Karikakrad, Voldemar Peil E-kunstisalongis Voldemar Peil lõpetas “Pallase" kunstikooli joonistusõpetaja kutsega, kuid tuntuse saavutas ta hoopis kui Eesti lavakujunduse üks suurmeistreid. Tema elutöösse mahtus 45 teatrihooaega, pikemalt Tartus “Vanemuises", Tallinna Draamateatris ning Vene Draamateatris. Etenduste kõrvalt oli Peili meelisharrastuseks maalimine. Ka tema lavakujundustes mängisid alati olulist rolli just maalitud dekoratsioonid. Peamiselt viljeles kunstnik portree-, maastiku- ja lillemaale, millele on omane realiteeditruudus ning sügav vormitunnetus. Maalil “Karikakrad" näeb kunstnikule iseloomulikku käsitluslaadi, kus lillekimp on asetatud neutraalsele foonile ning kogu tähelepanu on suunatud lilleõite esiletoomisele. 2001 Karikakrad, Voldemar Peil E-kunstisalongis Peil Voldemar
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Karikakrad, Voldemar Peil E-kunstisalongis
Voldemar Peil (1907-1999)

Karikakrad

1987 Õli, lõuend 60 x 60
Alghind: € 9500/€607, lõpphind: € 9 500/ 607
24. E-Kunstisalongi XXIV oksjon
28.04.2010 Tallinn, hotell Olümpia

Voldemar Peil lõpetas “Pallase" kunstikooli joonistusõpetaja kutsega, kuid tuntuse saavutas ta hoopis kui Eesti lavakujunduse üks suurmeistreid. Tema elutöösse mahtus 45 teatrihooaega, pikemalt Tartus “Vanemuises", Tallinna Draamateatris ning Vene Draamateatris.
Etenduste kõrvalt oli Peili meelisharrastuseks maalimine. Ka tema lavakujundustes mängisid alati olulist rolli just maalitud dekoratsioonid. Peamiselt viljeles kunstnik portree-, maastiku- ja lillemaale, millele on omane realiteeditruudus ning sügav vormitunnetus. Maalil “Karikakrad" näeb kunstnikule iseloomulikku käsitluslaadi, kus lillekimp on asetatud neutraalsele foonile ning kogu tähelepanu on suunatud lilleõite esiletoomisele.Voldemar Peil (1907-1999)
Peil sündis 1907. aastal Narvas. Suri 1999. aastal. Kunstiõpingud algasid 1926. aastal Pallases Jaan Vahtra, Voldemar Melliku, Villem Ormissoni ja Ado Vabbe juures peamiselt maali alal. Lõpetas kooli 1930. aastal joonistusõpetaja kutsega. Täiendas end 1936 Moskva ja Leningradi teatrites. Aastatel 1932-40 töötas Narva Teatri dekoraatorina, hiljem Vanemuises, Tallinna Draamateatris ja Vene Draamateatris peakunstnikuna. Peili kujunduslaad on olustikuline. Maalitud dekoratsiooni ja lavamehhanismide kõrval kasutanud tulemuslikult projektsiooni ja valgustust. Kujundanud umbes 300 lavastust. Viljelenud realistlikku tahvelmaali (lille- ja maastikupildid ning portreed).


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Karikakrad, Voldemar Peil E-kunstisalongis

Voldemar Peil (1907-1999) Karikakrad 1987 Õli, lõuend 60 x 60 Alghind: € 9500/€607, lõpphind: € 9 500/ 607 24 E-Kunstisalongi XXIV oksjon 28 Voldemar Peil lõpetas “Pallase" kunstikooli joonistusõpetaja kutsega, kuid tuntuse saavutas ta hoopis kui Eesti lavakujunduse üks suurmeistreid. Tema elutöösse mahtus 45 teatrihooaega, pikemalt Tartus “Vanemuises", Tallinna Draamateatris ning Vene Draamateatris. Etenduste kõrvalt oli Peili meelisharrastuseks maalimine. Ka tema lavakujundustes mängisid alati olulist rolli just maalitud dekoratsioonid. Peamiselt viljeles kunstnik portree-, maastiku- ja lillemaale, millele on omane realiteeditruudus ning sügav vormitunnetus. Maalil “Karikakrad" näeb kunstnikule iseloomulikku käsitluslaadi, kus lillekimp on asetatud neutraalsele foonile ning kogu tähelepanu on suunatud lilleõite esiletoomisele.

Karikakrad, Voldemar Peil E-kunstisalongis

Peil Voldemar
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük