Abstraktne, Andrus Kasemaa E-kunstisalongis Kasemaa alustas kunstiõpinguid Tartu Kunstikoolis ja jätkas Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis, mille lõpetas 1972. aastal skulptuuri erialal. Alates 1974. aastast töötas Kasemaa Tartu Ülikooli kunstikabineti juhatajana. Tema ametiaega on peetud legendaarseks. Mässumeelsus ning uuenduslikkus iseloomustavad Kasemaad ka tema enda loomingus. Silmapaistva loometegevuse eest on ta pälvinud Ants Laikmaa pastellipreemia, Ado Vabbe preemia, Anton Starkopfi stipendiumi ja Kristjan Raua preemia. Kasemaa loomingus on vaatamata skulptori haridusele olulisel kohal nii maali- kui ka joonistuskunst. Kunstniku joonistusi kirjeldatakse tihti kolmemõõtmelistena. Skulptori käest annab aimu ka maal "Abstraktne" 1980. aastate lõpust: jõuliselt mõjuvad kujundid ja vormid püüaksid end tõepoolest justkui pildipinnast välja rebida ning ruumis maksma panna. 2006 Abstraktne, Andrus Kasemaa E-kunstisalongis Kasemaa Andrus
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Abstraktne, Andrus Kasemaa E-kunstisalongis
Andrus Kasemaa (1941–2016)

Abstraktne

1980ndad Segatehnika, paber. Signatuurita. Lm 106x96,5
Alghind: € €900
34. E-Kunstisalongi XXXIV oksjon
28.03.2015 Tartu galeriis kell 15

Kasemaa alustas kunstiõpinguid Tartu Kunstikoolis ja jätkas
Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis, mille lõpetas 1972. aastal
skulptuuri erialal. Alates 1974. aastast töötas Kasemaa Tartu
Ülikooli kunstikabineti juhatajana. Tema ametiaega on peetud
legendaarseks. Mässumeelsus ning uuenduslikkus iseloomustavad
Kasemaad ka tema enda loomingus. Silmapaistva loometegevuse
eest on ta pälvinud Ants Laikmaa pastellipreemia, Ado
Vabbe preemia, Anton Starkopfi stipendiumi ja Kristjan Raua
preemia. Kasemaa loomingus on vaatamata skulptori haridusele
olulisel kohal nii maali- kui ka joonistuskunst. Kunstniku joonistusi
kirjeldatakse tihti kolmemõõtmelistena. Skulptori käest
annab aimu ka maal "Abstraktne" 1980. aastate lõpust: jõuliselt
mõjuvad kujundid ja vormid püüaksid end tõepoolest justkui
pildipinnast välja rebida ning ruumis maksma panna.Andrus Kasemaa (1941–2016)
Kunstnik Andrus Kasemaa sündis 1941. aastal Tallinnas, suri 2016 Tartus. Kunstihariduse omandas 1962–1967 Tartu Kunstikoolis ja 1968–1972 ERKI-s, mille lõpetas skulptuuri erialal. 1974–1993 juhatas Tartu Ülikooli kunstikabinetti. 1993–1995 elas ja töötas Austraalias. Kunstnike Liidu liige alates 1985. aastast.Kasemaa oli silmapaistev joonistaja. Tema joonistuste käsitluslaad on spontaanne, jõuline ja improvisatsiooniline. Allegoorilistes piltides põimub reaalne abstraktsega ootamatuis seoseis. Kujurina loonud nii abstraktseid kui ka realistlikke figuurikompositsioone ning portreesid; vormikäsitlus on pingestav ja stiliseeriv, portreedes ekspressiivne.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Abstraktne, Andrus Kasemaa E-kunstisalongis

Andrus Kasemaa (1941–2016) Abstraktne 1980ndad Segatehnika, paber Signatuurita Kasemaa alustas kunstiõpinguid Tartu Kunstikoolis ja jätkasEesti Riiklikus Kunstiinstituudis, mille lõpetas 1972. aastalskulptuuri erialal. Alates 1974. aastast töötas Kasemaa TartuÜlikooli kunstikabineti juhatajana. Tema ametiaega on peetudlegendaarseks. Mässumeelsus ning uuenduslikkus iseloomustavadKasemaad ka tema enda loomingus. Silmapaistva loometegevuseeest on ta pälvinud Ants Laikmaa pastellipreemia, AdoVabbe preemia, Anton Starkopfi stipendiumi ja Kristjan Rauapreemia. Kasemaa loomingus on vaatamata skulptori hariduseleolulisel kohal nii maali- kui ka joonistuskunst. Kunstniku joonistusikirjeldatakse tihti kolmemõõtmelistena. Skulptori käestannab aimu ka maal "Abstraktne" 1980. aastate lõpust: jõuliseltmõjuvad kujundid ja vormid püüaksid end tõepoolest justkuipildipinnast välja rebida ning ruumis maksma panna.

Abstraktne, Andrus Kasemaa E-kunstisalongis

Kasemaa Andrus
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük