Vasaloppet, Eerik Haamer E-kunstisalongis Enne Pallasesse õppima asumist oli Haamer omandanud hariduse Tartu Ülikooli Kehalise Kasvatuse Instituudis. Tugev huvi spordi vastu jäi Haamerisse püsima ning pärast kunstihariduse omandamist töötas ta nii kunsti- kui ka võimlemisõpetajana, harrastades aktiivselt suusatamist. Käesolev teos on valminud Rootsi murdmaasuusatamise võistlusest Vasaloppetis, kus Haamer on tabanud massiüritusele omase sagina. Töö esineb ka Reeli Kõivu koostatud monograafias Eerik Haamer (2008) tööde nimestikus joonistused, akvarellid, pastellid, graafika nr 293. Baltisaksa meistritest tänapäeva kunstini Vasaloppet, Eerik Haamer E-kunstisalongis Haamer Eerik
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Vasaloppet, Eerik Haamer E-kunstisalongis

Vasaloppet

1970 Litograafia, paber. Signatuuriga. Lm 45x62
Alghind: 550 €, lõpphind: € 825
38. E-Kunstisalongi XXXVIII oksjon
25.03.2017 Tartu galeriis kell 15

Enne Pallasesse õppima asumist oli Haamer omandanud hariduse Tartu Ülikooli Kehalise Kasvatuse Instituudis. Tugev huvi spordi vastu jäi Haamerisse püsima ning pärast kunstihariduse omandamist töötas ta nii kunsti- kui ka võimlemisõpetajana, harrastades aktiivselt suusatamist. Käesolev teos on valminud Rootsi murdmaasuusatamise võistlusest Vasaloppetis, kus Haamer on tabanud massiüritusele omase sagina.
Töö esineb ka Reeli Kõivu koostatud monograafias Eerik Haamer (2008) tööde nimestikus joonistused, akvarellid, pastellid, graafika nr 293.Eerik Haamer
Eerik Haamer sündis 1908. aastal Kuressaares. Suri 1994 Rootsis. 1930. aastast õppis Pallases, mille lõpetas viis aastat hiljem Nikolai Triigi õpilasena. Töötas seejärel Tartu koolides joonistus- ja võimlemisõpetajana ning 1941–44 Tallinna Rakenduskunsti Koolis maali-, joonistus- ja anatoomiaõppejõuna. Lahkus 1944. aastal Rootsi. Alates 1955. aastast oli vabakunstnik. 1930. aastatel kujunes Haamerist eesti kunsti silmapaistvamaid figuurikompositsioonide maalijaid. Selleaegsele loomingule on omased jõulisus, lürism, pastoosne maalimisviis ja valgusefektide kasutamine. Hiljem muutus käsitlus karmimaks ja eepilisemaks. Sügav ainetunnetus ja paatosevaba kujutusviis annavad maalidele filosoofilise tähenduse. 1950. aastate lõpus ja 1960. aastate alguses lõi Haamer Hispaania ja Portugali reiside muljeil suuri dekoratiivseid, rõhutatud kontuuriga kompositsioone. 1960. aastate algul maalis lühikest aega abstraktses laadis.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Vasaloppet, Eerik Haamer E-kunstisalongis

Eerik Haamer Vasaloppet 1970 Litograafia, paber Signatuuriga Enne Pallasesse õppima asumist oli Haamer omandanud hariduse Tartu Ülikooli Kehalise Kasvatuse Instituudis. Tugev huvi spordi vastu jäi Haamerisse püsima ning pärast kunstihariduse omandamist töötas ta nii kunsti- kui ka võimlemisõpetajana, harrastades aktiivselt suusatamist. Käesolev teos on valminud Rootsi murdmaasuusatamise võistlusest Vasaloppetis, kus Haamer on tabanud massiüritusele omase sagina.Töö esineb ka Reeli Kõivu koostatud monograafias Eerik Haamer (2008) tööde nimestikus joonistused, akvarellid, pastellid, graafika nr 293.

Vasaloppet, Eerik Haamer E-kunstisalongis

Haamer Eerik
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük