Vaade Toompeale, Nikolai Triik Nikolai Triigi õpingute aeg 1905. aastal Ants Laikmaa ateljeekoolis oli lühiajaline. Laikmaa stuudium pani suurt rõhku tööle elava modelliga ja maastikule. Ta õpetas õpilasi esmalt üldvormi paika panema ning nähtut valgustugevuse ning erineva tonaalsusega modelleerima. Toompea vaadet esineb ka teiste Laikmaa õpilaste töödes. Just Laikmaa ateljeekoolis maalis Triik pastellidega, hiljem on ta antud tehnikat viljelenud vaid paaril korral. Vaade Toompeale oma maalilisuse ning kohatises abituses on meistri katsetuste ja enesotsimiseaega kuuluv töö. Samas on antud linnavaates näha meistri hilisemale loomingule iseloomulikku juugendlikku kontuuri. Nii varajasi Triigi maale kohtab väga harva. 2004 Vaade Toompeale, Nikolai Triik E-kunstisalongis Triik Nikolai
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Vaade Toompeale, Nikolai Triik E-kunstisalongis
Nikolai Triik (1884–1940)

Vaade Toompeale

dateerimata, 1900-ndat pastell, paber . signeeritud 29 x 35,5
Alghind: € 37000/€2365
5. XX sajandi eesti kunsti meistrid
19.12.2000 Tallinnas, Mustpeade Maja

Nikolai Triigi õpingute aeg 1905. aastal Ants Laikmaa ateljeekoolis oli lühiajaline. Laikmaa stuudium pani suurt rõhku tööle elava modelliga ja maastikule. Ta õpetas õpilasi esmalt üldvormi paika panema ning nähtut valgustugevuse ning erineva tonaalsusega modelleerima. Toompea vaadet esineb ka teiste Laikmaa õpilaste töödes. Just Laikmaa ateljeekoolis maalis Triik pastellidega, hiljem on ta antud tehnikat viljelenud vaid paaril korral.
Vaade Toompeale oma maalilisuse ning kohatises abituses on meistri katsetuste ja enesotsimiseaega kuuluv töö. Samas on antud linnavaates näha meistri hilisemale loomingule iseloomulikku juugendlikku kontuuri. Nii varajasi Triigi maale kohtab väga harva.Nikolai Triik (1884–1940)
Triik sündis 1884. aastal Tallinnas. Suri 1940. aastal. Astus 1901. aastal Peterburi Stieglitzi kunsttööstuskooli. Jätkas õpinguid Tallinnas Ants Laikmaa ja 1906. aasta alguses Peterburis J. Braszi ateljees. Sõitis kevadel Helsingisse, veetis suve Ahvenamaal ja astus sügisel Soome Kunstiühingu kooli. Siirdus aasta lõpus Pariisi, kus õppis F. Colarossi vabaakadeemias, Académie Julian'is ning 1907–08 École des Beaux-Arts'is G. Férrier' juures. Läks 1908 uuesti Peterburi ja täiendas end vabakuulajana Kunstide Edendamise Seltsi koolis. Sõitis 1910 Kopenhaagenisse ja sealt Berliini, kus jätkas enesetäiendamist ja loometööd.Siirdus 1921 Tartusse ja asus tööle kunstikoolis Pallas, juhatas seal 1922. aastast maaliateljeed.Triigi põhialaks sai portree, temast kujunes oma ajastu hinnatuim portretist. Jäädvustades tollaseid silmapaistvaid eesti haritlasi ja loovisiksusi, rõhutas ta nende vaimsust ja sisemist väärikust, isikuti ka dramatismi.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Vaade Toompeale, Nikolai Triik

Nikolai Triik (1884–1940) Vaade Toompeale dateerimata, 1900-ndat pastell, paber signeeritud 29 x 35,5 Alghind: € 37000/€2365 5 Nikolai Triigi õpingute aeg 1905. aastal Ants Laikmaa ateljeekoolis oli lühiajaline. Laikmaa stuudium pani suurt rõhku tööle elava modelliga ja maastikule. Ta õpetas õpilasi esmalt üldvormi paika panema ning nähtut valgustugevuse ning erineva tonaalsusega modelleerima. Toompea vaadet esineb ka teiste Laikmaa õpilaste töödes. Just Laikmaa ateljeekoolis maalis Triik pastellidega, hiljem on ta antud tehnikat viljelenud vaid paaril korral.Vaade Toompeale oma maalilisuse ning kohatises abituses on meistri katsetuste ja enesotsimiseaega kuuluv töö. Samas on antud linnavaates näha meistri hilisemale loomingule iseloomulikku juugendlikku kontuuri. Nii varajasi Triigi maale kohtab väga harva.

Vaade Toompeale, Nikolai Triik E-kunstisalongis

Triik Nikolai
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük