei ole tema jaoks ainuüksikivine ajalooraamat, vaid inspireeriv elukeskkond, kultuurielav toiteallikas./.../ Põhiliselt jääb kõlama hommage linnale kuiomaette ainulaadsele kunstiteosele. Tolli Tallinna vaated moodustavadühe huvitavama ja terviklikuma peatüki eesti veduudikunstis."Käesolev graafiline leht on ära toodud Mai Levini koostatudVive Tolli kataloogi tööde nimestikus (2004, nr 201).omaette ainulaadsele kunstiteosele. Tolli Tallinna vaated moodustavadühe huvitavama ja terviklikuma peatüki eesti veduudikunstis."Käesolev graafiline leht on ära toodud Mai Levini koostatudVive Tolli kataloogi tööde nimestikus (2004, nr 201).

Karussell, Vive Tolli E-kunstisalongis

Tolli Vive
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük