Tartu turg, Eduard Maaser Eduard Maaser asus "Pallasesse“ õppima 1934. a. Ta on viljelenud natüürmorte, lille- ja maastikupilte, kuid eelkõige oli ja jäi ta ikkagi linnapildi edasiandjaks. Tartu oli tema jaoks eriline koht, mida ta jäädvustas arvukalt nii fotodel kui oma maalidel. Seetõttu võib teda nimetada ka Tartu linna dokumenteerijaks, kes sageli küll ei signeerinud oma töid, kuid dateeris need peaaegu alati ning sageli veel kuupäevalise täpsusega. Joonistusel “Tartu turg" puudub küll loomisaeg ning arvatavasti on tegemist eeltööga mõnele suuremale teosele, kuid ometigi on kunstnik andnud hästi edasi möödunud sajandi esimese poole karaktereid ning linnaelu, kus turg oli oluline inimeste kohtumispaik. Meistri puudutus Tartu turg, Eduard Maaser E-kunstisalongis Maaser Eduard
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Tartu turg, Eduard Maaser E-kunstisalongis

Tartu turg

Pliiatsijoonistus lm. 45 x 61
Alghind: 3 500/ € 223, lõpphind: € 3 500/ 223
23. E-Kunstisalongi XXIII oksjon
13.12.2009 kell 15 Tartu galerii

Eduard Maaser asus "Pallasesse“ õppima 1934.a. Ta on viljelenud natüürmorte, lille- ja maastikupilte, kuid eelkõige oli ja jäi ta ikkagi linnapildi edasiandjaks. Tartu oli tema jaoks eriline koht, mida ta jäädvustas arvukalt nii fotodel kui oma maalidel. Seetõttu võib teda nimetada ka Tartu linna dokumenteerijaks, kes sageli küll ei signeerinud oma töid, kuid dateeris need peaaegu alati ning sageli veel kuupäevalise täpsusega. Joonistusel “Tartu turg" puudub küll loomisaeg ning arvatavasti on tegemist eeltööga mõnele suuremale teosele, kuid ometigi on kunstnik andnud hästi edasi möödunud sajandi esimese poole karaktereid ning linnaelu, kus turg oli oluline inimeste kohtumispaik.Eduard Maaser
Kunstnik Eduard Maaser sündis 1916. aastal Venemaal. Suri 1990. aastal Tartus.Õppis 1934–35 Pallases ning 1948. aastal lõpetas Tartu Riikliku Kunstiinstituudi tahvelmaali erialal. 1950. aastail lõi akvarelle ja õlimaale (peamiselt natüürmorte ning lille- ja maastikupilte). 1960. aastatel keskendus akvarellile, jäädvustas selles Lõuna-Eesti maastikku. Näitustel osales alates 1944. aastast.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Tartu turg, Eduard Maaser

Eduard Maaser Tartu turg Pliiatsijoonistus lm 45 x 61 Alghind: 3 500/ € 223, lõpphind: € 3 500/ 223 23 Eduard Maaser asus "Pallasesse“ õppima 1934.a. Ta on viljelenud natüürmorte, lille- ja maastikupilte, kuid eelkõige oli ja jäi ta ikkagi linnapildi edasiandjaks. Tartu oli tema jaoks eriline koht, mida ta jäädvustas arvukalt nii fotodel kui oma maalidel. Seetõttu võib teda nimetada ka Tartu linna dokumenteerijaks, kes sageli küll ei signeerinud oma töid, kuid dateeris need peaaegu alati ning sageli veel kuupäevalise täpsusega. Joonistusel “Tartu turg" puudub küll loomisaeg ning arvatavasti on tegemist eeltööga mõnele suuremale teosele, kuid ometigi on kunstnik andnud hästi edasi möödunud sajandi esimese poole karaktereid ning linnaelu, kus turg oli oluline inimeste kohtumispaik.

Tartu turg, Eduard Maaser E-kunstisalongis

Maaser Eduard
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük