Krüsanteemid, Voldemar Peil E-kunstisalongis V. Peil lõpetas "Pallase" joonistusõpetajana ning leidis oma tõelise kutsumuse teatrikunstnikuna. Ta töötas pikemat aega Tartus "Vanemuises" ja Tallinna Draamateatris. Peili köitis ka vabalooming - ta viljeles portreed, maastikku ja lillemaali. "Krüsanteemid" näitab, et kunstnikule jäi omaseks realiteeditruu käsitluslaad. Ta asetab kirjuõielise krüsanteemide kimbu neutraalsele foonile, mis tõstab esile lillede võlu. Teatrikunstnikuna oskab ta juhtida vaataja tähelepanu olulisele ning muuta elavaks ka fooni sealse valgus-varjumänguga. Meistrite tsunft Krüsanteemid, Voldemar Peil E-kunstisalongis Peil Voldemar
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16


Ostude saatmine Eesti piires!
Krüsanteemid, Voldemar Peil E-kunstisalongis

Krüsanteemid

1975 Õli, lõuend. Signatuuriga. 60x75
Alghind: 10 000/ € 639
10. Meistrimärk
23.10.2003 Mustpeade Maja

V. Peil lõpetas "Pallase" joonistusõpetajana ning leidis oma tõelise kutsumuse teatrikunstnikuna. Ta töötas pikemat aega Tartus "Vanemuises" ja Tallinna Draamateatris. Peili köitis ka vabalooming - ta viljeles portreed, maastikku ja lillemaali. "Krüsanteemid" näitab, et kunstnikule jäi omaseks realiteeditruu käsitluslaad. Ta asetab kirjuõielise krüsanteemide kimbu neutraalsele foonile, mis tõstab esile lillede võlu. Teatrikunstnikuna oskab ta juhtida vaataja tähelepanu olulisele ning muuta elavaks ka fooni sealse valgus-varjumänguga.Voldemar Peil
Peil sündis 1907. aastal Narvas. Suri 1999. aastal. Kunstiõpingud algasid 1926. aastal Pallases Jaan Vahtra, Voldemar Melliku, Villem Ormissoni ja Ado Vabbe juures peamiselt maali alal. Lõpetas kooli 1930. aastal joonistusõpetaja kutsega. Täiendas end 1936 Moskva ja Leningradi teatrites. Aastatel 1932-40 töötas Narva Teatri dekoraatorina, hiljem Vanemuises, Tallinna Draamateatris ja Vene Draamateatris peakunstnikuna. Peili kujunduslaad on olustikuline. Maalitud dekoratsiooni ja lavamehhanismide kõrval kasutanud tulemuslikult projektsiooni ja valgustust. Kujundanud umbes 300 lavastust. Viljelenud realistlikku tahvelmaali (lille- ja maastikupildid ning portreed).


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Krüsanteemid, Voldemar Peil E-kunstisalongis

Voldemar Peil Krüsanteemid 1975 Õli, lõuend Signatuuriga V. Peil lõpetas "Pallase" joonistusõpetajana ning leidis oma tõelise kutsumuse teatrikunstnikuna. Ta töötas pikemat aega Tartus "Vanemuises" ja Tallinna Draamateatris. Peili köitis ka vabalooming - ta viljeles portreed, maastikku ja lillemaali. "Krüsanteemid" näitab, et kunstnikule jäi omaseks realiteeditruu käsitluslaad. Ta asetab kirjuõielise krüsanteemide kimbu neutraalsele foonile, mis tõstab esile lillede võlu. Teatrikunstnikuna oskab ta juhtida vaataja tähelepanu olulisele ning muuta elavaks ka fooni sealse valgus-varjumänguga.

Krüsanteemid, Voldemar Peil E-kunstisalongis

Peil Voldemar
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük