Riia vaade, Karl Burman Villem Raam on kunstnikut pidanud eesti esimeseks puhtakujuliseks akvarellistiks ning on kirjutanud: "Maalimine on olnud intellektuaalselt pingestatud arhitekti poeetiliseks saatjaks, mille kaudu pääses projekteerimistööst ülejäänud puhkehetkil elama ergas kiindumus loodusesse, kirevasse vanalinna või vana eesti küla intiimselt sumedasse meeleollu. " Teos on reprodutseeritud Aavo Koka ja Andres Eilarti raamatus "Pintsliga tõmmatud linnad". Meistrimärk Riia vaade, Karl Burman Vanem E-kunstisalongis Burman Vanem Karl
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997. Galerii korraldab oksjone (Tallinnas, Tartus, Pärnus), tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Riia vaade, Karl Burman Vanem E-kunstisalongis
Karl Burman Vanem (1882–1965)

Riia vaade

1960 Akvarell, paber. Signatuuriga. 42 x 61,7
Alghind: € €875, lõpphind: € 900
31. E-Kunstisalongi XXXI oksjon
27.10.2013 Tartu galeriis kell 15

Villem Raam on kunstnikut pidanud eesti esimeseks puhtakujuliseks akvarellistiks ning on kirjutanud: "Maalimine on olnud intellektuaalselt pingestatud arhitekti poeetiliseks saatjaks, mille kaudu pääses projekteerimistööst ülejäänud puhkehetkil elama ergas kiindumus loodusesse, kirevasse vanalinna või vana eesti küla intiimselt sumedasse meeleollu."
Teos on reprodutseeritud Aavo Koka ja Andres Eilarti raamatus "Pintsliga tõmmatud linnad".Karl Burman Vanem (1882–1965)
Kunstnik Karl Burman vanem sündis 1882. aastal. Suri 1965. aastal Tallinnas.Õppis 1900. aastal Moskvas G. Stroganovi tehnilise joonistamise koolis, 1901–02 Peterburis A. Stieglitzi kunsttööstuskoolis ja 1902–10 (vaheaegadega) Peterburi Kunstiakadeemia kõrgemas kunstikoolis ehituskunsti. Seega on tema haridustee läbinisti mõjutatud kuulsate vene kunstitraditsioonide poolt. Alates 1910. aastast tegutses Karl Burman vanem Tallinnas projekteerijana. Esmaesinemine näitusel toimus 1906. aastal Tallinna Provintsiaalmuuseumis koos venna Paul Burmaniga, kes oli Ants Laikmaa õpilane. Karl Burman sai oma esimese akvarellialase õpetuse Carl Winkleri juures. Hiljem jäi akvarell Burmanile kui ühele nimekamale 20. sajandi alguse arhitektile meeldivaks kõrvalharrastuseks. Innukamalt asus ta akvarelle looma taas oma pensionipõlves. Burmani elavamad ja meeleolukamad tööd pärinevad reisidelt. Kunstiloolane Villem Raam kirjutas: "Kas ei olegi Karl Burmani loominguline paremik üks ainus ja suur matkapäevik täis kõige erilaadsemaid meeleolusid, motiividerikkust, musikaalselt helisevat värvidemängu...“ Kunstnikku köitsid just stafaa¾iga vaated, kus meeleolukas stseen figuuridega muudab vaate ilmekamaks.Oma lemmiktehnikas keskendus ta sageli linnavaadetele, mille kaudu sai anda romantilisema ning maalilisema tõlgenduse arhitektuursetele objektidele.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Riia vaade, Karl Burman

Karl Burman Vanem (1882–1965) Riia vaade 1960 Akvarell, paber Signatuuriga Villem Raam on kunstnikut pidanud eesti esimeseks puhtakujuliseks akvarellistiks ning on kirjutanud: "Maalimine on olnud intellektuaalselt pingestatud arhitekti poeetiliseks saatjaks, mille kaudu pääses projekteerimistööst ülejäänud puhkehetkil elama ergas kiindumus loodusesse, kirevasse vanalinna või vana eesti küla intiimselt sumedasse meeleollu."Teos on reprodutseeritud Aavo Koka ja Andres Eilarti raamatus "Pintsliga tõmmatud linnad".

Riia vaade, Karl Burman Vanem E-kunstisalongis

Burman Vanem Karl
www.e-kunstisalong.ee © 2023 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük