Tartu turg, Eduard Maaser Eduard Maaser asus "Pallasesse“ õppima 1934. a. Ta on viljelenud natüürmorte, lille- ja maastikupilte, kuid eelkõige oli ja jäi ta ikkagi linnapildi edasiandjaks. Tartu oli tema jaoks eriline koht, mida ta jäädvustas arvukalt nii fotodel kui oma maalidel. Seetõttu võib teda nimetada ka Tartu linna dokumenteerijaks, kes sageli küll ei signeerinud oma töid, kuid dateeris need peaaegu alati ning sageli veel kuupäevalise täpsusega. Joonistusel “Tartu turg" puudub küll loomisaeg ning arvatavasti on tegemist eeltööga mõnele suuremale teosele, kuid ometigi on kunstnik andnud hästi edasi möödunud sajandi esimese poole karaktereid ning linnaelu, kus turg oli oluline inimeste kohtumispaik. 2005 Tartu turg, Eduard Maaser E-kunstisalongis Maaser Eduard
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Tartu turg, Eduard Maaser E-kunstisalongis
Eduard Maaser (1916–1990)

Tartu turg

Pliiatsijoonistus lm. 45 x 61
Alghind: € 3500/€223, lõpphind: € 3 500/ 223
23. E-Kunstisalongi XXIII oksjon
13.12.2009 kell 15 Tartu galerii

Eduard Maaser asus "Pallasesse“ õppima 1934.a. Ta on viljelenud natüürmorte, lille- ja maastikupilte, kuid eelkõige oli ja jäi ta ikkagi linnapildi edasiandjaks. Tartu oli tema jaoks eriline koht, mida ta jäädvustas arvukalt nii fotodel kui oma maalidel. Seetõttu võib teda nimetada ka Tartu linna dokumenteerijaks, kes sageli küll ei signeerinud oma töid, kuid dateeris need peaaegu alati ning sageli veel kuupäevalise täpsusega. Joonistusel “Tartu turg" puudub küll loomisaeg ning arvatavasti on tegemist eeltööga mõnele suuremale teosele, kuid ometigi on kunstnik andnud hästi edasi möödunud sajandi esimese poole karaktereid ning linnaelu, kus turg oli oluline inimeste kohtumispaik.Eduard Maaser (1916–1990)
Kunstnik Eduard Maaser sündis 1916. aastal Venemaal. Suri 1990. aastal Tartus.Õppis 1934–35 Pallases ning 1948. aastal lõpetas Tartu Riikliku Kunstiinstituudi tahvelmaali erialal. 1950. aastail lõi akvarelle ja õlimaale (peamiselt natüürmorte ning lille- ja maastikupilte). 1960. aastatel keskendus akvarellile, jäädvustas selles Lõuna-Eesti maastikku. Näitustel osales alates 1944. aastast.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Tartu turg, Eduard Maaser

Eduard Maaser (1916–1990) Tartu turg Pliiatsijoonistus lm 45 x 61 Alghind: € 3500/€223, lõpphind: € 3 500/ 223 23 Eduard Maaser asus "Pallasesse“ õppima 1934.a. Ta on viljelenud natüürmorte, lille- ja maastikupilte, kuid eelkõige oli ja jäi ta ikkagi linnapildi edasiandjaks. Tartu oli tema jaoks eriline koht, mida ta jäädvustas arvukalt nii fotodel kui oma maalidel. Seetõttu võib teda nimetada ka Tartu linna dokumenteerijaks, kes sageli küll ei signeerinud oma töid, kuid dateeris need peaaegu alati ning sageli veel kuupäevalise täpsusega. Joonistusel “Tartu turg" puudub küll loomisaeg ning arvatavasti on tegemist eeltööga mõnele suuremale teosele, kuid ometigi on kunstnik andnud hästi edasi möödunud sajandi esimese poole karaktereid ning linnaelu, kus turg oli oluline inimeste kohtumispaik.

Tartu turg, Eduard Maaser E-kunstisalongis

Maaser Eduard
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük