Kõrtsistseen, Oskar Georg Adolf Tartus sündinud Hoffmann õppis aastatel 1871-1878 Düsseldorfi Kunstiakadeemias Eugen Dückeri ja Eduard von Gebhardti juures. Pärast õpinguid töötas ta vabakunstnikuna Düsseldorfis, Pariisis ning Tartus ja alates 1883. aastast Peterburis. Sellest hoolimata külastas Hoffmann sagedasti Eestit, kus ta loominguks ainestikku kogus. Kunstiteadlane Tiina Abel on kirjutanud: "Oskar Hoffmanni on nimetatud "eesti Rembrandtiks". Seda pisut suurelist võrdlust põhjendab ta ettevõtmiste haare - kujutada eesti külaelu kogu mitmepalgelisuses. /. . . / Kahes valdkonnas on Hoffmann võrdselt tugev: kaasakõlava maastikulise elemendiga ¾anristseenides ja sotsiaalpsühholoogilise üldistusega talupojaportreedes. Talurahva elu nüansside sihikindel tundmaõppimine sagedaste reiside ajal Eestisse tagas talle motiivide tüüpilisusest hoolimata kaanonivälise, talupojakultuuri omapärast ammutatud originaalsuse. " Käesoleva teose "Kõrtsistseen" tegelased on samuti eesti talupojad, keda võib leida ka teistelt Hoffmanni maalidelt, nt Eesti Kunstimuuseumi kogusse kuuluvatelt "Talupojad kõrtsis" ja "Keskustelu". Alates käesoleva aasta juulist on KUMU-s avatud näitus "Natuuri rikkus. Eluläheduse idee ja Düsseldorfi koolkond", kus on esindatud ka Hoffmanni teosed. Valitud meistrid Kõrtsistseen, Oskar Georg Adolf Hoffmann E-kunstisalongis Hoffmann Oskar Georg Adolf
Anno jaanuar 1997
Tere tulemast Eesti kunsti esindusgaleriisse
Tehase 16, Tartu E-Kaubamajas,
Avatud: E–R 10–18 ja L 10–16
Kõik kodulehel olevad teosed on galeriis saadaval.
Ostude saatmine uksest ukseni 1-2 tööpäeva jooksul. Hind Eesti piires 20 eurot.
Kõrtsistseen, Oskar Georg Adolf Hoffmann E-kunstisalongis

Kõrtsistseen

1880ndate lõpp Õli, lõuend. Signatuuriga. Originaalraamiga. 62,1 x 84,5.
Alghind: € 41 000
35. E-Kunstisalongi XXXV oksjon
07.11.2015 Tartu galeriis kell 15

Tartus sündinud Hoffmann õppis aastatel 1871-1878 Düsseldorfi Kunstiakadeemias Eugen Dückeri ja Eduard von Gebhardti juures. Pärast õpinguid töötas ta vabakunstnikuna Düsseldorfis, Pariisis ning Tartus ja alates 1883. aastast Peterburis. Sellest hoolimata külastas Hoffmann sagedasti Eestit, kus ta loominguks ainestikku kogus. Kunstiteadlane Tiina Abel on kirjutanud: "Oskar Hoffmanni on nimetatud "eesti Rembrandtiks". Seda pisut suurelist võrdlust põhjendab ta ettevõtmiste haare - kujutada eesti külaelu kogu mitmepalgelisuses. /.../ Kahes valdkonnas on Hoffmann võrdselt tugev: kaasakõlava maastikulise elemendiga ¾anristseenides ja sotsiaalpsühholoogilise üldistusega talupojaportreedes. Talurahva elu nüansside sihikindel tundmaõppimine sagedaste reiside ajal Eestisse tagas talle motiivide tüüpilisusest hoolimata kaanonivälise, talupojakultuuri omapärast ammutatud originaalsuse." Käesoleva teose "Kõrtsistseen" tegelased on samuti eesti talupojad, keda võib leida ka teistelt Hoffmanni maalidelt, nt Eesti Kunstimuuseumi kogusse kuuluvatelt "Talupojad kõrtsis" ja "Keskustelu". Alates käesoleva aasta juulist on KUMU-s avatud näitus "Natuuri rikkus. Eluläheduse idee ja Düsseldorfi koolkond", kus on esindatud ka Hoffmanni teosed.Oskar Georg Adolf Hoffmann
Maalikunstnik Oskar Georg Adolf Hoffmann sündis 5. veebruaril 1851. aastal Tartus. Suri 1912. aastal Peterburi lähistel Novaja Derevnjas. Sai maalikunsti alal Tartus algteadmisi K. von Kügelgenilt ja litograafia alal ka C. A. Schulzi töökojas. Jätkas õpinguid 1872-1877 Düsseldorfi Kunstide Akadeemias, kus tema õppejõududeks olid E. von Gebhardt ja E. Dücker. 1878 asutas Düsseldorfis oma ateljee ning omandas oforditehnika. Oli Düsseldorfi Akvaofortistide Ühingu liige, alates 1884. aastast Peterburi Kunstide Akadeemia vaba auliige.


Teosed oksjonitelViimati lisatud teosedOtsi konkreetset autorit nime või nimeosa järgi.
Täisnimekiri on nähtav ülal lingi Autorid kaudu.

Vaata tehnikate järgi  —  

Vaata teemade järgiKunsti ost ja müük
E-Kunstisalong pakub laias valikus klassikalist ja modernset kunsti. Enamik galeriis müügil olevaid töid on üleval ka koduleheküljel.

Alates 1997. aastast
Galerii alustas tööd jaanuaris 1997. E-Kunstisalong korraldab oksjone, müüb kunstiklassikat ja kaasaegset kunsti ning kureerib näitusi.

Vaata ka galerii tegemisi Facebookis

Kontaktandmed
E-Kunstisalong OÜ, reg. 11699523,
Tehase 16, Tartu, 50107 
E-mail 
Kontakttelefon (+372) 7366 777

Veebidisain ja FastLion CMS aara.ee

Kõrtsistseen, Oskar Georg Adolf

Oskar Georg Adolf Hoffmann Kõrtsistseen 1880ndate lõpp Õli, lõuend Signatuuriga Tartus sündinud Hoffmann õppis aastatel 1871-1878 Düsseldorfi Kunstiakadeemias Eugen Dückeri ja Eduard von Gebhardti juures. Pärast õpinguid töötas ta vabakunstnikuna Düsseldorfis, Pariisis ning Tartus ja alates 1883. aastast Peterburis. Sellest hoolimata külastas Hoffmann sagedasti Eestit, kus ta loominguks ainestikku kogus. Kunstiteadlane Tiina Abel on kirjutanud: "Oskar Hoffmanni on nimetatud "eesti Rembrandtiks". Seda pisut suurelist võrdlust põhjendab ta ettevõtmiste haare - kujutada eesti külaelu kogu mitmepalgelisuses. /.../ Kahes valdkonnas on Hoffmann võrdselt tugev: kaasakõlava maastikulise elemendiga ¾anristseenides ja sotsiaalpsühholoogilise üldistusega talupojaportreedes. Talurahva elu nüansside sihikindel tundmaõppimine sagedaste reiside ajal Eestisse tagas talle motiivide tüüpilisusest hoolimata kaanonivälise, talupojakultuuri omapärast ammutatud originaalsuse." Käesoleva teose "Kõrtsistseen" tegelased on samuti eesti talupojad, keda võib leida ka teistelt Hoffmanni maalidelt, nt Eesti Kunstimuuseumi kogusse kuuluvatelt "Talupojad kõrtsis" ja "Keskustelu". Alates käesoleva aasta juulist on KUMU-s avatud näitus "Natuuri rikkus. Eluläheduse idee ja Düsseldorfi koolkond", kus on esindatud ka Hoffmanni teosed.

Kõrtsistseen, Oskar Georg Adolf Hoffmann E-kunstisalongis

Hoffmann Oskar Georg Adolf
www.e-kunstisalong.ee © 2018 E-kunstisalong OÜ » Kunsti ost ja müük