Ema portree, Nikolai Triik Noore Triigi portreedes puuduvad tema hilisemale loomingule nii iseloomulik tugev juugendlik kontuur ja skulpturaalne modelleering. Kunstnik kaotas oma ema väga varakult. 1889. a. tiisikusse surres jättis viimane maha abikaasa kahe väikese lapsega. Triik portreteeris oma ema foto järgi ning selle käsitlus on sarnane tema varaste söejoonistuste maalilisele laadile. Neis töis on tunda Triigi lühiajalise õpetaja kunstnik Ants Laikmaa mõju, kes oma õpilastes arendas portreteeritavas ilmekuse ja värskuse tabamist. Töö pärineb N. Triigi emapoolsetelt sugulastel 2000 Ema portree, Nikolai Triik E-kunstisalongis Triik Nikolai
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Ema portree, Nikolai Triik E-kunstisalongis
Nikolai Triik (1884–1940)

Ema portree

u. 1905 Süsi, paber kleebitud papile.
Alghind: € 56000/€3579, lõpphind: € 56 000/ 3 579
11. Valitud meistrid
25.03.2004 Mustpeade Maja, Tallinn, Pikk 26

Noore Triigi portreedes puuduvad tema hilisemale loomingule nii iseloomulik tugev juugendlik kontuur ja skulpturaalne modelleering. Kunstnik kaotas oma ema väga varakult. 1889. a. tiisikusse surres jättis viimane maha abikaasa kahe väikese lapsega. Triik portreteeris oma ema foto järgi ning selle käsitlus on sarnane tema varaste söejoonistuste maalilisele laadile. Neis töis on tunda Triigi lühiajalise õpetaja kunstnik Ants Laikmaa mõju, kes oma õpilastes arendas portreteeritavas ilmekuse ja värskuse tabamist. Töö pärineb N. Triigi emapoolsetelt sugulastelNikolai Triik (1884–1940)
Triik sündis 1884. aastal Tallinnas. Suri 1940. aastal. Astus 1901. aastal Peterburi Stieglitzi kunsttööstuskooli. Jätkas õpinguid Tallinnas Ants Laikmaa ja 1906. aasta alguses Peterburis J. Braszi ateljees. Sõitis kevadel Helsingisse, veetis suve Ahvenamaal ja astus sügisel Soome Kunstiühingu kooli. Siirdus aasta lõpus Pariisi, kus õppis F. Colarossi vabaakadeemias, Académie Julian'is ning 1907–08 École des Beaux-Arts'is G. Férrier' juures. Läks 1908 uuesti Peterburi ja täiendas end vabakuulajana Kunstide Edendamise Seltsi koolis. Sõitis 1910 Kopenhaagenisse ja sealt Berliini, kus jätkas enesetäiendamist ja loometööd.Siirdus 1921 Tartusse ja asus tööle kunstikoolis Pallas, juhatas seal 1922. aastast maaliateljeed.Triigi põhialaks sai portree, temast kujunes oma ajastu hinnatuim portretist. Jäädvustades tollaseid silmapaistvaid eesti haritlasi ja loovisiksusi, rõhutas ta nende vaimsust ja sisemist väärikust, isikuti ka dramatismi.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Ema portree, Nikolai Triik

Nikolai Triik (1884–1940) Ema portree u 1905 Süsi, paber kleebitud papile Noore Triigi portreedes puuduvad tema hilisemale loomingule nii iseloomulik tugev juugendlik kontuur ja skulpturaalne modelleering. Kunstnik kaotas oma ema väga varakult. 1889. a. tiisikusse surres jättis viimane maha abikaasa kahe väikese lapsega. Triik portreteeris oma ema foto järgi ning selle käsitlus on sarnane tema varaste söejoonistuste maalilisele laadile. Neis töis on tunda Triigi lühiajalise õpetaja kunstnik Ants Laikmaa mõju, kes oma õpilastes arendas portreteeritavas ilmekuse ja värskuse tabamist. Töö pärineb N. Triigi emapoolsetelt sugulastel

Ema portree, Nikolai Triik E-kunstisalongis

Triik Nikolai
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük