Talumehed vestlemas, Oskar Georg Oskar Hoffmann sündis Tartus, kus möödus ka kunstniku noorukiiga. Eestimaal sai ta esmast kunstiõpetust kunstnike K. von Kügelgeni ja C. A. Schulzi juures. 1872 siirdus O. Hoffmann Düsseldorfi, kus ta õppis Kunstide Akadeemias maalijate E. von Gebhardti ja E. Dückeri juures kuni 1877. aastani. Hiljem elas kunstnik taas Tartus, siirdudes seejärel Peterburi, kuhu jäi kuni surmani. Oma talupoegi kujutavate tööde ainest kogus Hoffmann enamasti Eestimaalt, kus ta jäädvustas huvitavaid rahvatüüpe. Ateljees valmisid kunstnikul kogutud materjali põhjal suuremad figuraalsed kompositsioonid. Oskar Hoffmannit on nimetatud “eesti Rembrandtiks" tänu tema järjekindlale huvile eesti talurahva tüüpide kujutamisel. Oma maalides rõhutas kunstnik eelkõige kangelaste nägusid, kelle portreelised jooned on karakteerselt välja maalitud. Antud maali puhul on tegu etüüdiga suuremale kompositsiooni-le. Analoogset stseeni “Talupojad vestlemas" on O. Hoffmann kujutanud ka oma graafilisel lehel 1889. aastast. Ofordis on tegelased kujutatud aga peegelpildis, mis tuleneb graafika iseloomust. Maalis langeb põhirõhk karvamütsis istuvale ja nokkmütsis seisvale mehele. 2005 Talumehed vestlemas, Oskar Georg Adolf Hoffmann E-kunstisalongis Hoffmann Oskar Georg Adolf
Anno 1997
Eesti kunsti esindusgalerii E-Kunstisalong alustas tööd jaanuaris 1997 ja on kõige vanem eragalerii Eestis. Galerii on korraldanud oksjone 26 aastat, järjekorras on tulemas 53.oksjon. E-Kunstisalong tegeleb eesti kunstiklassika ja kaasaegse kunsti müügiga ning näituste korraldamisega.

E-poest ostetud teosed saadame teieni kulleriga
1-3 tööpäeva jooksul. Transport alates 20 €.
Talumehed vestlemas, Oskar Georg Adolf Hoffmann E-kunstisalongis

Talumehed vestlemas

U. 1870-80-ndad. Õli, lõuend 27,8x23,7. Signatuurita.
Alghind: € 78000/€4985
11. Valitud meistrid
25.03.2004 Mustpeade Maja, Tallinn, Pikk 26

Oskar Hoffmann sündis Tartus, kus möödus ka kunstniku noorukiiga. Eestimaal sai ta esmast kunstiõpetust kunstnike K. von Kügelgeni ja C. A. Schulzi juures. 1872 siirdus O. Hoffmann Düsseldorfi, kus ta õppis Kunstide Akadeemias maalijate E. von Gebhardti ja E. Dückeri juures kuni 1877. aastani. Hiljem elas kunstnik taas Tartus, siirdudes seejärel Peterburi, kuhu jäi kuni surmani.

Oma talupoegi kujutavate tööde ainest kogus Hoffmann enamasti Eestimaalt, kus ta jäädvustas huvitavaid rahvatüüpe. Ateljees valmisid kunstnikul kogutud materjali põhjal suuremad figuraalsed kompositsioonid. Oskar Hoffmannit on nimetatud “eesti Rembrandtiks" tänu tema järjekindlale huvile eesti talurahva tüüpide kujutamisel. Oma maalides rõhutas kunstnik eelkõige kangelaste nägusid, kelle portreelised jooned on karakteerselt välja maalitud.

Antud maali puhul on tegu etüüdiga suuremale kompositsiooni-le. Analoogset stseeni “Talupojad vestlemas" on O. Hoffmann kujutanud ka oma graafilisel lehel 1889. aastast. Ofordis on tegelased kujutatud aga peegelpildis, mis tuleneb graafika iseloomust. Maalis langeb põhirõhk karvamütsis istuvale ja nokkmütsis seisvale mehele.Oskar Georg Adolf Hoffmann (1851-1912)
Maalikunstnik Oskar Georg Adolf Hoffmann sündis 5. veebruaril 1851. aastal Tartus. Suri 1912. aastal Peterburi lähistel Novaja Derevnjas. Sai maalikunsti alal Tartus algteadmisi K. von Kügelgenilt ja litograafia alal ka C. A. Schulzi töökojas. Jätkas õpinguid 1872-1877 Düsseldorfi Kunstide Akadeemias, kus tema õppejõududeks olid E. von Gebhardt ja E. Dücker. 1878 asutas Düsseldorfis oma ateljee ning omandas oforditehnika. Oli Düsseldorfi Akvaofortistide Ühingu liige, alates 1884. aastast Peterburi Kunstide Akadeemia vaba auliige.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel. Vaata veebis või tule galeriisse vaatama!


Head Eesti kunsti

Eesti kunsti müük, kunstigalerii, kunstioksjonid, vanem Eesti kunst, kaasaegsed Eesti kunstinkud. Eesti maal, graafika, skulptuur, terrakota, akvarell, õlimaal ja pastell.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti, kureerib näitusi ning annab välja kunstialbumeid.


Eesti kunstioksjonid

Kas teadsid, et E-kunstisalong on Eesti vanim järjepidevalt tegutsev galerii, mis on pidevalt korraldanud kunstioksjoneid. Tule kindlasti osalema kevadoksjonile ja sügisoksjonile!

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Talumehed vestlemas, Oskar Georg

Oskar Georg Adolf Hoffmann (1851-1912) Talumehed vestlemas U 1870-80-ndad Oskar Hoffmann sündis Tartus, kus möödus ka kunstniku noorukiiga. Eestimaal sai ta esmast kunstiõpetust kunstnike K. von Kügelgeni ja C. A. Schulzi juures. 1872 siirdus O. Hoffmann Düsseldorfi, kus ta õppis Kunstide Akadeemias maalijate E. von Gebhardti ja E. Dückeri juures kuni 1877. aastani. Hiljem elas kunstnik taas Tartus, siirdudes seejärel Peterburi, kuhu jäi kuni surmani.
Oma talupoegi kujutavate tööde ainest kogus Hoffmann enamasti Eestimaalt, kus ta jäädvustas huvitavaid rahvatüüpe. Ateljees valmisid kunstnikul kogutud materjali põhjal suuremad figuraalsed kompositsioonid. Oskar Hoffmannit on nimetatud “eesti Rembrandtiks" tänu tema järjekindlale huvile eesti talurahva tüüpide kujutamisel. Oma maalides rõhutas kunstnik eelkõige kangelaste nägusid, kelle portreelised jooned on karakteerselt välja maalitud.
Antud maali puhul on tegu etüüdiga suuremale kompositsiooni-le. Analoogset stseeni “Talupojad vestlemas" on O. Hoffmann kujutanud ka oma graafilisel lehel 1889. aastast. Ofordis on tegelased kujutatud aga peegelpildis, mis tuleneb graafika iseloomust. Maalis langeb põhirõhk karvamütsis istuvale ja nokkmütsis seisvale mehele.

Talumehed vestlemas, Oskar Georg Adolf Hoffmann E-kunstisalongis

Hoffmann Oskar Georg Adolf
www.e-kunstisalong.ee © 2024 E-kunstisalong OÜ » Hea Eesti kunsti ost ja müük