Katedraal, Ado Vabbe E-kunstisalongis 20. sajandi alguse Eesti üks esiavangardiste Ado Vabbe jäi oma viimasel loomeperioodil truuks samadele teemadele nagu varemgi, hoolimata võimu pealesurutud programmist. Evi Pihlak on kirjutanud selle kohta nii: "Jällegi on tegu sundimatult visandatud figuurigruppidega, maastikega, isegi mütoloogiliste stseenidega või mälestuste järgi maalitud piltidega Vahemere kallastelt. Need paigad näivad olevat eriti sügavalt Vabbe teadvusesse sööbinud. Ilmselt on seal veedetud aeg olnud tema jaoks üheks emotsionaalse kulminatsiooni perioodiks. “ Elmar Kitse meenutuste kohaselt olid tema õpetaja Vabbe meelest tõelised kunstimaad just Itaalia ja Hispaania ning reisielamused viimastesse jäid saatma kunstnikku kuni tema elu lõpuni. Käesoleval teosel on Vabbe kujutanud Lõuna-Euroopale omase pühakoja portaali juures toimuvat stseeni. 2000 Katedraal, Ado Vabbe E-kunstisalongis Vabbe Ado
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Katedraal, Ado Vabbe E-kunstisalongis
Ado Vabbe (1892-1961)

Katedraal

1960ndad Tempera, paber. Signatuurita. Ava 54,2 x 48,5
Alghind: € €3800
37. E-Kunstisalongi XXXVII oksjon
05.11.2016 Tartu galeriis kell 15

20. sajandi alguse Eesti üks esiavangardiste Ado Vabbe jäi oma viimasel loomeperioodil truuks samadele teemadele nagu varemgi, hoolimata võimu pealesurutud programmist. Evi Pihlak on kirjutanud selle kohta nii: "Jällegi on tegu sundimatult visandatud figuurigruppidega, maastikega, isegi mütoloogiliste stseenidega või mälestuste järgi maalitud piltidega Vahemere kallastelt. Need paigad näivad olevat eriti sügavalt Vabbe teadvusesse sööbinud. Ilmselt on seal veedetud aeg olnud tema jaoks üheks emotsionaalse kulminatsiooni perioodiks.“ Elmar Kitse meenutuste kohaselt olid tema õpetaja Vabbe meelest tõelised kunstimaad just Itaalia ja Hispaania ning reisielamused viimastesse jäid saatma kunstnikku kuni tema elu lõpuni. Käesoleval teosel on Vabbe kujutanud Lõuna-Euroopale omase pühakoja portaali juures toimuvat stseeni.Ado Vabbe (1892-1961)
Kunstnik Ado Vabbe sündis 1892. aastal Tapal. Suri 1961. aastal Tartus.Õppis 1911-13 Münchenis A¾bé kunstikoolis Eisengräberi juures maalimist ja Weinholdi juures joonistamist. Matkas 1914. aastal kunstivaradega tutvumise eesmärgil Itaalias.1917-1919 töötas Narvas ja Tallinnas joonistusõpetajana, 1919-1940 Tartus kunstikooli Pallas maaliõppejõuna ja samas 1930-1935 graafikaõppejõuna. 1940-1941 töötas Konrad Mäe nimelise Riigi Kõrgema Kunstikooli ning 1943-1944 taas Pallase õppejõuna. 1942-1943 õpetas Tallinna Kujutava ja Rakenduskunsti Koolis. Alates 1944. aastast oli Tartu Riikliku Kunstiinstituudi maali- ja graafikaõppejõud. 1953-1956 juhatas Tallinnas graafika eksperimentaalateljeed. Kuulus 1918-28 kunstiühingusse Pallas, Kunstnike Liidu liige alates 1945. aastast.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Katedraal, Ado Vabbe E-kunstisalongis

Ado Vabbe (1892-1961) Katedraal 1960ndad Tempera, paber Signatuurita 20. sajandi alguse Eesti üks esiavangardiste Ado Vabbe jäi oma viimasel loomeperioodil truuks samadele teemadele nagu varemgi, hoolimata võimu pealesurutud programmist. Evi Pihlak on kirjutanud selle kohta nii: "Jällegi on tegu sundimatult visandatud figuurigruppidega, maastikega, isegi mütoloogiliste stseenidega või mälestuste järgi maalitud piltidega Vahemere kallastelt. Need paigad näivad olevat eriti sügavalt Vabbe teadvusesse sööbinud. Ilmselt on seal veedetud aeg olnud tema jaoks üheks emotsionaalse kulminatsiooni perioodiks.“ Elmar Kitse meenutuste kohaselt olid tema õpetaja Vabbe meelest tõelised kunstimaad just Itaalia ja Hispaania ning reisielamused viimastesse jäid saatma kunstnikku kuni tema elu lõpuni. Käesoleval teosel on Vabbe kujutanud Lõuna-Euroopale omase pühakoja portaali juures toimuvat stseeni.

Katedraal, Ado Vabbe E-kunstisalongis

Vabbe Ado
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük