Karikakrad, Voldemar Peil E-kunstisalongis Voldemar Peil lõpetas “Pallase" kunstikooli joonistusõpetaja kutsega, kuid tuntuse saavutas ta hoopis kui Eesti lavakujunduse üks suurmeistreid. Tema elutöösse mahtus 45 teatrihooaega, pikemalt Tartus “Vanemuises", Tallinna Draamateatris ning Vene Draamateatris. Etenduste kõrvalt oli Peili meelisharrastuseks maalimine. Ka tema lavakujundustes mängisid alati olulist rolli just maalitud dekoratsioonid. Peamiselt viljeles kunstnik portree-, maastiku- ja lillemaale, millele on omane realiteeditruudus ning sügav vormitunnetus. Maalil “Karikakrad" näeb kunstnikule iseloomulikku käsitluslaadi, kus lillekimp on asetatud neutraalsele foonile ning kogu tähelepanu on suunatud lilleõite esiletoomisele. Meistrite tsunft Karikakrad, Voldemar Peil E-kunstisalongis Peil Voldemar
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Karikakrad, Voldemar Peil E-kunstisalongis
Voldemar Peil (1907-1999)

Karikakrad

1987 Õli, lõuend 60 x 60
Alghind: 9500/€607, lõpphind: € 9 500/ 607
24. E-Kunstisalongi XXIV oksjon
28.04.2010 Tallinn, hotell Olümpia

Voldemar Peil lõpetas “Pallase" kunstikooli joonistusõpetaja kutsega, kuid tuntuse saavutas ta hoopis kui Eesti lavakujunduse üks suurmeistreid. Tema elutöösse mahtus 45 teatrihooaega, pikemalt Tartus “Vanemuises", Tallinna Draamateatris ning Vene Draamateatris.
Etenduste kõrvalt oli Peili meelisharrastuseks maalimine. Ka tema lavakujundustes mängisid alati olulist rolli just maalitud dekoratsioonid. Peamiselt viljeles kunstnik portree-, maastiku- ja lillemaale, millele on omane realiteeditruudus ning sügav vormitunnetus. Maalil “Karikakrad" näeb kunstnikule iseloomulikku käsitluslaadi, kus lillekimp on asetatud neutraalsele foonile ning kogu tähelepanu on suunatud lilleõite esiletoomisele.Voldemar Peil (1907-1999)
Peil sündis 1907. aastal Narvas. Suri 1999. aastal. Kunstiõpingud algasid 1926. aastal Pallases Jaan Vahtra, Voldemar Melliku, Villem Ormissoni ja Ado Vabbe juures peamiselt maali alal. Lõpetas kooli 1930. aastal joonistusõpetaja kutsega. Täiendas end 1936 Moskva ja Leningradi teatrites. Aastatel 1932-40 töötas Narva Teatri dekoraatorina, hiljem Vanemuises, Tallinna Draamateatris ja Vene Draamateatris peakunstnikuna. Peili kujunduslaad on olustikuline. Maalitud dekoratsiooni ja lavamehhanismide kõrval kasutanud tulemuslikult projektsiooni ja valgustust. Kujundanud umbes 300 lavastust. Viljelenud realistlikku tahvelmaali (lille- ja maastikupildid ning portreed).


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Karikakrad, Voldemar Peil E-kunstisalongis

Voldemar Peil (1907-1999) Karikakrad 1987 Õli, lõuend 60 x 60 Alghind: 9500/€607, lõpphind: € 9 500/ 607 24 E-Kunstisalongi XXIV oksjon 28 Voldemar Peil lõpetas “Pallase" kunstikooli joonistusõpetaja kutsega, kuid tuntuse saavutas ta hoopis kui Eesti lavakujunduse üks suurmeistreid. Tema elutöösse mahtus 45 teatrihooaega, pikemalt Tartus “Vanemuises", Tallinna Draamateatris ning Vene Draamateatris. Etenduste kõrvalt oli Peili meelisharrastuseks maalimine. Ka tema lavakujundustes mängisid alati olulist rolli just maalitud dekoratsioonid. Peamiselt viljeles kunstnik portree-, maastiku- ja lillemaale, millele on omane realiteeditruudus ning sügav vormitunnetus. Maalil “Karikakrad" näeb kunstnikule iseloomulikku käsitluslaadi, kus lillekimp on asetatud neutraalsele foonile ning kogu tähelepanu on suunatud lilleõite esiletoomisele.

Karikakrad, Voldemar Peil E-kunstisalongis

Peil Voldemar
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük