Tartu raekoda, Harri Pudersell Linnavaated on köitnud nii publikut kui ka kunstnikke. Aastatega on kujunenud välja meelisvaated, mida ikka ja jälle kujutatakse. Vaadet Tartu Raekojale Toomemäe poolselt nõlvalt on kujutanud mitmed kunstnikud. Üheks tuntumaks on A. Vardi sõja-aastatel valminud hõbehallis koloriidis töö. Iga kunstnik annab tuttavale motiivile oma ilme ja uue näo. H. Pudersell kujutab sama vaadet jõulisemate värvivahekordadega ja suurema dekoratiivsusega. Lumises maastikus Raekoda oma punakate ja roosakate toonidega lisab motiivile ilmekust. Pudersellist on kujunenud nüüdseks üks Tartu vaadete andunumaid ja meisterlikumaid jäädvustajaid. Alg: 11 000/ € 703 Tartu vaade 2004 Tartu raekoda, Harri Pudersell E-kunstisalongis Pudersell Harri
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Tartu raekoda, Harri Pudersell E-kunstisalongis
Harri Pudersell (1922–2008)

Tartu raekoda

1996 Õli, lõuend. Signatuuriga. 60x81
Alghind: 12500/€799
10. Meistrimärk
23.10.2003 Mustpeade Maja

Linnavaated on köitnud nii publikut kui ka kunstnikke. Aastatega on kujunenud välja meelisvaated, mida ikka ja jälle kujutatakse. Vaadet Tartu Raekojale Toomemäe poolselt nõlvalt on kujutanud mitmed kunstnikud. Üheks tuntumaks on A. Vardi sõja-aastatel valminud hõbehallis koloriidis töö. Iga kunstnik annab tuttavale motiivile oma ilme ja uue näo. H. Pudersell kujutab sama vaadet jõulisemate värvivahekordadega ja suurema dekoratiivsusega. Lumises maastikus Raekoda oma punakate ja roosakate toonidega lisab motiivile ilmekust. Pudersellist on kujunenud nüüdseks üks Tartu vaadete andunumaid ja meisterlikumaid jäädvustajaid.Harri Pudersell (1922–2008)
Maalikunstnik, sündinud 1922. aastal Tartus. Suri 2008. aastal. Õppis Pallases 1943–44 ja seejärel Tartu Riiklikus Kunstiinstituudis, mille lõpetas Võerahansu õpilasena. Töötas 1954. aastani ERKI Tartu osakonna joonistuskateedri assistendina, oli aastast 1951 Tartu Kunstikooli maaliõppejõud, 1958–60 asedirektor ja 1970–79 direktor. 1956. aastast Kunstnike Liidu liige.Viljelenud põhiliselt maastiku ja lillemaali, vähem natüürmorti. Koloriidis valdavad heledad, kohati pastelsed toonid. Väljapeetud tonaalsus ja hele alusmaal loovad impressionistliku vabaõhumaali mulje, mida süvendab rõhutatud õhulisus ja valgusküllasus.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Tartu raekoda, Harri Pudersell

Harri Pudersell (1922–2008) Tartu raekoda 1996 Õli, lõuend Signatuuriga Linnavaated on köitnud nii publikut kui ka kunstnikke. Aastatega on kujunenud välja meelisvaated, mida ikka ja jälle kujutatakse. Vaadet Tartu Raekojale Toomemäe poolselt nõlvalt on kujutanud mitmed kunstnikud. Üheks tuntumaks on A. Vardi sõja-aastatel valminud hõbehallis koloriidis töö. Iga kunstnik annab tuttavale motiivile oma ilme ja uue näo. H. Pudersell kujutab sama vaadet jõulisemate värvivahekordadega ja suurema dekoratiivsusega. Lumises maastikus Raekoda oma punakate ja roosakate toonidega lisab motiivile ilmekust. Pudersellist on kujunenud nüüdseks üks Tartu vaadete andunumaid ja meisterlikumaid jäädvustajaid.

Tartu raekoda, Harri Pudersell E-kunstisalongis

Pudersell Harri
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük