Aja - lugu, Andrus Andrus Kasemaa lõpetas 1971. aastal Eesti Riikliku Kunstiinstituudi skulptorina. 1970-ndate Tartu kunsti ülevaate - näitustel irriteerisid tema mängulised, mehise vormiga joonistused ja skulptuurid nii publikut kui ka kriitikuid. Elevust tekitasid ka tema juhendamisel ülikooli kunstikabinetis tegutsenud noored. Seal said õpetust mitmed praeguseks tuntud tegijad Ilmar Kruusamäe, Raivo Kelomees, Miljard Kilk. Kasemaa fantaasiamaailm on rikkalik, selles tegutsevad nii piibliloost kui ka mütoloogiast tuntud tegelased. Talle ei valmista raskusi suuremõõtmelised kompositsioonid ning samas ei ahista ka väike formaat. Kasemaa mõttekäigud on ootamatud ning seosed üllatavad. Kunstniku loomingus on teemasid, mille juurde ta ikka ja jälle tagasi pöördub, leides alati uusi lähenemisnurki. 2006 Aja - lugu, Andrus Kasemaa E-kunstisalongis Kasemaa Andrus
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Aja - lugu, Andrus Kasemaa E-kunstisalongis
Andrus Kasemaa (1941–2016)

Aja - lugu

1991 Õli, lõuend 116,5 x 72,7. Signatuuriga.
Alghind: € 15000/€959, lõpphind: € 30 500/ 1 949
16. Meistrite paraad
29.03.2006 Tallinn, Mustpeade Maja

Andrus Kasemaa lõpetas 1971. aastal Eesti Riikliku Kunstiinstituudi
skulptorina. 1970-ndate Tartu kunsti ülevaate - näitustel
irriteerisid tema mängulised, mehise vormiga joonistused ja
skulptuurid nii publikut kui ka kriitikuid. Elevust tekitasid ka tema
juhendamisel ülikooli kunstikabinetis tegutsenud noored. Seal
said õpetust mitmed praeguseks tuntud tegijad Ilmar Kruusamäe,
Raivo Kelomees, Miljard Kilk. Kasemaa fantaasiamaailm on
rikkalik, selles tegutsevad nii piibliloost kui ka mütoloogiast
tuntud tegelased. Talle ei valmista raskusi suuremõõtmelised
kompositsioonid ning samas ei ahista ka väike formaat. Kasemaa
mõttekäigud on ootamatud ning seosed üllatavad. Kunstniku
loomingus on teemasid, mille juurde ta ikka ja jälle tagasi pöördub,
leides alati uusi lähenemisnurki.Andrus Kasemaa (1941–2016)
Kunstnik Andrus Kasemaa sündis 1941. aastal Tallinnas, suri 2016 Tartus. Kunstihariduse omandas 1962–1967 Tartu Kunstikoolis ja 1968–1972 ERKI-s, mille lõpetas skulptuuri erialal. 1974–1993 juhatas Tartu Ülikooli kunstikabinetti. 1993–1995 elas ja töötas Austraalias. Kunstnike Liidu liige alates 1985. aastast.Kasemaa oli silmapaistev joonistaja. Tema joonistuste käsitluslaad on spontaanne, jõuline ja improvisatsiooniline. Allegoorilistes piltides põimub reaalne abstraktsega ootamatuis seoseis. Kujurina loonud nii abstraktseid kui ka realistlikke figuurikompositsioone ning portreesid; vormikäsitlus on pingestav ja stiliseeriv, portreedes ekspressiivne.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Aja - lugu, Andrus

Andrus Kasemaa (1941–2016) Aja - lugu 1991 Õli, lõuend 116,5 x 72,7 Signatuuriga Andrus Kasemaa lõpetas 1971. aastal Eesti Riikliku Kunstiinstituudiskulptorina. 1970-ndate Tartu kunsti ülevaate - näitustelirriteerisid tema mängulised, mehise vormiga joonistused jaskulptuurid nii publikut kui ka kriitikuid. Elevust tekitasid ka temajuhendamisel ülikooli kunstikabinetis tegutsenud noored. Sealsaid õpetust mitmed praeguseks tuntud tegijad Ilmar Kruusamäe,Raivo Kelomees, Miljard Kilk. Kasemaa fantaasiamaailm onrikkalik, selles tegutsevad nii piibliloost kui ka mütoloogiasttuntud tegelased. Talle ei valmista raskusi suuremõõtmelisedkompositsioonid ning samas ei ahista ka väike formaat. Kasemaamõttekäigud on ootamatud ning seosed üllatavad. Kunstnikuloomingus on teemasid, mille juurde ta ikka ja jälle tagasi pöördub,leides alati uusi lähenemisnurki.

Aja - lugu, Andrus Kasemaa E-kunstisalongis

Kasemaa Andrus
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük