Vaade aknast, Harri Pudersell "Ta ei maali üksnes esemeid, vaid ka õhku ja valgust, mis jääb esemete ümber," on öeldud kunstniku viimase isikunäituse kataloogi eessõnas. Pallases kunstihariduse omandanud Pudersell lõpetas Tartu Riikliku Kunstiinstituudi 1950. aastal Võerahansu õpilasena. Pallase koolkonna traditsioonide jätkajana oli Pudersell tugevalt impressionismist mõjutatud kunstisuuna esindaja, kes maalis tundliku värvivalikuga mitte ainult valitud objekti, vaid ka seda ümbritsenud atmosfääri. „Vaade aknast" oli eksponeeritud kunstniku isikunäitusel 2002. aasta suvel Tartu Kunstimajas. Teos on ära toodud näitusekataloogi nimestikus nr 9 all. Samuti oli teos eksponeeritud E-Kunstisalongi 25. aastapäeva näitusel „Tartu kunstis. Siin me elame“ ning on reprodutseeritud samanimelise raamatu 57. leheküljel. Alg: 11 000/ € 703 Tartu vaade 2004 Vaade aknast, Harri Pudersell E-kunstisalongis Pudersell Harri
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997. Galerii korraldab oksjone (Tallinnas, Tartus, Pärnus), tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Vaade aknast, Harri Pudersell E-kunstisalongis
Harri Pudersell (1922–2008)

Vaade aknast

1952. Õli, kartong. 34,5x59,5. Signatuuriga.
Alghind: € €1200, lõpphind: € 2000
49. E-Kunstisalongi XLIX oksjon
27.03.2022 Tartu galeriis kell 13

"Ta ei maali üksnes esemeid, vaid ka õhku ja valgust, mis jääb esemete ümber," on öeldud kunstniku viimase isikunäituse kataloogi eessõnas. Pallases kunstihariduse omandanud Pudersell lõpetas Tartu Riikliku Kunstiinstituudi 1950. aastal Võerahansu õpilasena. Pallase koolkonna traditsioonide jätkajana oli Pudersell tugevalt impressionismist mõjutatud kunstisuuna esindaja, kes maalis tundliku värvivalikuga mitte ainult valitud objekti, vaid ka seda ümbritsenud atmosfääri. „Vaade aknast" oli eksponeeritud kunstniku isikunäitusel 2002. aasta suvel Tartu Kunstimajas. Teos on ära toodud näitusekataloogi nimestikus nr 9 all. Samuti oli teos eksponeeritud E-Kunstisalongi 25.aastapäeva näitusel „Tartu kunstis. Siin me elame“ ning on reprodutseeritud samanimelise raamatu 57. leheküljel.Harri Pudersell (1922–2008)
Maalikunstnik, sündinud 1922. aastal Tartus. Suri 2008. aastal. Õppis Pallases 1943–44 ja seejärel Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis, mille lõpetas Võerahansu õpilasena. Töötas 1954. aastani ERKI Tartu osakonna joonistuskateedri assistendina, oli aastast 1951 Tartu Kunstikooli maaliõppejõud, 1958–60 asedirektor ja 1970–79 direktor. 1956. aastast Kunstnike Liidu liige.Viljelenud põhiliselt maastiku ja lillemaali, vähem natüürmorti. Koloriidis valdavad heledad, kohati pastelsed toonid. Väljapeetud tonaalsus ja hele alusmaal loovad impressionistliku vabaõhumaali mulje, mida süvendab rõhutatud õhulisus ja valgusküllasus.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Vaade aknast, Harri Pudersell

Harri Pudersell (1922–2008) Vaade aknast 1952 Õli, kartong "Ta ei maali üksnes esemeid, vaid ka õhku ja valgust, mis jääb esemete ümber," on öeldud kunstniku viimase isikunäituse kataloogi eessõnas. Pallases kunstihariduse omandanud Pudersell lõpetas Tartu Riikliku Kunstiinstituudi 1950. aastal Võerahansu õpilasena. Pallase koolkonna traditsioonide jätkajana oli Pudersell tugevalt impressionismist mõjutatud kunstisuuna esindaja, kes maalis tundliku värvivalikuga mitte ainult valitud objekti, vaid ka seda ümbritsenud atmosfääri. „Vaade aknast" oli eksponeeritud kunstniku isikunäitusel 2002. aasta suvel Tartu Kunstimajas. Teos on ära toodud näitusekataloogi nimestikus nr 9 all. Samuti oli teos eksponeeritud E-Kunstisalongi 25.aastapäeva näitusel „Tartu kunstis. Siin me elame“ ning on reprodutseeritud samanimelise raamatu 57. leheküljel.

Vaade aknast, Harri Pudersell E-kunstisalongis

Pudersell Harri
www.e-kunstisalong.ee © 2023 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük