Talumehed vestlemas, Oskar Georg Oskar Hoffmann sündis Tartus, kus möödus ka kunstniku noorukiiga. Eestimaal sai ta esmast kunstiõpetust kunstnike K. von Kügelgeni ja C. A. Schulzi juures. 1872 siirdus O. Hoffmann Düsseldorfi, kus ta õppis Kunstide Akadeemias maalijate E. von Gebhardti ja E. Dückeri juures kuni 1877. aastani. Hiljem elas kunstnik taas Tartus, siirdudes seejärel Peterburi, kuhu jäi kuni surmani. Oma talupoegi kujutavate tööde ainest kogus Hoffmann enamasti Eestimaalt, kus ta jäädvustas huvitavaid rahvatüüpe. Ateljees valmisid kunstnikul kogutud materjali põhjal suuremad figuraalsed kompositsioonid. Oskar Hoffmannit on nimetatud “eesti Rembrandtiks" tänu tema järjekindlale huvile eesti talurahva tüüpide kujutamisel. Oma maalides rõhutas kunstnik eelkõige kangelaste nägusid, kelle portreelised jooned on karakteerselt välja maalitud. Antud maali puhul on tegu etüüdiga suuremale kompositsiooni-le. Analoogset stseeni “Talupojad vestlemas" on O. Hoffmann kujutanud ka oma graafilisel lehel 1889. aastast. Ofordis on tegelased kujutatud aga peegelpildis, mis tuleneb graafika iseloomust. Maalis langeb põhirõhk karvamütsis istuvale ja nokkmütsis seisvale mehele. Meistritöö Talumehed vestlemas, Oskar Georg Adolf Hoffmann E-kunstisalongis Hoffmann Oskar Georg Adolf
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Talumehed vestlemas, Oskar Georg Adolf Hoffmann E-kunstisalongis

Talumehed vestlemas

U. 1870-80-ndad. Õli, lõuend 27,8x23,7. Signatuurita.
Alghind: € 78000/€4985
11. Valitud meistrid
25.03.2004 Mustpeade Maja, Tallinn, Pikk 26

Oskar Hoffmann sündis Tartus, kus möödus ka kunstniku noorukiiga. Eestimaal sai ta esmast kunstiõpetust kunstnike K. von Kügelgeni ja C. A. Schulzi juures. 1872 siirdus O. Hoffmann Düsseldorfi, kus ta õppis Kunstide Akadeemias maalijate E. von Gebhardti ja E. Dückeri juures kuni 1877. aastani. Hiljem elas kunstnik taas Tartus, siirdudes seejärel Peterburi, kuhu jäi kuni surmani.

Oma talupoegi kujutavate tööde ainest kogus Hoffmann enamasti Eestimaalt, kus ta jäädvustas huvitavaid rahvatüüpe. Ateljees valmisid kunstnikul kogutud materjali põhjal suuremad figuraalsed kompositsioonid. Oskar Hoffmannit on nimetatud “eesti Rembrandtiks" tänu tema järjekindlale huvile eesti talurahva tüüpide kujutamisel. Oma maalides rõhutas kunstnik eelkõige kangelaste nägusid, kelle portreelised jooned on karakteerselt välja maalitud.

Antud maali puhul on tegu etüüdiga suuremale kompositsiooni-le. Analoogset stseeni “Talupojad vestlemas" on O. Hoffmann kujutanud ka oma graafilisel lehel 1889. aastast. Ofordis on tegelased kujutatud aga peegelpildis, mis tuleneb graafika iseloomust. Maalis langeb põhirõhk karvamütsis istuvale ja nokkmütsis seisvale mehele.Oskar Georg Adolf Hoffmann (1851-1912)
Maalikunstnik Oskar Georg Adolf Hoffmann sündis 5. veebruaril 1851. aastal Tartus. Suri 1912. aastal Peterburi lähistel Novaja Derevnjas. Sai maalikunsti alal Tartus algteadmisi K. von Kügelgenilt ja litograafia alal ka C. A. Schulzi töökojas. Jätkas õpinguid 1872-1877 Düsseldorfi Kunstide Akadeemias, kus tema õppejõududeks olid E. von Gebhardt ja E. Dücker. 1878 asutas Düsseldorfis oma ateljee ning omandas oforditehnika. Oli Düsseldorfi Akvaofortistide Ühingu liige, alates 1884. aastast Peterburi Kunstide Akadeemia vaba auliige.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Talumehed vestlemas, Oskar Georg

Oskar Georg Adolf Hoffmann (1851-1912) Talumehed vestlemas U 1870-80-ndad Oskar Hoffmann sündis Tartus, kus möödus ka kunstniku noorukiiga. Eestimaal sai ta esmast kunstiõpetust kunstnike K. von Kügelgeni ja C. A. Schulzi juures. 1872 siirdus O. Hoffmann Düsseldorfi, kus ta õppis Kunstide Akadeemias maalijate E. von Gebhardti ja E. Dückeri juures kuni 1877. aastani. Hiljem elas kunstnik taas Tartus, siirdudes seejärel Peterburi, kuhu jäi kuni surmani.
Oma talupoegi kujutavate tööde ainest kogus Hoffmann enamasti Eestimaalt, kus ta jäädvustas huvitavaid rahvatüüpe. Ateljees valmisid kunstnikul kogutud materjali põhjal suuremad figuraalsed kompositsioonid. Oskar Hoffmannit on nimetatud “eesti Rembrandtiks" tänu tema järjekindlale huvile eesti talurahva tüüpide kujutamisel. Oma maalides rõhutas kunstnik eelkõige kangelaste nägusid, kelle portreelised jooned on karakteerselt välja maalitud.
Antud maali puhul on tegu etüüdiga suuremale kompositsiooni-le. Analoogset stseeni “Talupojad vestlemas" on O. Hoffmann kujutanud ka oma graafilisel lehel 1889. aastast. Ofordis on tegelased kujutatud aga peegelpildis, mis tuleneb graafika iseloomust. Maalis langeb põhirõhk karvamütsis istuvale ja nokkmütsis seisvale mehele.

Talumehed vestlemas, Oskar Georg Adolf Hoffmann E-kunstisalongis

Hoffmann Oskar Georg Adolf
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük