Võrumaa maastik, Peeter Ulas Peeter Ulas alustas kunstiõpinguid 1952. aastal ERKI-s keraamika erialal, kuid lõpetas hoopis 1959. a. graafikuna. Samast aastast hakkas ta esinema näitustel ning saavutas kiirelt tuntuse. Oma loometöö kõrvalt tegutses Ulas aastaid pühendunud õppejõuna. Teda on nimetatud eesti graafika uuendajaks ja üheks omanäolisemaks meistriks alates 1960. aastatest. Sellest lähtuvalt on ajakirjandus temast kirjutanud: “Isepäine selle sõna paremas mõttes - allumatu okupatsiooniaastate riikliku kultuuripoliitika nõuetele, kompromisse tegemata alati endale seatud loomeprintsiipidest lähtuv. " Selle kõige eest pälvis ta elu jooksul mitmeid nimekaid ja auväärseid kunstiauhindu ning nimetati 2004. a. Eesti Kunstnike Liidu auliikmeks. Ulase varasemat loomingut, sealhulgas ka antud graafilist lehte “Võrumaa maastik", iseloomustavad jõulised vormid ja ekspressiivsed jooned. Kuigi kunstniku teostest rääkides kõneletakse sageli uuenduslikkusest, siis alati on talle omane teatav rahvuslikkus ning põhjamaine kargus. 2018 Võrumaa maastik, Peeter Ulas E-kunstisalongis Ulas Peeter
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Võrumaa maastik, Peeter Ulas E-kunstisalongis
Peeter Ulas (1934-2008)

Võrumaa maastik

1963 Litograafia pm. 16,5 x 26,5
Alghind: € 2500/€160
23. E-Kunstisalongi XXIII oksjon
13.12.2009 kell 15 Tartu galerii

Peeter Ulas alustas kunstiõpinguid 1952. aastal ERKI-s keraamika erialal, kuid lõpetas hoopis 1959.a. graafikuna. Samast aastast hakkas ta esinema näitustel ning saavutas kiirelt tuntuse. Oma loometöö kõrvalt tegutses Ulas aastaid pühendunud õppejõuna. Teda on nimetatud eesti graafika uuendajaks ja üheks omanäolisemaks meistriks alates 1960. aastatest. Sellest lähtuvalt on ajakirjandus temast kirjutanud: “Isepäine selle sõna paremas mõttes - allumatu okupatsiooniaastate riikliku kultuuripoliitika nõuetele, kompromisse tegemata alati endale seatud loomeprintsiipidest lähtuv." Selle kõige eest pälvis ta elu jooksul mitmeid nimekaid ja auväärseid kunstiauhindu ning nimetati 2004.a. Eesti Kunstnike Liidu auliikmeks.
Ulase varasemat loomingut, sealhulgas ka antud graafilist lehte “Võrumaa maastik", iseloomustavad jõulised vormid ja ekspressiivsed jooned. Kuigi kunstniku teostest rääkides kõneletakse sageli uuenduslikkusest, siis alati on talle omane teatav rahvuslikkus ning põhjamaine kargus.Peeter Ulas (1934-2008)
Graafik, sündinud 1934. aastal Tallinnas. Concordia Klari abikaasa. Astus 1952. aastal ERKI-sse ja õppis kaks aastat keraamikaeriala, lõpetas instituudi 1959. aastal graafika alal. Aastast 1962 Kunstnike Liidu liige.Ulas on olnud 1960. aastaist eesti graafika uuendajaid ja omanäolisemaid meistreid. Varasemaist teoseist paistavad silma jõulised vormiuuenduslikud joonistused ja söövitustehnikas lehed. 1960. aastate keskel hakkas teoseis aimuma alateadvuse varjatud impulsse.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Võrumaa maastik, Peeter Ulas

Peeter Ulas (1934-2008) Võrumaa maastik 1963 Litograafia pm 16,5 x 26,5 Alghind: € 2500/€160 23 Peeter Ulas alustas kunstiõpinguid 1952. aastal ERKI-s keraamika erialal, kuid lõpetas hoopis 1959.a. graafikuna. Samast aastast hakkas ta esinema näitustel ning saavutas kiirelt tuntuse. Oma loometöö kõrvalt tegutses Ulas aastaid pühendunud õppejõuna. Teda on nimetatud eesti graafika uuendajaks ja üheks omanäolisemaks meistriks alates 1960. aastatest. Sellest lähtuvalt on ajakirjandus temast kirjutanud: “Isepäine selle sõna paremas mõttes - allumatu okupatsiooniaastate riikliku kultuuripoliitika nõuetele, kompromisse tegemata alati endale seatud loomeprintsiipidest lähtuv." Selle kõige eest pälvis ta elu jooksul mitmeid nimekaid ja auväärseid kunstiauhindu ning nimetati 2004.a. Eesti Kunstnike Liidu auliikmeks. Ulase varasemat loomingut, sealhulgas ka antud graafilist lehte “Võrumaa maastik", iseloomustavad jõulised vormid ja ekspressiivsed jooned. Kuigi kunstniku teostest rääkides kõneletakse sageli uuenduslikkusest, siis alati on talle omane teatav rahvuslikkus ning põhjamaine kargus.

Võrumaa maastik, Peeter Ulas E-kunstisalongis

Ulas Peeter
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük