Tallinna vaade Lasnamäelt Narva Kunstnik ja arhitekt Karl Burman õppis maalikunsti Tallinnas A. Von Winkleri ja A. Laikmaa juures. Arhitektikutse omandas ta Peterburi Kunstide Akadeemias, kus puutus kokku tolle aja suurnimedega, sealhulgas professor Vassili Maté ning kunstnik Valentin Seroviga. Nemad soovitasid Burmanil võimalikult palju jäädvustada kõike, mis silma haarab. Sellest tulenevalt jäi talle alati kõige sobivamaks meetodiks maalida vabas õhus ning kiirelt, milleks kõige paremaid võimalusi pakkus akvarelltehnika. Karl Burmani ja tema venna Paul Burmani esimene personaalnäitus toimus Tallinnas juba 1906. a. , mis oli tõenäoliselt ka esimene noorte kunstnike näitus eesti kunstiloos. See kõik räägib tema andekusest, mis avaldas muljet juba vanadele meistritele. Järgnevate aastatega kunstniku populaarsus ja olulisus siinses kunstielus vaid kasvas. "Pirita tee Tallinna panoraamiga“ on loodud rahulikus koloriidis ning kunstnik on pööranud tähelepanu eelkõige detailidele, mis loovad ajastutruu stseeni toonasest õhustikust. 2003 Tallinna vaade Lasnamäelt Narva maanteega, Karl Burman Vanem E-kunstisalongis Burman Vanem Karl
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Tallinna vaade Lasnamäelt Narva maanteega, Karl Burman Vanem E-kunstisalongis
Karl Burman Vanem (1882–1965)

Tallinna vaade Lasnamäelt Narva maanteega

1947 Akvarell, paber Lm 45 x 64
Alghind: € 10500/€671, lõpphind: € 15 500/ 991
24. E-Kunstisalongi XXIV oksjon
28.04.2010 Tallinn, hotell Olümpia

Kunstnik ja arhitekt Karl Burman õppis maalikunsti Tallinnas A. Von Winkleri ja A. Laikmaa juures. Arhitektikutse omandas ta Peterburi Kunstide Akadeemias, kus puutus kokku tolle aja suurnimedega, sealhulgas professor Vassili Maté ning kunstnik Valentin Seroviga. Nemad soovitasid Burmanil võimalikult palju jäädvustada kõike, mis silma haarab. Sellest tulenevalt jäi talle alati kõige sobivamaks meetodiks maalida vabas õhus ning kiirelt, milleks kõige paremaid võimalusi pakkus akvarelltehnika.
Karl Burmani ja tema venna Paul Burmani esimene personaalnäitus toimus Tallinnas juba 1906.a., mis oli tõenäoliselt ka esimene noorte kunstnike näitus eesti kunstiloos. See kõik räägib tema andekusest, mis avaldas muljet juba vanadele meistritele. Järgnevate aastatega kunstniku populaarsus ja olulisus siinses kunstielus vaid kasvas. "Pirita tee Tallinna panoraamiga“ on loodud rahulikus koloriidis ning kunstnik on pööranud tähelepanu eelkõige detailidele, mis loovad ajastutruu stseeni toonasest õhustikust.Karl Burman Vanem (1882–1965)
Kunstnik Karl Burman vanem sündis 1882. aastal. Suri 1965. aastal Tallinnas.Õppis 1900. aastal Moskvas G. Stroganovi tehnilise joonistamise koolis, 1901–02 Peterburis A. Stieglitzi kunsttööstuskoolis ja 1902–10 (vaheaegadega) Peterburi Kunstiakadeemia kõrgemas kunstikoolis ehituskunsti. Seega on tema haridustee läbinisti mõjutatud kuulsate vene kunstitraditsioonide poolt. Alates 1910. aastast tegutses Karl Burman vanem Tallinnas projekteerijana. Esmaesinemine näitusel toimus 1906. aastal Tallinna Provintsiaalmuuseumis koos venna Paul Burmaniga, kes oli Ants Laikmaa õpilane. Karl Burman sai oma esimese akvarellialase õpetuse Carl Winkleri juures. Hiljem jäi akvarell Burmanile kui ühele nimekamale 20. sajandi alguse arhitektile meeldivaks kõrvalharrastuseks. Innukamalt asus ta akvarelle looma taas oma pensionipõlves. Burmani elavamad ja meeleolukamad tööd pärinevad reisidelt. Kunstiloolane Villem Raam kirjutas: "Kas ei olegi Karl Burmani loominguline paremik üks ainus ja suur matkapäevik täis kõige erilaadsemaid meeleolusid, motiividerikkust, musikaalselt helisevat värvidemängu...“ Kunstnikku köitsid just stafaa¾iga vaated, kus meeleolukas stseen figuuridega muudab vaate ilmekamaks.Oma lemmiktehnikas keskendus ta sageli linnavaadetele, mille kaudu sai anda romantilisema ning maalilisema tõlgenduse arhitektuursetele objektidele.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Tallinna vaade Lasnamäelt Narva

Karl Burman Vanem (1882–1965) Tallinna vaade Lasnamäelt Narva maanteega 1947 Akvarell, paber Lm 45 x 64 Alghind: € 10500/€671, lõpphind: € 15 500/ 991 24 E-Kunstisalongi XXIV oksjon 28 Kunstnik ja arhitekt Karl Burman õppis maalikunsti Tallinnas A. Von Winkleri ja A. Laikmaa juures. Arhitektikutse omandas ta Peterburi Kunstide Akadeemias, kus puutus kokku tolle aja suurnimedega, sealhulgas professor Vassili Maté ning kunstnik Valentin Seroviga. Nemad soovitasid Burmanil võimalikult palju jäädvustada kõike, mis silma haarab. Sellest tulenevalt jäi talle alati kõige sobivamaks meetodiks maalida vabas õhus ning kiirelt, milleks kõige paremaid võimalusi pakkus akvarelltehnika. Karl Burmani ja tema venna Paul Burmani esimene personaalnäitus toimus Tallinnas juba 1906.a., mis oli tõenäoliselt ka esimene noorte kunstnike näitus eesti kunstiloos. See kõik räägib tema andekusest, mis avaldas muljet juba vanadele meistritele. Järgnevate aastatega kunstniku populaarsus ja olulisus siinses kunstielus vaid kasvas. "Pirita tee Tallinna panoraamiga“ on loodud rahulikus koloriidis ning kunstnik on pööranud tähelepanu eelkõige detailidele, mis loovad ajastutruu stseeni toonasest õhustikust.

Tallinna vaade Lasnamäelt Narva maanteega, Karl Burman Vanem E-kunstisalongis

Burman Vanem Karl
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük