Mets, Peeter Ulas E-kunstisalongis Ulas alustas kunstiõpinguid 1952. aastal ERKI-s keraamika erialal, kuid lõpetas hoopiski graafikuna. Teda on nimetatud eesti graafika uuendajaks ja üheks omanäolisemaks meistriks alates 1960. aastatest, kes järjepidevalt viljeles ka joonistust. Kunstnik on öelnud: "Maastiku joonistamine tähendas looduses olemist, terviku tunnetamist. Samal ajal õppisin nägema looduse detailirikkust ning valima karakteerseid motiive. Motiivi joonistamine aga õpetas omakorda jälgima loodusmeeleolude kiiret ja põnevat muutumist. /. . . / Looduses tegin põhiliselt pastelle. Üldse tundus pastell mulle kuidagi omane - nagu joonistus, kuid laskis samas proovida värvilahendusi, andis mõjuvamalt edasi maastikumotiivi ruumilisust. “ 2009 kell 15 Mets, Peeter Ulas E-kunstisalongis Ulas Peeter
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Mets, Peeter Ulas E-kunstisalongis
Peeter Ulas (1934-2008)

Mets

1965 Segatehnika, pastell, paber. Signatuur taga. Lm 43x59
Alghind: € €800, lõpphind: € 850
41. E-Kunstisalongi XLI oksjon
07.04.2018 Tartu galeriis kell 15

Ulas alustas kunstiõpinguid 1952. aastal ERKI-s keraamika erialal, kuid lõpetas hoopiski graafikuna. Teda on nimetatud eesti graafika uuendajaks ja üheks omanäolisemaks meistriks alates 1960. aastatest, kes järjepidevalt viljeles ka joonistust. Kunstnik on öelnud: "Maastiku joonistamine tähendas looduses olemist, terviku tunnetamist. Samal ajal õppisin nägema looduse detailirikkust ning valima karakteerseid motiive. Motiivi joonistamine aga õpetas omakorda jälgima loodusmeeleolude kiiret ja põnevat muutumist. /.../ Looduses tegin põhiliselt pastelle. Üldse tundus pastell mulle kuidagi omane - nagu joonistus, kuid laskis samas proovida värvilahendusi, andis mõjuvamalt edasi maastikumotiivi ruumilisust.“Peeter Ulas (1934-2008)
Graafik, sündinud 1934. aastal Tallinnas. Concordia Klari abikaasa. Astus 1952. aastal ERKI-sse ja õppis kaks aastat keraamikaeriala, lõpetas instituudi 1959. aastal graafika alal. Aastast 1962 Kunstnike Liidu liige.Ulas on olnud 1960. aastaist eesti graafika uuendajaid ja omanäolisemaid meistreid. Varasemaist teoseist paistavad silma jõulised vormiuuenduslikud joonistused ja söövitustehnikas lehed. 1960. aastate keskel hakkas teoseis aimuma alateadvuse varjatud impulsse.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Mets, Peeter Ulas E-kunstisalongis

Peeter Ulas (1934-2008) Mets 1965 Segatehnika, pastell, paber Signatuur taga Ulas alustas kunstiõpinguid 1952. aastal ERKI-s keraamika erialal, kuid lõpetas hoopiski graafikuna. Teda on nimetatud eesti graafika uuendajaks ja üheks omanäolisemaks meistriks alates 1960. aastatest, kes järjepidevalt viljeles ka joonistust. Kunstnik on öelnud: "Maastiku joonistamine tähendas looduses olemist, terviku tunnetamist. Samal ajal õppisin nägema looduse detailirikkust ning valima karakteerseid motiive. Motiivi joonistamine aga õpetas omakorda jälgima loodusmeeleolude kiiret ja põnevat muutumist. /.../ Looduses tegin põhiliselt pastelle. Üldse tundus pastell mulle kuidagi omane - nagu joonistus, kuid laskis samas proovida värvilahendusi, andis mõjuvamalt edasi maastikumotiivi ruumilisust.“

Mets, Peeter Ulas E-kunstisalongis

Ulas Peeter
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük