Täsch ©veitsis, Karl Burman Peamiselt arhitektina tuntud Karl Burman vanem, kes tudeeris nii Stieglitzi Kunsttööstuskoolis kui ka Peterburi Kunstiakadeemias, viljeles väga heal tasemel ka akvarelli ja joonistust. Kunstiteadlane Villem Raam on küsivas vormis kirjutanud Burmani silmapaistvamate teoste loomisest reiside ajal nõnda: "Kas ei olegi Karl Burmani loominguline paremik üks ainus suur matkapäevik täis kõige erilaadsemaid meeleolusid, motiividerikkust? /. . . / Karl Burman ei ole ateljeemaalija. “ Käesolev teos on motiiv ©veitsi külast Täschis, kus arhitekti-kunstniku silma on tabanud põnev kohalik puitehitis. Käesolev joonistus pärineb Soome kunstikogust. Meistrimärk Täsch ©veitsis, Karl Burman Vanem E-kunstisalongis Burman Vanem Karl
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni.
Täsch ©veitsis, Karl Burman Vanem E-kunstisalongis

Täsch ©veitsis

U 1917 Süsi, värviline pliiats, paber. Signatuuriga. Lm 24,2x31,2
Alghind: € 475
37. E-Kunstisalongi XXXVII oksjon
05.11.2016 Tartu galeriis kell 15

Peamiselt arhitektina tuntud Karl Burman vanem, kes tudeeris nii Stieglitzi Kunsttööstuskoolis kui ka Peterburi Kunstiakadeemias, viljeles väga heal tasemel ka akvarelli ja joonistust. Kunstiteadlane Villem Raam on küsivas vormis kirjutanud Burmani silmapaistvamate teoste loomisest reiside ajal nõnda: "Kas ei olegi Karl Burmani loominguline paremik üks ainus suur matkapäevik täis kõige erilaadsemaid meeleolusid, motiividerikkust? /.../ Karl Burman ei ole ateljeemaalija.“ Käesolev teos on motiiv ©veitsi külast Täschis, kus arhitekti-kunstniku silma on tabanud põnev kohalik puitehitis. Käesolev joonistus pärineb Soome kunstikogust.Karl Burman Vanem
Kunstnik Karl Burman vanem sündis 1882. aastal. Suri 1965. aastal Tallinnas.Õppis 1900. aastal Moskvas G. Stroganovi tehnilise joonistamise koolis, 1901–02 Peterburis A. Stieglitzi kunsttööstuskoolis ja 1902–10 (vaheaegadega) Peterburi Kunstiakadeemia kõrgemas kunstikoolis ehituskunsti. Seega on tema haridustee läbinisti mõjutatud kuulsate vene kunstitraditsioonide poolt. Alates 1910. aastast tegutses Karl Burman vanem Tallinnas projekteerijana. Esmaesinemine näitusel toimus 1906. aastal Tallinna Provintsiaalmuuseumis koos venna Paul Burmaniga, kes oli Ants Laikmaa õpilane. Karl Burman sai oma esimese akvarellialase õpetuse Carl Winkleri juures. Hiljem jäi akvarell Burmanile kui ühele nimekamale 20. sajandi alguse arhitektile meeldivaks kõrvalharrastuseks. Innukamalt asus ta akvarelle looma taas oma pensionipõlves. Burmani elavamad ja meeleolukamad tööd pärinevad reisidelt. Kunstiloolane Villem Raam kirjutas: "Kas ei olegi Karl Burmani loominguline paremik üks ainus ja suur matkapäevik täis kõige erilaadsemaid meeleolusid, motiividerikkust, musikaalselt helisevat värvidemängu...“ Kunstnikku köitsid just stafaa¾iga vaated, kus meeleolukas stseen figuuridega muudab vaate ilmekamaks.Oma lemmiktehnikas keskendus ta sageli linnavaadetele, mille kaudu sai anda romantilisema ning maalilisema tõlgenduse arhitektuursetele objektidele.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Täsch ©veitsis, Karl Burman

Karl Burman Vanem Täsch ©veitsis U 1917 Süsi, värviline pliiats, paber Signatuuriga Peamiselt arhitektina tuntud Karl Burman vanem, kes tudeeris nii Stieglitzi Kunsttööstuskoolis kui ka Peterburi Kunstiakadeemias, viljeles väga heal tasemel ka akvarelli ja joonistust. Kunstiteadlane Villem Raam on küsivas vormis kirjutanud Burmani silmapaistvamate teoste loomisest reiside ajal nõnda: "Kas ei olegi Karl Burmani loominguline paremik üks ainus suur matkapäevik täis kõige erilaadsemaid meeleolusid, motiividerikkust? /.../ Karl Burman ei ole ateljeemaalija.“ Käesolev teos on motiiv ©veitsi külast Täschis, kus arhitekti-kunstniku silma on tabanud põnev kohalik puitehitis. Käesolev joonistus pärineb Soome kunstikogust.

Täsch ©veitsis, Karl Burman Vanem E-kunstisalongis

Burman Vanem Karl
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük