Aktivisandid (kahepoolne), Ado Vabbe End 20. sajandi alguses Euroopa mitmetes paikades kunstialaselt harinud ning hiljem staa¾ika Pallase õppejõuna tuntud Vabbe uskus iga kunstniku individuaalsesse arengusse. Vabbe loomingu kohta on Johannes Semper 1918. aastal kirjutanud nii: ”Olles enam graafik kui maalija, on talle avat jooned, valge-musta sügav avaldusilm [. . . ] Mida enam süveneda Vabbe joonistustesse seda enam avaneb meile tema ilm, tema isiklik arusaamine joonest, kuigi seda rakse on sõnadega detailiseerida [. . . ] Kui suurem osa meie kunstnikkudest oma arusaamised kunstist publikumi nõudel maha matavad ning võitluse asemel alla laskuvad, et ühendust otsida keskpärasusega, siis ei kuulu sellesse liiki Vabbe, kes sedavõrd on võlut kunsti nõiaringist [. . . ] Vabbe on meie kunstiilmas üks neist vähestest, kes ei loo mitte tellimuste järele, vaid keda sunnib kunsti teenima ainuüksi instinktiivne loomistung”. 2000 Aktivisandid (kahepoolne), Ado Vabbe E-kunstisalongis Vabbe Ado
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Aktivisandid (kahepoolne), Ado Vabbe E-kunstisalongis
Ado Vabbe (1892-1961)

Aktivisandid (kahepoolne)

1950ndad. Pliiatsijoonistus, paber. Lm 17 x 21,8 (kahepoolne). Signatuurita.
Alghind: € 300, lõpphind: € 300
49. E-Kunstisalongi XLIX oksjon
27.03.2022 Tartu galeriis kell 13

End 20. sajandi alguses Euroopa mitmetes paikades kunstialaselt harinud ning hiljem staa¾ika Pallase õppejõuna tuntud Vabbe uskus iga kunstniku individuaalsesse arengusse. Vabbe loomingu kohta on Johannes Semper 1918. aastal kirjutanud nii: ”Olles enam graafik kui maalija, on talle avat jooned, valge-musta sügav avaldusilm [...] Mida enam süveneda Vabbe joonistustesse seda enam avaneb meile tema ilm, tema isiklik arusaamine joonest, kuigi seda rakse on sõnadega detailiseerida [...] Kui suurem osa meie kunstnikkudest oma arusaamised kunstist publikumi nõudel maha matavad ning võitluse asemel alla laskuvad, et ühendust otsida keskpärasusega, siis ei kuulu sellesse liiki Vabbe, kes sedavõrd on võlut kunsti nõiaringist [...] Vabbe on meie kunstiilmas üks neist vähestest, kes ei loo mitte tellimuste järele, vaid keda sunnib kunsti teenima ainuüksi instinktiivne loomistung”.Ado Vabbe (1892-1961)
Kunstnik Ado Vabbe sündis 1892. aastal Tapal. Suri 1961. aastal Tartus.Õppis 1911-13 Münchenis A¾bé kunstikoolis Eisengräberi juures maalimist ja Weinholdi juures joonistamist. Matkas 1914. aastal kunstivaradega tutvumise eesmärgil Itaalias.1917-1919 töötas Narvas ja Tallinnas joonistusõpetajana, 1919-1940 Tartus kunstikooli Pallas maaliõppejõuna ja samas 1930-1935 graafikaõppejõuna. 1940-1941 töötas Konrad Mäe nimelise Riigi Kõrgema Kunstikooli ning 1943-1944 taas Pallase õppejõuna. 1942-1943 õpetas Tallinna Kujutava ja Rakenduskunsti Koolis. Alates 1944. aastast oli Tartu Riikliku Kunstiinstituudi maali- ja graafikaõppejõud. 1953-1956 juhatas Tallinnas graafika eksperimentaalateljeed. Kuulus 1918-28 kunstiühingusse Pallas, Kunstnike Liidu liige alates 1945. aastast.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Aktivisandid (kahepoolne), Ado Vabbe

Ado Vabbe (1892-1961) Aktivisandid (kahepoolne) 1950ndad Pliiatsijoonistus, paber End 20. sajandi alguses Euroopa mitmetes paikades kunstialaselt harinud ning hiljem staa¾ika Pallase õppejõuna tuntud Vabbe uskus iga kunstniku individuaalsesse arengusse. Vabbe loomingu kohta on Johannes Semper 1918. aastal kirjutanud nii: ”Olles enam graafik kui maalija, on talle avat jooned, valge-musta sügav avaldusilm [...] Mida enam süveneda Vabbe joonistustesse seda enam avaneb meile tema ilm, tema isiklik arusaamine joonest, kuigi seda rakse on sõnadega detailiseerida [...] Kui suurem osa meie kunstnikkudest oma arusaamised kunstist publikumi nõudel maha matavad ning võitluse asemel alla laskuvad, et ühendust otsida keskpärasusega, siis ei kuulu sellesse liiki Vabbe, kes sedavõrd on võlut kunsti nõiaringist [...] Vabbe on meie kunstiilmas üks neist vähestest, kes ei loo mitte tellimuste järele, vaid keda sunnib kunsti teenima ainuüksi instinktiivne loomistung”.

Aktivisandid (kahepoolne), Ado Vabbe E-kunstisalongis

Vabbe Ado
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük